Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 9
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

A co z umową FunPack gdy ktoś wziął prezent za przedłużenie umowy. Zaliczane jest to do kupna sprzętu czy nie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.


Piotrekk85 napisał(-a):

Napisałem wcześniej, że widzę dwie sprzeczności. Niestety nie ma precyzyjnych dokumentów do Orange Love.
Spójrz też na punkt 5.2) . Możliwość skorzystania z Promocji uzależniamy od tego, czy: (..)nie wykluczają tego warunki promocji, z której aktualnie Państwo korzystają.

Jeśli masz np. Smart Plan LTE, spójrz na regulamin http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2001737/4099557385.pdf - punkt 3.4
Wg cennika https://www.orange.pl/medias/sys_master/images/images/heb/h5f/8870295666718/cennik-us-ugi-Orange-Lov... komórka ma kosztować 20 zł. Więc nie wiele planów jest uprawnionych do migracji.

Co ciekawego w promocjach na stacjonarki nie ma zapisów jak przy komórce.

Dodatkowo w pomocy jest taki plik http://www.orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/love/Orange_Love_jak_czytac_fakture.pdf gdzie widać, że przy promocji 4w1 cennikowa cena za komórkę jest zmniejszana z 20 zł na 10 zł.

(dla mnie ciągle sprawa jest nie jasna i ktoś z Orange powinien to wyprostować).


@Piotrekk85  

No to dzisiaj usłyszałem info, że moja "migracja" - z zachowaniem stacjonarnego zestawu - funpack i numeru komórkowego - została pozytywnie "przepchnięta" przez system... lada dzień dokumenty do mnie dotrą. 

 

Więc miałem rację, regulamin promocji Orange Love dopuszcza podpisanie nowej (bo to tak na prawdę do tego się sprowadza) umowy na 24 miesiące w miejsce dotychczasowych 2 umów - jedna na funpacka, druga na abonament komórkowy, gdy klient ma umowy spełniające w tym regulaminie wymagania np. trwanie ukresu ponad 12 miesięcy itd.  Nikt nie warunkuje prawa skorzystania z tej promocji zachowaniem lub zwiększeniem dotychczasowego zobowiązania finansowego. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Prosże o radę bo utknąłem i nie wiem co robić. Mam abonament w Orange. Brałem na 3 lata z telefonem Smart Plan 69zł. Umowa konczy się w wrześniu. 
Kosultant telefoniczny namówił nie na podpisanie nowej umowy na 24 miesiące Orange Love i w tym mam internet, tv, telefon domowy i komórkę. Konsultant twierdził, że po podpisaniu umowy - stara umowa wygaśnie i zachowam numer telefonu ten co mam na nowych warunkach.
I teraz pytania:
Skoro tak to po co dostarczyli mi dzisiaj przy montażu nową kartę SIM i nowy nr tel.?
Co dalej, bo wygląda to tak jakbym podpisał umowę na nowy paket zachowując również stary abonament i stary numer tel.?
W BOK powiedzieli mi, że wyglada tak jakbym miał teraz dwie umowy i dwa numery, ale oni nie wiedzą i się odezwą.
Na umowie mam napisane:
"Z dniem rozpoczęcia świadczenia Pakietu usług umowa na usługę
telefoniczną, z której Państwo korzystają dotychczas, wygaśnie. Nie
spowoduje to naliczenia przez nas odszkodowania."
Nic już nie rozumiem...Prosze mi to trochę rozjaśnić. Masm 14 dni na rezygnację w razie czego...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

@Hellmutos  to co piszesz faktycznie wygląda na pokręcone... ja dzisiaj dostałem umowę i nie mam zdania o wygaśnięciu dotychczasowej na komórkę, mam natomiast że wygasa umowa na Neostradę - ale ja jestem przypadkiem, który ma (miał) i pakiet FunPacka i komórę, więc chciałem to połączyć w jedno z zachowaniem zakresu usług i numerów... z opisu usług wygląda na to że zachowuję... więc jestem spokojny. 

 

Wracając do Twojego przypadku - koniecznie dopytuj w BOK... może uda się skorygować, żebyś nie musiał odstępować od umowy. Jeśli tak, to na pewno trzeba będzie oddać SIM.

 

Ciekawe tylko czy gdybyś musiał odstąpić to czy będziesz mógł, po dopilnowaniu zachowania numeru, ponownie podpisać umowę na pakiet Orange Love, bo w regulaminie promocji jest zapis, że z promocji można skorzystać tylko jeden raz... 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Dodam kilka rzeczy, które wydają mi sie ważne.
Gdy loguję się na konto w orange.pl w zakładce podsumowanie mam wyszczególnione:
Telefon stacjonarny i tam blebleble
neostrada ble bleble
TV z dekoderem ble ble i
Telefon komórkowy i tam cyt.: 

"Usługa mobilna 

Okres rozliczeniowy kończy się za 15 dni (25 marca 2017).

Umowa kończy się za 729 dni (9 marca 2019).

Twoje konta usług mobilnych i usług stacjonarnych są w trakcie łączenia."
 
i dalej w umowie ....
 
§3. Termin rozpoczęcia świadczenia Usługi
1. Świadczenie usługi Telefon komórkowy rozpoczniemy do 15 dnia od
zawarcia Umowy.
(...)
4. Z dniem rozpoczęcia świadczenia Pakietu usług umowa na usługę
telefoniczną, z której Państwo korzystają dotychczas, wygaśnie. Nie
spowoduje to naliczenia przez nas odszkodowania.
 
Domyślam się, że za 15 dni stary nmer i abonament wyłączy się i zostanie rozliczony a nowy włączy się. Tak to wyglada. Logicznym wydaje się, że stary numer wygasa a nowy się włącza tak bym ani jednego dnia nie korzystał z dwóch numerów jednocześnie.
Tyle ode mnie...jak się dowiem to napiszę. Przez telefon koles z BOK chyba nawet nie rozumiał o co mi chodzi, zgłosiłem reklamację obiecali, że się odezwą. Czekam. Moze ktoś z Was czytających miał podobnie i potwierdzi czy aby na pewno nie będę zmuszony płacić dwóch abonamentów jednocześnie?
Poza tym net i tv smiga. Jest jakość i wygoda - nie ma się do czego przyczepić. Polecam.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Mógłby mi ktoś wyjaśnić bo niestety nigdzie nie znalazłam odp.na moje pytanie:

obecnie mam usługę neostrady w Orange wraz z nr tel stacjonarnego, który został zawieszony, czy jeżeli przejdę na orange love 4w1 obowiązuje mnie opłata aktywacyjna?

dodam że internet i nr tel stacjonarnego zostaje, przechodzi tylko numer komórkowy który zostaje przeniesiony z sieci plus i dochodzi telewizja. Jak jest z tą opłatą aktywacyjną? I ile ona wynosi? Proszę o odp.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Aktywacja za całość wynosi 49 zł. Czy w Twoim wypadku będzie naliczona? wg regulaminu https://www.orange.pl/medias/sys_master/images/images/h13/h5d/8870295470110/Regulamin-promocji-Orang... nie powinna bo masz już jedną z usług jaką jest Neo.
Ale sugerowałbym się upewnić na BOK.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Dziękuję bardzo, jeżeli tak jest jak to w regulaminie napisane to powinno obyć się bez tej opłaty, ale faktycznie, upewnię się jeszcze dzwoniąc na BOK. Pozdrawiam 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

@Piotrekk85 i @Misiek62, jakiś chochlik wkradł się w trakcie mojej edycji wypowiedzi @Misiek62. Nie dojdę do tego, bo nie zrobiłem screena. W każdym bądź razie ja doszukałem się luk u siebie w umowie Smart Plan Halo II MNP, wymagających wyjaśnienia. Mój pierwotny wpis z tego powodu wykasowałem.


 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.


Hellmutos napisał(-a):

Dodam kilka rzeczy, które wydają mi sie ważne.
Gdy loguję się na konto w orange.pl w zakładce podsumowanie mam wyszczególnione:
Telefon stacjonarny i tam blebleble
neostrada ble bleble
TV z dekoderem ble ble i
Telefon komórkowy i tam cyt.: 

"Usługa mobilna 

Okres rozliczeniowy kończy się za 15 dni (25 marca 2017).

Umowa kończy się za 729 dni (9 marca 2019).

Twoje konta usług mobilnych i usług stacjonarnych są w trakcie łączenia."
 
i dalej w umowie ....
 
§3. Termin rozpoczęcia świadczenia Usługi
1. Świadczenie usługi Telefon komórkowy rozpoczniemy do 15 dnia od
zawarcia Umowy.
(...)
4. Z dniem rozpoczęcia świadczenia Pakietu usług umowa na usługę
telefoniczną, z której Państwo korzystają dotychczas, wygaśnie. Nie
spowoduje to naliczenia przez nas odszkodowania.
 
Domyślam się, że za 15 dni stary nmer i abonament wyłączy się i zostanie rozliczony a nowy włączy się. Tak to wyglada. Logicznym wydaje się, że stary numer wygasa a nowy się włącza tak bym ani jednego dnia nie korzystał z dwóch numerów jednocześnie.
Tyle ode mnie...jak się dowiem to napiszę. Przez telefon koles z BOK chyba nawet nie rozumiał o co mi chodzi, zgłosiłem reklamację obiecali, że się odezwą. Czekam. Moze ktoś z Was czytających miał podobnie i potwierdzi czy aby na pewno nie będę zmuszony płacić dwóch abonamentów jednocześnie?
Poza tym net i tv smiga. Jest jakość i wygoda - nie ma się do czego przyczepić. Polecam.


ja miałam tak samo,napisałam reklamacje i czekam na odpowiedz