Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

Witam. 

Taki tytułowy pomysł został mi zaproponowany na forum 🙂

Za kilkanaście dni będę na "ostatnim miesiącu" umowy ze starym operatorem.

W związku z powyższym można lada dzień już "działać"

 

Do istniejącego Światłowodu 1GB można włączyć przenoszony numer tworząc Love mini za bodajże 109zł. Pozostaje kwestia techniczna jak to zrobić, aby wyszło najmniej problematycznie.

 

1) Czy operator sam załatwi wszystko w moim imieniu? (mam już internet w Orange więc w teorii jestem osobą "wylegitymowaną":) )

 

2) Czy muszę dosyłać upoważnienie Orange rozwiązanie umowy ze starym operatorem?

 

3) Czy muszę precyzyjnie określać termin zakończenia starej umowy?

W aplikacji widzę datę wygaśnięcia ustaloną na 19 lipca (i to jest pewnie data podpisania umowy, nie sprawdzałem dokładnie), ale oferta zaczęła obowiązywać od 8 sierpnia - więc tutaj jakoby mam dwie końcowe daty.

 

4) Czy lepiej (bezpieczniej dla ew. niedomówień) formalność załatwić w salonie czy przez telefon?

 

5) Czy Love mini "od razu zacznie działać", czy trzeba najpierw przenieść numer a potem stworzyć aneks do aktualnej umowy internetowej? Właśnie na tym etapie chciałbym aby to wszystko ładnie zsynchronizować, bo z tym Love różne rzeczy się czasami dzieją 🙂

 

6) W Love mini jest pakiet 5GB, potem włącza się bezpieczny internet (kolejne 5GB). Czy po wykorzystaniu 10 GB można coś jeszcze dokupić? Albo inaczej, czy aktywuje się kolejna opcja bezpiecznego internetu?

 

7) Prócz internetu (5 GB vs 15 GB i lejków, niewielką różnicą GB w UE), czym się różni abonament w Orange Love Mini od Planu Mobilnego 55?

 

😎 Czy music pass można aktywować na Love mini?

 

9) A może Flex?...

 

Na razie chyba zostanę przy opcji nowego aneksu do internetu plus przeniesienie z innej sieci, chociaż wcześniej zastanawiałem się nad przeniesieniem prepaida Orange do Orange plus przeniesienie z innej sieci tworząc pełne Orange Love.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

1. Tak. Posiadanie usług nie ma znaczenia.
2. Tak. Innej opcji na dziś nie ma. Jeśli sam złożysz wypowiedzenie u obecnego operatora, to przeniesienia może nie dojść.
3. Tego Orange Ci nie powie. Musisz sprawdzić sam. Jeśli obecny numer masz w abonamencie, to są trzy tryby przenoszenia numeru. Pierwszy to dowolny wskazany przez Ciebie dzień - ale jeśli źle go wskazesz to może być kara za zerwanie umowy i abonament za okres wypowiedzenia. Drugi to koniec umowy - wtedy już obecny operator ustala datę tak aby oplat nie bylo, ale musi być zachowany okres wypowiedzenia. Trzeci to z okresem wypowiedzenia. Tu nie jest sprawdzany koniec umowy.

4. Jeśli chcesz mieć numer w Love, to jest możliwe w salonie. Jeśli inna oferta, to dowolnie.

5. Jeśli numer przeniesiesz online lub przez infolinię, to musisz zwykle poczekać kilka miesięcy na połączenie do love. W salonie można od razu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

1. Tak. Posiadanie usług nie ma znaczenia.
2. Tak. Innej opcji na dziś nie ma. Jeśli sam złożysz wypowiedzenie u obecnego operatora, to przeniesienia może nie dojść.
3. Tego Orange Ci nie powie. Musisz sprawdzić sam. Jeśli obecny numer masz w abonamencie, to są trzy tryby przenoszenia numeru. Pierwszy to dowolny wskazany przez Ciebie dzień - ale jeśli źle go wskazesz to może być kara za zerwanie umowy i abonament za okres wypowiedzenia. Drugi to koniec umowy - wtedy już obecny operator ustala datę tak aby oplat nie bylo, ale musi być zachowany okres wypowiedzenia. Trzeci to z okresem wypowiedzenia. Tu nie jest sprawdzany koniec umowy.

4. Jeśli chcesz mieć numer w Love, to jest możliwe w salonie. Jeśli inna oferta, to dowolnie.

5. Jeśli numer przeniesiesz online lub przez infolinię, to musisz zwykle poczekać kilka miesięcy na połączenie do love. W salonie można od razu.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

6. W Love mini nie ma schodków. 5 GB a potem minimalny lejek. Można ręcznie dokupic 1 gb za 3 zl lub 5gb za 10 zl.

7. Różnic jest sporo choć mało istotne. W planie mobilnym masz np na 3 miesiące za darmo music pass czy bezpłatny abonament za przeniesienie numeru.

8. Nie.

9. To już Twoja decyzja 🙃


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

Ad 6 

Czyli mam rozumieć że można dokupić dowolną ilość pakietów (np. 3-4)? Biorę teoretycznie pod uwagę sytuację, gdzie w trakcie trwania umowy zaistnieje potrzeba na...dołożenie GB 🙂

 

 

Ad 7

Ale to są różnice o jakich piszesz, np coś tam za darmo na początek itp drobiazgi? Nie ma różnicy w technicznym funkcjonowaniu sieci  (np Plan Mobilny 55 posiada połączenia konferencyjne a Love Mini nie ma, tu działa WiFi Calling poza granicą a tam nie działa itp)?

 

10) 

Czy można wyłączyć wszystkie usługi o podwyższonej płatności - wszystkie - mam na myśli od połączeń na 7xx, przeróżnych subskrypcji - elektronicznych, elektrycznych, również wysokopłatne SMSy, MMSy, wychodzące jak i przychodzące. Być może czegoś tu nie wymieniłem, ale zapewne wiesz o co mi chodzi:)

Nie będę korzystać z gier, linków aktywacyjnych, subskrypcji, wróżb, pogody, kawałów itp

 

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

PS

Kiedyś ktoś pisał że reprezentujesz pracownika z Orange. Wiele razy dementowałeś te plotki. Nie zmienia to faktu że wiedzę którą posiadasz, nie posiada (często-gęsto) pracownik Orange na infolinii! Szacun!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

Ad.6. Dowolną - "prawie" tak. Ale musisz wiedzieć, że każdy klient na w Orange wewnętrzny "limit należności". Jeśli w ciągu miesiąca dokupisz ich powyżej limit, Orange może Cię poprosić Cię o wpłatę zaliczki na poczet kolejnego rachunku. Sytuacje takie są mega rzadkie, ale czasem się zdarzają. (Skala to na pewno powyżej 100 aktywacji pakietu w jeden okres rozliczeniowy).

Ad.7. Taryfy pod kątem technicznym jak dla mnie są zgodne na 95%. Niestety wylistowanie wszystkiego jest niewykonalne. Usługi wspomniałeś są tu i tu, ale zawsze zostaje 5%. Ew. jakbyś podał co Cię interesuje, możemy tu na forum poszukać i posprawdzać.

Ad.10. Tak. Tylko przy umowie tego nie zrobisz. Po aktywacji numeru można to samodzielnie na mój Orange, czacie, infolinii, salonie.

PS. Kiedyś pracowałem na słuchawce w Orange, stąd moja wiedza, ale obecnie spełniam się zawodowo w innej branży 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

Nie, nie chodzi mi o zakup stu pakietów internetowych:)

Czasami po prostu może być potrzeba na większą ilość GB w miesiącu, np 20.

Głupio by było aby w dzisiejszych internetowych czasach w taryfie z 5 GB skończyły się pakiety i nie można by było nic z tym fantem zrobić, żyjąc do okresu rozliczeniowego z prędkością modemów z 2000 roku 😉

 

W zasadzie odpowiedziałeś mi na wszystko, chyba na więcej niż w salonie...

Byłem i uprzejme panie wpisały dane do umowy a potem okazało się, że system "czegoś tam nie przyjął" ponieważ... miałem już na swoim koncie... dwa prepaidy Orange (zresztą aktywne do dziś). Mam przyjść jutro celem jakiejś tam korekty (nie wnikałem w szczegóły jakie i co miały wspólnego moje karty prepaid z problemem). Wybieram Love mini - czego panie nie zaproponowały... Wysłuchałem propozycji ale dopiero po sugestii możliwości "wciśnięcia" w pakiet "Mini", panie przystąpiły do realizacji 🙂

 

W sumie nawet przyjąć wersję że potrzebuję 15 GB miesięcznie (2x 5GB po 10 zł + 5 GB w pakiecie) wychodzi taniej niż Swiatłowód+Mobilny 55.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

No i podpisałem umowę na Love Mini. Obowiązuje od dziś ale przeniesienie numeru nastąpi w sierpniu. Nie omieszkałem sprawdzić numeru tymczasowego. Zarejestrowałem na koncie i ku zdziwieniu okazało się że mam 1GB internetu miesięcznie! Czy to jest sytuacja normalna? Dziwna sprawa bowiem abonament w pełnej kwocie będę płacić już od dnia dzisiejszego. A na umowie nie ma informacji o wielkości pakietu...

 

Chciałem jeszcze w nocy uzyskać informacje w BOKu ale...jest nieczynne...drugi zonk:)

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

Pierwszy okres rozliczeniowy nie trwa pełen miesiąc. Wtedy otrzymujesz proporcjonalną ilość GB. Sprawdź w mój Orange jaki masz okres rozliczeniowy.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru z innej sieci do Orange i podpięcie do mini Love

Mam napisane "koniec okresu rozliczeniowego za 29 dni" a w nawiasie podana data (13 lipca).

Wygląda więc na to że okres zaczął się w chwili podpisania umowy.

Chyba że coś źle zrozumiałem.

 

// edit

Coś wyczaiłem. Zarejestrowałem się na numer abonamentowy do "starego systemu". Wczoraj nie mogłem a dziś mogę. Na stronce większość informacji taka sama - co oczywiste, prócz jednego detalu.

W pakiecie danych w roamingu mam określoną wartość danych która jest ważna przez 4 dni - do 18 czerwca. Na nowym koncie nie widzę tej daty. Może to końcówka okresu rozliczeniowego?

Dziwne tylko że wyszczególnione jest w danych roamingowych a nie normalnych 🙂