Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA SMS 60968 11,07 pln

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA SMS 60968 11,07 pln

Witam,

tak w ostatnim czasie zostałam naciągnięta :
połączenia 48*500 0,50 pln
połączenia 48*600 1,50 pln
sms 4860968 11,07 pln

Wszystkie te wartości zostały niesłusznie naliczone. Wchodząc na reklamowane strony- bez żadnych ostrzeżeń czy też komunikatów , w zasadzie bez wpływu na przebieg zdarzeń- wymuszono w oszukańczy sposób przejście do kolejnych zakładek. Bardzo ubolewam że Orange jako poważny operator dopuszcza do takich sytuacji.
Rozumiem, że jeśli świadomie się na coś godzę i z czegoś korzystam to w konsekwencji za to płacę. To jest zwyczajne naciągactwo i oszustwo !

Czy ktoś jeszcze spotkał się z naciąganiem na MMS Specjalny z funstrafy zarejestrowanej (chyba na Cyprze)?

Cała sytuacji jest oburzająca!

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Szukajcie pomocy w Federacji Konsumentów lub u Rzeczników i w UKE

Ważna informacja dla wszystkich. Tak jak wspomniałem podchodzimy bardzo poważnie do tego tematu. Nawet jeśli jesteśmy tylko pośrednikiem jak wystawcy kart kredytowych. Zatem: Info na dziś:

 

Z dniem 30 września zablokowaliśmy ten kanał aktywacji subskrypcji (poprzez kliknięcie wyodrębnionego buttona na stronie partnera) nie tylko dla serwisu Funstrefa ale dla wszystkich subskrypcji MT uruchomionych w naszej sieci.

 

Nasi klienci są dla nas ważni. Słuchamy i działamy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

182 ODPOW. 182

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Blokady usług premium możesz zlecić na Mój Orange lub infolinii.

Pierwsze dwa połączenia są do BOK.

Aktywacja serwisów sms nie odbywa się bez zgody. Można ją wyrazić na kilka sposobów:
1) wysyłając sms
2) przepisując w internecie kod pin wysłany smsem na Twój numer
3) korzystając z interneteu mobilnego w komórce - zaakceptowany był regulamin na takie smsy.

Zawsze można włączyć bezpłatną blokadę i problemu nie ma.
Opłaty wynikają z cennika Twojej oferty.
Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Nie możesz obwiniać o takie rzeczy operatora, Pewnie gdzieś małym druczkiem było napisane i był dostępny regulamin. Być może będziesz miała jeszcze jeden problem - tzn że wysyłając ów smsa wpisałaś się na listę subskrybentów - teraz może każdego dnia pobierać Ci wspomniane 11 zł - za każdego smsa którego od nich otrzymasz. Zazwyczaj wystarcza wysłania na ten darmowy numer smsa o treści STOP - ale poszukaj w regulaminie. W Mój Orange możesz sobie zablokować za free połączenia z usługami premium, więc operator daje nam taką możliwość. Współczuje CI, sam kiedyś naciągnąłem się na podobne "oszustwo", ale....trzeba patrzeć w co się klika i nie wierzyć w łatwe wygrane nagród. Pozdrawiam.   


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Nie korzystaj z bublowatych społeczności, gdy masz badoo czy inne społecznościowe i lepsze strony niż FUjSTREFA stworzona głównie dla kogo?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Smieszny tekst o nieobwinaniu operatora.Przecież oni doskonale wiedzą o co chodzi tylko rżną głupków bo mają z tego niezła kasę.W państwie prawa nawet do głowy by im to nie przyszło.Ja poinformowałem Orange że nie zawierałem żadnej umowy z tą firmą i nie upoważniam ich do obciążania mojego rachunku ponieważ to oszustwo.Jak będą namolni to rozwiążę z nimi umowę  a i tak mnie nie okradną nawet nie pójdą do sądu bo ich wyśmieją.Najwyżej zlecą krukowi telefonyt to pogonić ich ja tak zrobiłem. Ludzie nie dajcie się okradać bo ten numer to zwykłe oszustwo i mogą wam nadmuchać.To sprawa dla UOKIKU i prokuratury.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Tak, Tak. Reprezentant  Orange. Od powaznego operatora oczekujemy aby na jego podwórku takie sutuacje sie nie zdarzały. Zaufałem Operatorowi  - za co ten  w automatycznej zapowiedzi - dziękuje mi, a tu takie kwiatki. Oczywscie  antycypujac powinienem zakładać, że taka sytuacja się zdarzy i sam podjąc działania - niestety zaufałem. Stratę  tych 100 zł "przeboleję", ale to nauczka, żeby z Orange nie mieć do czynienia. No cóż, przecież Orange bez trudu zniesie odejcie skromnego abonenta z tymi kilkoma kartami SIM. Przestrzegano mnie przed wyborem tego Operatora. Mój dostawca poi niechlubnych "występach" Orang'u odszedł z kilkudziesięcioma kartami. No nic przecież zostali ci ze setkami kart. Co do Pańskiej wypowiedzi to albo czukje sie Pan nieomylny i zakłada, że mic podobnego sie Panu nie wydarzy - a to jest pucha i kiedy  zostanie skarcona - albo jest Pan reprezentantem Orang'u albo za pare groszy pisze Pan na zlecenie Orang'u. Wstydzi sie Pan podac nazwisko? To jest tchórzostwo.

Stanisłąw Wójcik


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA


Wójcik_53 napisał(-a):

Tak, Tak. Reprezentant  Orange. Od powaznego operatora oczekujemy aby na jego podwórku takie sutuacje sie nie zdarzały. Zaufałem Operatorowi  - za co ten  w automatycznej zapowiedzi - dziękuje mi, a tu takie kwiatki. Oczywscie  antycypujac powinienem zakładać, że taka sytuacja się zdarzy i sam podjąc działania - niestety zaufałem. Stratę  tych 100 zł "przeboleję", ale to nauczka, żeby z Orange nie mieć do czynienia. No cóż, przecież Orange bez trudu zniesie odejcie skromnego abonenta z tymi kilkoma kartami SIM. Przestrzegano mnie przed wyborem tego Operatora. Mój dostawca poi niechlubnych "występach" Orang'u odszedł z kilkudziesięcioma kartami. No nic przecież zostali ci ze setkami kart. Co do Pańskiej wypowiedzi to albo czukje sie Pan nieomylny i zakłada, że mic podobnego sie Panu nie wydarzy - a to jest pucha i kiedy  zostanie skarcona - albo jest Pan reprezentantem Orang'u albo za pare groszy pisze Pan na zlecenie Orang'u. Wstydzi sie Pan podac nazwisko? To jest tchórzostwo.

Stanisłąw Wójcik


Jestem wstanie zrozumieć zdenerwowanie koniecznością ponoszenia opłat, za coś co nie do końca świadomie się zainicjowało, ale proszę wykazać w którym miejscu winę "za wejscie na reklamowane strony" (cyt. z autorki wątku) ponosi Orange? Jesli uważacie Państwo, że tylko użytkownikom Orange zdarza się uruchomić jakieś oferty płatnych SMSów albo MMSów premium, to zachęcam do próby z numerem innego operatora. Poniżej fragment regulaminu ze strony Funstrefa.net:
"

1. USŁUGI


Usługa Funstrefa może zostać zamówiona przez telefon komórkowy lub przez stronę internetową poświęconą danej usłudze.

Opis Usługi

Funstrefa jest usługą subskrypcyjną pozwalającą Użytkownikom pobierać i korzystać z videoclipów i gier oraz innych form zawartości cyfrowej na ich telefony komórkowe (koszt usługi to 11,07 zł za każdy otrzymany SMS). Abonenci Orange , PLUS, TMobile i Play otrzymują 3 płatne SMS-y tygodniowo (o łącznej kwocie 33,21zł tygodniowo).
"


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA


Wójcik_53 napisał(-a):

... Wstydzi sie Pan podac nazwisko? To jest tchórzostwo...


@Wójcik_53

Odniosę się do tego małego wycinak Pana wypowiedzi. Brak podania pełnych danych osobowych na publicznym forum to nie kwestia odwagi. Podając dane imię, nazwisko, nr telefonu i tym podobne, w miejscu gdzie każdy może je przeczytać i skopiować, narażamy się na to, że zostaną one wykorzystane bez naszej wiedzy. Dlatego na Nasz Orange i wielu innych serwisach użytkownicy korzystają z nicków/pseudonimów, to poprawia ich bezpieczeństwo.

Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@Mikołaj masz rację w 100%. Jesteśmy tutaj "anonimowi", ale w chwili obecnej z kilkoma osobami pisałem w wiadomościach prywatnych i tam można o sobie dowiedzieć się więcej 🙂 I nie być już dla oaoby która chce z nami bardziej szczególowo porozmawiać być anonimem 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Ja mam Zal do operatora, ze nie dostawałam informacji o przychodzacych SMS ktore pobierały z konta 11zł. Automatycznie byly one wrzucane do spamu , ktory sie nie wyswietlał. Dopiero po wyczyszczeniu konta i dokladnej analizie bilingu sprawa sie wyjasnila. Gdybym dostala informacje -z twojego konta zostalo pobrane 11zl bo korzystasz z funstrefy to zareagowaloby sie natychmiast.

MCD