Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędny adres w systemie sprzedażowym - problem z zamówieniem światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Błędny adres w systemie sprzedażowym - problem z zamówieniem światłowodu

Hej wszystkim,

Od trzech miesięcy próbuję dokonać cudu jakim byłoby sprzedanie mi przez Orange usługi internetu po światłowodzie. Mieszkam w Kościerzynie, ul. Norwida 4 (blok, dwie klatki A i B). W części wspólnej piwnicy jest skrzynka Orange oraz druga na moim (ostatnim) piętrze. Obie obklejone naklejkami (uwaga światłowód etc.). Kable są oklejone też naklejkami identyfikacyjnymi z datą 04-2020 (zapewne montaż bo według spółdzielni Orange już wykonało inwestycję na całym osiedlu), jednak cała sprawa rozbija się o fakt, że w systemie sprzedażowym taki adres nie istnieje, jest adres bloku na przeciwko Norwida 4A (do tego klatki A/B/C) oraz nieistniejący adres Norwida 4AA (także klatki A/B/C). 
Po rozmowie z jednym kumatym sprzedawcą uzgodniliśmy, że sprzeda mi tę usługę na adres 4AA, a ewentualnie zmienię adres korespondencyjny na poprawny. Jednak dosłownie dzień przed wizytą technika zadzwonił do mnie kierownik techniczny (do dzisiaj nie wiem jaka firma to obsługuje) tego rejonu i zaproponował wizytę w celu rozejrzenia się jak to wygląda faktycznie. Był, potwierdził, że technicznie jest możliwość przyłączenia, ale to kwestia poprawy adresu. No i tak bujam się od dwóch miesięcy już, Orange dalej nie ma poprawnego adresu, dorejonizowania albo nie proponują, albo twierdzą, że to bez sensu, do firmy technicznej kontaktu mi nikt nie poda, a oczywiście Pan Kierownik jak już odbierze to wielce zabiegany, załatwi to później, albo w przyszłym tygodniu, albo jak wróci z urlopu (swoją drogą też chciałbym mieć tyle dni urlopu co roku).
Czy jest jakaś szansa na rozwiązanie tej sytuacji poza naciskaniem tego pana?

 

 

 

 

________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Błędny adres w systemie sprzedażowym

@shiadhalJest.Jedyną możliwością załatwienia sprawy jest wystosowanie pisma do Orange w którym wyjaśnisz całe zamieszanie z adresami pokazując na mapie wszystkie obiekty i opisując jasno, konkretnie i rzeczowo całą sprawę.

Poproś o pomoc w weryfikacji i przypisaniu Twojego adresu do bazy zasięgowej światłowodu.

To powinno pomóc.

Adres do korespondencji

Orange Polska S.A

Ul Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Polecony z dopiskiem "infrastruktura"

 

P.S. Zerknąłem na https://internet.gov.pl/map/?center=1999468.8359225749%3B7193118.933514401&zoom=20 i faktycznie niezły bałagan w adresacji. Budynek 4 ma klatki A i B, a budynek 4A to nawet do C. Stąd może być problem w bazach danych, bo dla operatora nie liczą się klatki, tylko adres budynku. Stąd 4 klatka A i właściwe 4A to dublet....Myślę, że list pomoże to wyjaśnić definitywnie, a infrastruktura mimo, że nie używana jest podłączona do sieci

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Błędny adres w systemie sprzedażowym

@shiadhalJest.Jedyną możliwością załatwienia sprawy jest wystosowanie pisma do Orange w którym wyjaśnisz całe zamieszanie z adresami pokazując na mapie wszystkie obiekty i opisując jasno, konkretnie i rzeczowo całą sprawę.

Poproś o pomoc w weryfikacji i przypisaniu Twojego adresu do bazy zasięgowej światłowodu.

To powinno pomóc.

Adres do korespondencji

Orange Polska S.A

Ul Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Polecony z dopiskiem "infrastruktura"

 

P.S. Zerknąłem na https://internet.gov.pl/map/?center=1999468.8359225749%3B7193118.933514401&zoom=20 i faktycznie niezły bałagan w adresacji. Budynek 4 ma klatki A i B, a budynek 4A to nawet do C. Stąd może być problem w bazach danych, bo dla operatora nie liczą się klatki, tylko adres budynku. Stąd 4 klatka A i właściwe 4A to dublet....Myślę, że list pomoże to wyjaśnić definitywnie, a infrastruktura mimo, że nie używana jest podłączona do sieci


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5480
  • 184

Błędny adres w systemie sprzedażowym

Czyli poprawny to 4A/A ?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Błędny adres w systemie sprzedażowym

@Arti_Kn_Pl  poprawny to 4. Taki ma budynek, tylko ktoś w to wplątał klatki i na każdej numery mieszkań od 1


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5480
  • 184

Błędny adres w systemie sprzedażowym

Czyli 4/A/numer mieszkania lub 4/B/numer mieszkania.
Może sąsiedzi już mają, popytać, niech sprawdzą w umowach jaki mają adres instalacji.

Choć na stoenie internet.gov.pl to bloki nazwany 4 i 4B