Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z karty na abonament


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Przejście z karty na abonament

Dzień dobry,

Mam ofertę na karte z następującymi warunkami: 25zł brutto/miesiąc, rozmowy oraz SMS bez limitu 0 zł, internet 35 GB. Rozważam (a raczej rozważałem) przejście na abonament, a może nawet dobranie jakiegoś telefonu, ale dostępne oferty zaskoczyły mnie. Najtańsza bez telefonu: 29.99/miesiąc (gorzej niż mam), rozmowy 0zł (mam), SMS 20gr (gorzej niż mam), 2GB internetu (gorzej niż mam). Myślałem że operatorowi zależy żeby mieć klientów na abonamet (wszak pewne 24 miesiące będzie płacił, z karty może odejść do konkurencji w każdej chwili). I moje pytanie: o co chodzi? PS.

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7026
  • 183

Przejście z karty na abonament

Nju w tandemie jest tańsze 🙂 i z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

https://www.njumobile.pl/oferta/19zl-na-glowe-w-parze


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Przejście z karty na abonament

Dziękuję za szybką odpowiedź, lecz szukam oferty "solo". W nju najlepsza oferta solo to 29 zł (mniej internetu niz mam teraz - w sumie to i tak nie istotne. Zużywam moze 500MB). Drożej o 4 zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Przejście z karty na abonament

Oferty solo na abonament nie są atrakcyjne jak prepaid. Ale czasem można znaleźć okresowe promocje (choć nie na dziś).

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Przejście z karty na abonament

No właśnie to mnie dziwi. Tak na prawdę temat został założony w celu uzyskania odpowiedzi dlaczego tak jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Przejście z karty na abonament

Chcesz prawdę czy lanie wody? Orange stawia na konwergencję. Muszą być zachęty by brać kolejne karty sim a jest pewien próg opłacalności by je oferować. Wystarczy mieć już dwie usługi i wygląda to lepiej. Dodatkowo flizofia całej marki Orange nie zakłada by była to zawsze najtańsza oferta na rynku. Teraz względnie tani na rynku jest pakiet 4w1 gdzie za ok 100 zł masz internet+voip+tv+komórkę. Dlatego m.in. stworzono markę nju by nie obciążać główną markę (nie każdy wie że to też Orange). Ponadto na prepaidzie trwa jeszcze wojna cenowa więc pakiet masz za 25 zł. Ale wg mnie to wszystko kiedyś się skończy i ceny pójdą w górę lub coś innego wymyśla operatorzy by zarobić więcej. Trzeba też pamiętać że abonament to też więcej usług dodatkowych których nie ma na prepaidzie. Jeśli chodzi o okazjonalny roaming UE, nie ma dopłat. Każdy jest inny i jakoś by zebrać z czego się naprawdę korzysta czasem jedna z opcji nam podpasuje a nie wszystkie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Przejście z karty na abonament

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Rozumiem, że sztab ludzi od marketingu w Orange wymyślił, co im się bardziej opłaca i to jest zrozumiałe. To jednak zostanę na karcie, a telefon sobie kupię w sklepie z telefonami (tam nawet na raty wychodzi taniej niz u opertatora). Temat chyba do zamknięcia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Przejście z karty na abonament

Czy aż cały sztab? Nolimity na abonamencie to koszt 30-40 zł na miesiąc. Ale do oplat trzeba doliczyć aktywację. Przy przenoszeniu numeru jest kilka numeru jest zwykle kilka miesięcy za free. Poza tym promocje mniej oglaszane. Gdyby ktoś z Wielkiej Czwórki obniżył ceny, to wszyscy by to zrobili.