Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

Witam. 

Podczas mojej ostatniej wizyty w salonie konsultant zaproponował mi połączenie usług w pakiet Orange Love na warunkach: neostrada(do 20Mb/s)+ telefon stacjonarny+telewizja kablowa+dwa numery komórkowe(na jeden 10GB, na drugi 12GB) w kwocie łącznej 125zl/mies. 

 

Gdy zdecydowałem się na skorzystanie z tej oferty wynikł pewien problem, ponieważ przy próbie wprowadzenia system odrzuca mi możliwość telewizji kablowej na rzecz satelitarnej(to dla mnie nie gra roli czy to TV satelitarna czy kablowa), ale największy problem pojawia się w momencie wybrania ww. pakietu z telewizją satelitarną, a mianowicie system z automatu próboje narzucić mi prędkość neostrady na opcję "do 10Mb/s".

 

Czy jest możliwości abym wybrał tą ofertę z telewizją satelitarną zachowując przy tym Neostradę w opcji "do 20Mb/s"? 

 

Do tej oferty chcę również dobrać smartfon na jeden z numerów komórkowych.

 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

@Devil19 nie pchałbym się w OL. Usługi łączone + promocje, fajnie, ale popsujesz sobie Neostradę, dołączysz tv, która od Orange jest kiepska, dołączysz telefon komórkowy, a w razie potrzeby rozdzielenia usług w ofercie OL, będzie trzeba zakończyć cały pakiet. W OL nie ma cesji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

@Devil19  nie łącz usług w Orange Love i utrzymasz obecną prędkość Neostrady, inaczej będzie okrojona prędkość o połowę,  będzie trochę drożej. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

No właśnie kusi mnie to, że taniej niż mam obecnie będę miał dodatkowo telewizję i telefon również wyszedłby taniej. Tylko właśnie nie chciałbym tracić na szybkości Internetu. Co prawda wyciągam w porywach 15-17Mb w najlepszym czasie a średnio to 13 ale lepsze to niż 10.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

@Devil19 nie pchałbym się w OL. Usługi łączone + promocje, fajnie, ale popsujesz sobie Neostradę, dołączysz tv, która od Orange jest kiepska, dołączysz telefon komórkowy, a w razie potrzeby rozdzielenia usług w ofercie OL, będzie trzeba zakończyć cały pakiet. W OL nie ma cesji.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

Ja bym utrzymał to co jest  szybkość do 10Mb/s, to katastrofa, jak chcesz normalnie korzystać z internetu @Devil19  😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

@Devil19 Neo do 10Mb/ sek w pełnej prędkości zapina się na 12,2Mb/sek. 

Jeśli masz 13 to różnica niewielka...

Anonim

Nie dotyczy

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

@agat13  ale tego nie zagwarantujesz raczej, równie dobrze może się zapiąć na 7Mb/s, to loteria, inna sprawa że usługi wrzucone do OL  trudno wyciągnąć spowrotem, więc trudna decyzja przed @Devil19 . 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

Do tego może się okazać, że zacznie zrywać połáczenis internetowe. Jak działa, to lepiej nie ruszać. Po zmianach mogą się pojawić nieprzewidziane kłopoty. Odnośnie internetu na miedzi, co chwila na NO pojawiają się tematy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

Gdyby chodzilo o podniesienie z 10-ki zapiętej na maxa  na 20-ke, to macie rację, to loteria. W drugą jednak stronę skoro łącze zapina się na 13-15 Mb/sek to znaczy, że po obniżeniu profilu do 10 ( czytaj : 12Mb/ sek) parametr SNR się wręcz podniesie, bo mniejsza prędkość...błędy może się zmniejszą...

W tą stronę bezpieczniej niż w przeciwną. Dla uspokojenia kolegów poproszę o screena parametrów liniowych usługi z menu modemu 

Nie to, żebym namawiał do Lova, ale odnoszę się tylko do aspektu technicznego takiej zmiany


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Orange Love i zmiana prędkości neostrady

Co do linii to DL zapina mi się na 21506kb/s, a do centralki mam raptem 300-400m. Niestety centrala jest przeciążona i stąd te spadki prędkości. W nocy bez problemu osiągam dl około 20Mb/s, dlatego zależało mi na zachowaniu obecnej prędkości.

 

Po zapoznaniu się z Waszymi opiniami stwierdziłem, że odpuszczę sobie tę ofertę. Te kilka złotych nie jest warte tych niedogodności, o których wspominaliście w swoich postach, a ja zadowolę się DVB-T i Netflixem;)

 

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie opinie.

 

Pozdrawiam.