Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naliczanie opłat za okres proporcjonalny.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Naliczanie opłat za okres proporcjonalny.

Natknąłem się na sytuacje z naliczaniem opłat za okres proporcjonalny po podpisaniu umowy do czasu nowego okresu rozliczeniowego.

Wiadomo, że podpisując umowę np. 10 sierpnia i mając okres rozliczeniowy 19 sierpnia, zostanie naliczona opłata 9 dni razy 1/30 wysokości abonamentu + pełny okres rozliczeniowy. Pomijam już kwoty aktywacji i opłat jednorazowych.

Podpisując umowę załóżmy na abonament 45 PLN, pełny abonament bez zniżek wynosi 55 PLN. Po podpisaniu umowy dostałem jeszcze rabat 20 PLN, więc całkowity abonament po zniżkach wynosi 25 PLN. Od jakiej więc kwoty liczony jest okres proporcjonalny. Zakładałem, że powinno wyglądać to następująco:

25 PLN / 30 dni * 9 dni okresu proporcjonalnego + 25 PLN pełny abonament za następny okres rozliczeniowy. Całość powinna wynieść 32,50 PLN na pierwszej fakturze.

 

Tym czasem dowiedziałem się, że okres proporcjonalny liczony jest od innej kwoty, a mianowicie od kwoty bez zniżek, czyli:

55 PLN / 30 dni * 9 dni okresu proporcjonalnego + 25 PLN pełny abonament za następny okres rozliczeniowy. Całość wyniosła 41,50 PLN na pierwszej fakturze.

 

Jak powinno wyglądać prawidłowo? Od jakiej kwoty powinien być liczony okres proporcjonalny?

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naliczanie opłat za okres proporcjonalny.

To zależy jakie zniżki ktoś otrzymuje i w jakiej promocji. Niekiedy zniżka za e-fakture lub za zgody marketingowe jest raz na rachunek. Trzeba wczytać się w regulamin promocji.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Naliczanie opłat za okres proporcjonalny.

@ketrasaArturjezeli wybierasz plan komorkowy 45 to abonament za ten plan wynosi 45zł (zgody na efakture i marketing).
rabat -20zł wynika z tego ze posiadasz inne uslugi np istniejacy juz plan komorkowy.

rabat -20zł jest naliczany od pelnego okresu rozliczeniowego. tak wiec za pierwszy niepełny okres oplata jest naliczana proporcjonalnie od kwoty 45zł. znizki po -5zł rowniez sa naliczane proporcjonalnie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Naliczanie opłat za okres proporcjonalny.

@PARANOJA czyli za okres proporcjonalny liczona jest opłata bez zniżek, od pełnej kwoty 55 PLN.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Naliczanie opłat za okres proporcjonalny.

dobra bo sie zaraz zakrece

jest liczona proporcjonalnie od 55zł minus proporcjonalnie znizki (-5zł i -5zł)

jezeli dobrze licze to za 9 dni abonament juz po znizkach (e-fv i marketing) powinien wynosic 13,5zł