Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet ADSL


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Internet ADSL

Czy można jeszcze dostać internet ADSL zamiast światłowodowego?

Mam własny router ADSL, na którym byłaby możliwość skonfigurowania dostępu do internetu, a do internetu światłowodowego konieczne jest wzięcie na wypożyczenie FunBox 3 albo FunBox 6 z dodatkową opłatą

26 ODPOW. 26

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

Internet ADSL


@alina11napisał(-a)

Mam własny router ADSL


ja miałem cztery, bo poprzednie się psuły. Twój też się zepsuje, bądź pewna, jak nie za miesiąc, to za rok i cała "oszczędność" w plecy. To tak w uzupełnieniu do bardziej rozwiniętych wypowiedzi Kolegów Herosów, które tu za moment się pojawią. Tylko dzięki temu, że nie nie chce mi się tyle pisać, jestem pierwszy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18460
  • 52783
  • 713

Internet ADSL

@alina11 jeżeli warunki techniczne pozwalają, to da się wziąć internet na łączach miedzianych. Pytanie tylko, czy jest sens pchać się w technologię, która jest wycofywana i coraz mniej wspierana przez operatora.

Technik, który przyjedzie do ewentualnego uruchomienia, może wydać negatywną opinię i zostanie tylko opcja na światłowód.

Proponuję podpisać umowę na światłowód.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 264
  • 1662
  • 0

Internet ADSL


@alina11napisał(-a)

Czy można jeszcze dostać internet ADSL zamiast światłowodowego?

Mam własny router ADSL, na którym byłaby możliwość skonfigurowania dostępu do internetu, a do internetu światłowodowego konieczne jest wzięcie na wypożyczenie FunBox 3 albo FunBox 6 z dodatkową opłatą


To za Funbox'a trzeba płacić za wypożyczenie?!


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1691
  • 8313
  • 64

Internet ADSL

@bluesmanniaki Niom, 4,99.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Internet ADSL

@alina11  to zależy jak zwykle od wielu czynników

Od warunków technicznych: zasobów sieci jak i centrali, możliwości podłączenia przyłącza na adresie, etapu likwidacji sieci miedzianych itd.

Sprawdź wstępnie na stronie zasięgowej  Orange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu  i tam szacunkowo zobaczysz na co możesz liczyć. Jeśli będzie spełniać to Twoje oczekiwania, złóż wniosek o przyłącze, czyli zamów usługę. I tak ostatecznej weryfikacji dokona technik przed instalacją. 

Jeśli zamówisz ADSL możesz zawnioskować o nie wydawanie Funboxa. Zobaczymy co odpowiedzą, bo kiedyś można było dokupić Luveboxa2 za 1 zł bez dzierżawy. Ciekawe czy jeszcze tak można, mówiąc, że masz własny modem ( co nie jest zabronione dla ADSL/VDSL)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Internet ADSL

Łącze jest dostępne bo na tym adresie był internet ADSL 20 Mb/s i bardzo dobrze działał, ale po śmierci dotychczasowego abonenta i zgłoszeniu tego faktu Orange wyłączyło wszystkie usługi, udało się już podpisać nową umowę na telefon domowy, ale przy próbie podpisania nowej umowy na ADSL robią problemy, proponują internet 5G z limitem danych 10GB za 9,99 albo 50GB za 39,99, albo doprowadzenie światłowodu do budynku i internet światłowodowy z dopłatą 20zł za światłowód w domku jednorodzinnym i opłatą 4,99 za wypożyczenie FunBox 6


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Internet ADSL

@alina11 

Owszem, masz rację że formalnie przy ADSL możesz nie płacić za sprzęt, a przy FTTH musisz płacić za sprzęt.

Tylko że w gruncie rzeczy to jest najmniej istotny element, niepotrzebnie przywiązujesz do niego decydującą wagę. Ostateczna oferta cenowa, czyli to ile co miesiąc zapłacisz, to jest jedyna kwestia finansowa która powinna cię interesować. IMHO aż tak bardzo nie będzie się ona różniła pomiędzy ADSL a FTTH, w dodatku wynajmowany sprzęt ma wieczystą gwarancję operatora: jak się zepsuje to za darmo dostaniesz działający. Natomiast jakość usługi to niebo a ziemia. Zarówno pod względem niezawodności jak i przepustowości łącza, a także perspektyw wsparcia ze strony operatora te dwie usługi są zupełnie nieporównywalne. IMHO warto zapłacić nawet znacznie więcej za usługę FTTH i nie pchać się w ADSL, jeśli tylko taka opcja jest dostępna.

PS. Telefon domowy można zmigrować do VoIP i mieć go na światłowodzie prawie za darmo. Trochę jest inna taryfa, ale i tak się opłaca.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Internet ADSL

Tylko że przy ADSL odpada dopłata 20 zł. za światłowód w domku jednorodzinnym, kiedy na linii jest aktywny telefon domowy opłata jest o 10zł. niższa i odpada opłata za wypożyczenie FunBox 6 co daje łącznie 34,99 zł miesięcznie mniej, a żeby zmigrować do VoIP to trzeba dodatkowo wziąść usługę TV i dopłacać kolejne 4,99 za wypożyczenie sprzętu do TV


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Internet ADSL

To wszystko bez znaczenia. I tak warto