Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada regulamin / oferta

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Neostrada regulamin / oferta

Wiele czynników: podstawowy to "system nie puszcza". A naprawdę to może zbyt duża odległość, jesteście podpięci do różnych central itp itd.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Neostrada regulamin / oferta

No jak wszyscy wokół mnie (domy oddalone od 10 m do 40 m od siebie) są podpięci do innej centrali a ja jako jedyny dokładnie w środku podpięty jestem do innej, nie chce mi się wierzyć 😞 sprawdziłem też dalszych sąsiadów wszędzie 80 Mb/s jedyny ja w promieniu 3 ulic mam ofertę 10Mb/s (trochę klikania było)

No nic z systemem nie wygram acz jest to zastanawiające skąd taki pech 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada regulamin / oferta

@Tomsio , nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Ja na końcu mam 10Mb/s, zaś bliżej centralki x więcejEmotikon: Szczęśliwy. Mnie pierwszy konsultant tak bajerował, że chciał pozałatwiać i pospinać wszystko w 2/19 nawet z technikiem na konkretny termin i miał oddzwonić...miał Emotikon: Język Drugi już konkretnie, i usługę wprowadził, tylko że jakimś cudem była odmowa. Po trzech dniach tknęło mnie i po konsultacji na czacie oraz bezpośrednio w infolinii 801234567, potwierdził to trzeci z kolei. Wprowadził ponownie i w tym samym dniu była wysyłka. Także wiesz...przypadki i zdarzenia niejedno mają oblicze.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Neostrada regulamin / oferta

Ja wszystko rozumiem, że na końcu ale u mnie to wygląda jak na załączonym obrazku wszyscy totalnie wszyscy mają 80Mb/s i to co załączam to tylko wycinek bo sprawdziłem z ciekawości z pół mojej wsi 🙂

 


mapa.png

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Neostrada regulamin / oferta

Zapomniałem legendy napisać 🙂

Niebieskie rąby 80Mb/s

Czerwony rąb (mój) 10 Mb/s 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Neostrada regulamin / oferta

@Tomsio  To wszystko wynika z bałaganu w bazach Orange. Opiszę moją sytuację: oczywiście wieś na zadupiu w lesie, trzy domy w szeregu obok siebie (20m). Nazwijmy je dom A B C (mój to B - po środku).

W domu A i B po wpisaniu adresu na stronie Orange pokazują się możliwości "do 10Mbit/s".

W domu C jest do 80Mbit/s. Wszyscy jesteśmy podłączeni do tej samej centrali w sąsiedniej wsi (u nas nie ma)

 

Nadmienię, że wszyscy mamy od lat Neostrady "do 10Mbit/s", realnie to jest max. 6Mbit/s...

Sąsiadka z domu C jak jej sprawdziłem że może mieć do 80 tak się ucieszyła że zaraz zadzwoniła na infolinię i umówiła przedłużenie umowy. Przyjechał monter bo dostał zlecenie ale od razu powiedział że szybciej niż jest to już nie będzie.

 

A co do odmowy instalacji usług na parach miedzianych przez Orange, to potwierdzam że tak jest ale tylko w przypadku jak jest w podanej lokalizacji dostępny światłowód. W bloku w mieście, gdzie jest i FTTH i PSTN (w mieszkaniu) z działającym telefonem stacjonarnym, na infolinii dostałem informację że mogą mi podłączyć tylko światłowód bo ADSL już nie podłączają. Było to dwa lata temu. Udałem się zatem do konkurencyjnej firmy i bez problemu podłączyli mi BSA i to w wersji VDSL.

 

Dla Orange utrzymanie infrastruktury miedzianej jest już nieopłacalne.