Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie o Internet Domowy Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Pytanie o Internet Domowy Orange

Witam serdecznie,

 

Obecnie posiadam Internet Mobilny LTE w Play z limitem 100 GB/msc. (lokalizacja Trzebnica)

Niestety internet ten przestaje powoli spełniać moje wymagania w zakresie stabilności dostępu do internetu i jego prędkości - z roku na rok jest tylko gorzej.

Chciałbym Was zapytać o to jakie macie wrażenie, opinie odnośnie funkcjonowania internetu domowego w Waszych lokalizacjach.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

14 ODPOW. 14

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pytanie o Internet Domowy Orange

@Malek W przypadku Orange wszystko zależy od lokalizacji. Ja na Światłowód nie narzekam, nigdy nie było u mnie awarii(korzystam już prawie 2 lata). Jakość sieci(pełne FTTH) jest raczej zbliżona niezależnie od regionu, sieć jest nowa.

Jeżeli chodzi o miedź to tutaj każdy adres należy traktować indywidualnie, ponieważ każdy abonent ma osobną parę w kablu. 

Sprawdź na mapie zasięgu jaką możesz mieć prędkość, później proponuję sprawdzić u siebie w budynku jakość sieci wewnętrznej na tyle, na ile możesz to zrobić. Mieszkasz w bloku czy domu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Pytanie o Internet Domowy Orange

Witaj Borax,

 

Sprawdzałem na mapce zasięgu i dla mojej lokalizacji pokazuje, że jestem w zasięgu Neostrady z prędkością do 80 Mb/s i do 8 Mb/s za 40,99 zł/msc. Mieszkam w budynku wielorodzinnym - kamienicy.

W mieszkaniu, które zamieszkujemy był kiedyś telefon stacjonarny, ale jakieś dwa lata temu została umowa rozwiązana. Kable wewnątrz pewnie zostały. Musiałby technik z Orange sprawdzić jak wygląda okablowanie.

W mieszkaniu i tak musiałbym rozdzielić internet za pomocą Funboxa na urządzenia.

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pytanie o Internet Domowy Orange

@Malek Musisz wiedzieć, że w praktyce opcja do 80Mbit/s działa od 20 Mbit/s do 80Mbit/s w zależności od odległości od centrali oraz jakości kabli. Oczywiście technik podczas instalacji testuje łącze za pomocą swojego modemu, więc może udzielić Ci informacji jaka prędkość będzie dla Ciebie dostępna. 

Tutaj nie można napisać na odległość jak to będzie śmigać. Najlepiej zapytać sąsiadów, być może ktoś ma internet od Orange.

Sprawdź sobie dostępne sieci Wi-Fi w kamienicy. Jak łapie Ci jakąś z początkiem Funbox, to warto uderzyć do sąsiada 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Pytanie o Internet Domowy Orange

@BORAX Te od 20 Mb/s do 80 Mb/s to i tak jest lepiej niż w Playu, gdzie przed chwilą sprawdzałem na speedtest i wyszło 15.72 Mb/s Up i 3.72 Mb/s Down. Co najlepsze z tego co widzę po mapce to ulicę obok jest już dostęp do światłowodu. Pytanie czy czekać czy nie....:-) W sumie jak dla mnie to ten przedział 20 - 80 spokojnie wystarczy do codziennego użytkowania - od czasu do czasu jakieś gry online, trochę filmów do ściągnięcia i Netflix. Z sąsiadów WI-FI to widzę, że funboxa żadnego nie ma. Mam możliwość zerwania umowy z Play wcześniej z karą umowną na dzień dzisiejszy 165 zł. Zrobię chyba tak, że zamówię sobie Orange i zobaczymy jak to będzie działać - pytanie tylko ..... czy jest możliwość przetestowania usługi?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pytanie o Internet Domowy Orange

@Malek Jak zamówisz przez internet, to masz możliwość zerwania umowy po 14 dniach. Tylko licz się z tym, że technik będzie musiał wykonać instalację jeżeli nie będziesz miał kabla w mieszkaniu. Musisz sprawdzić, czy jest jeszcze promocja bez lojalki na stronie Orange. Wtedy możesz zrezygnować kiedy chcesz z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Pytanie o Internet Domowy Orange

@BORAX:  Niestety nie widzę na stronie promocji bez lojalki. Nie widzę też, który regulamin obowiązuje przy tym internecie, który mi wskazuje jako dostępny dla lokalizacji, niby w szczegółach pokazuje światłowód 1/17, ale tam nie ma prędkości do 80 Mb/s 🙂 pomożesz?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pytanie o Internet Domowy Orange

@Malek Na stronie głównej wpisujesz adres i jest dostępna opcja na czas nieokreślony za 59,99. Dostępne dla miedzi i światła. 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Pytanie o Internet Domowy Orange

@BORAXOk, teraz mi się wyświetla ta opcja za 59,99 zł na czas nieokreślony. Jeszcze pytanie - czy oprócz wyszczególnionego abonamentu trzeba coś płacić technikowi za montaż i uruchomienie?