Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

Witam,
Zastanawiam się nad prędkością 8Gb/s, jednak podczas składania zamówienia widnieje informacja, że konieczna jest wizyta technika. Mam już światłowód od orange i tu pojawia się moje pytanie. Co ten technik będzie robił? Czy to trzeba jakiś nowy kabel puścić od piwnicy do mieszkania? Nie wiem, więc pytam!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 93
  • 1

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

W przypadku migracji z GPON na XGS-PON, wymaga się wymiany lub aktualizacji sprzętu aktywnego, takiego jak optyczne sieciowe urządzenia zakończeniowe (ONT) oraz sprzęt po stronie dostawcy usług (OLT). Jednakże sam kabel światłowodowy może pozostać ten sam, co jest jednym z głównych atutów tej technologii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

Podwyższenie prędkości transferu wymaga wymiany modemu na Funbox 10. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

A to samemu nie można tego zrobić? Przecież to dosłownie odpięcie dwóch kabli 🤣


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 93
  • 1

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

W przypadku migracji z GPON na XGS-PON, wymaga się wymiany lub aktualizacji sprzętu aktywnego, takiego jak optyczne sieciowe urządzenia zakończeniowe (ONT) oraz sprzęt po stronie dostawcy usług (OLT). Jednakże sam kabel światłowodowy może pozostać ten sam, co jest jednym z głównych atutów tej technologii.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

Hmm... okej. Kolega gubernator zdaje się wiedzieć o czym mówi, więc mu zaufam. Dzięki!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13857
  • 56981
  • 684

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

@gubernator  tu się do końca nie zgodzę, bo to nie ten technik, który instaluje robi zmiany na OLT.

Są specjalne ekipy techniczne ( z tego co rozmawiałem ) i karta jest wymieniana przed pierwszą instalacja na obiekcie. Kolejne już nie wymagają ingerencji w sieć, a tylko wymiany sprzętu końcowego.

Wizyta instalatora jednak musi być wymagana nie z konieczności technicznych, a formalnych..


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 93
  • 1

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

@agat13 o czym ty w ogóle piszesz agata? nie za bardzo rozumiem 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13857
  • 56981
  • 684

8Gb/s, w jakim celu wizyta technika?

@gubernator  piszę o tym, że to nie ten technik instalujący urządzenia końcowe u klienta wymienia karty czy doposaża OLT. 

O tym, że dzieje się to przy pierwszym zamówieniu, a więc teoretycznie tylko pierwszy klient z danego adresu mógłby)musiałby mieć wizytę przy instalacji, a tak nie jest...

Oczywiście z moich informacji...i wedle mojej wiedzy.