Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

UWAGA! Nieprawidłowa cena na stronie Orange.pl

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 32
  • 0

UWAGA! Nieprawidłowa cena na stronie Orange.pl

Witam, Właśnie otrzymałem na czacie informację, że cena za Internet domowy LTE po rabatach wynosi 69,99 zł a nie jak jest błędnie na stronie 59,99 zł. I taką wyższą kwotę Orange doliczył mi do faktury, chociaż przy rozmowie z konsultantem otrzymałem informację, że opłata za usługę będzie wynosić 59,99 zł. Czyli nie dość, że Orange nie zwiększa pakietów, to jeszcze podnosi ceny za obecne. Siłą chyba chcą mnie zmusić do wypowiedzenia umowy. 

 

Oferta_Orange_22032021.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

UWAGA! Nieprawidłowa cena na stronie Orange.pl

@mswitaj- obowiązuje kwota za usługi z umowy (z załącznikami) w przypadku jej podpisania.
Odnośnie rozbieżności cen zastosowanie mają przepisy np KC :
Zgodnie z art. 543 Kodeksu cywilnego wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży
Zgodnie z art. 66 Kodeksu cywilnego oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy.
Sprzedawca nie może odmówić kupującemu sprzedaży towaru po cenie, która była oznaczona w ofercie  Kupującemu w takiej sytuacji przysługują roszczenia o wykonanie zawartej umowy.
Sprzedający może uchylić się od wykonania umowy jeśli cena jest ewidentnym błędem (tzn np. takim który znacznie (rażąco) odbiega od wartości towaru/usługi i kupujący może mieć tego świadomość)
(por np:  https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/blad-cenowy-w-sklepie-internetowym-a-koniecznosc-realizacji-za...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

UWAGA! Nieprawidłowa cena na stronie Orange.pl

@mswitaj zauważ że podana cena uwzględnia rabaty po piątaku za e-fakturę i terminowe płatności oraz zgody marketingowe. Jeżeli wyraziłeś zgody na wszystko to składaj reklamację.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

UWAGA! Nieprawidłowa cena na stronie Orange.pl

@mswitaj- obowiązuje kwota za usługi z umowy (z załącznikami) w przypadku jej podpisania.
Odnośnie rozbieżności cen zastosowanie mają przepisy np KC :
Zgodnie z art. 543 Kodeksu cywilnego wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży
Zgodnie z art. 66 Kodeksu cywilnego oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy.
Sprzedawca nie może odmówić kupującemu sprzedaży towaru po cenie, która była oznaczona w ofercie  Kupującemu w takiej sytuacji przysługują roszczenia o wykonanie zawartej umowy.
Sprzedający może uchylić się od wykonania umowy jeśli cena jest ewidentnym błędem (tzn np. takim który znacznie (rażąco) odbiega od wartości towaru/usługi i kupujący może mieć tego świadomość)
(por np:  https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/blad-cenowy-w-sklepie-internetowym-a-koniecznosc-realizacji-za...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 32
  • 0

UWAGA! Nieprawidłowa cena na stronie Orange.pl

@slav72 obie ceny podałem z rabatami. Wstępnie mi powiedziano, że reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie, ponieważ taka cena jest w cenniku. Ja się z tym oczywiście nie zgadzam, bo to jest oczywiste wprowadzanie w błąd.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

UWAGA! Nieprawidłowa cena na stronie Orange.pl

@mswitaj składaj reklamację, jak mogą pisać jedno a naliczać coś innego? Jak nie to pisz pismo do rzecznika praw konsumenta, przecież to jawne wprowadzanie w błąd klienta !

Edit.

W dokumentach w cenniku faktycznie widnieje cena po rabatach 69,99 - dlaczego na stronie jest inaczej ???