Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wina dekodera?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

wina dekodera?

czesc

 

usluga ftth funpack

problem: czesto bywa ze telewizja sie "nie dopala" - na ekranie pusty obraz.

nalezy zresetowac dekoder i po chwili tv "odpala".

dekoder wymieniany 3 razy a problem nadal wystepuje.

zastanawia mnie czy to np nie jest wina telewizora bo wykluczam raczej dekoder. no chyba ze te dekodery z tym odbiornikiem telewizyjnym (panasonic) nie wspolpracuja  😉

 

jakies pomysly macie?

 

 

 

 

 

 

 

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

wina dekodera?

@robriot77 Jaki to model dekodera?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

wina dekodera?

 Sagemcom UHD 88


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

wina dekodera?

Bo TV w Orange jest do bani 🙂 może net smiga ale TV to koszmar na szczęscie nawet w pakiecie można zrezygnowac z TV po okresie darmowym. Włączanie TV to loteria albo odpali albo pusty ekran i czeka cię restart dekodera. Pomaga trochę zmiana ustawień i wylączenie oszczędzania energii wtedy dekoder reaguje szybciej. Ale i tak, żeby zmienić kanał to czasami trzeba poczekac albo prawie dotknąć pilotem dekodera zeby zareagował (i bez sugestii o słabej baterii:) ) Nigdy nie spotkałem tak nieintuicyjnego menu i tak wolno działającego. Dziś mega żałuje decyzji o zakupie światłowodu z TV. Bo telewizja to raczej zapchany kanałówód 🙂

Anonim

Nie dotyczy

wina dekodera?

@robriot77Moze wymiana na WHD80 cos zmieni ?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

wina dekodera?

@Anonim  dla ftth dekoderem dedykowanym jest uhd88 a na szarpanie sie z konsultantem z bok`u  szkoda czasu. podpytam montera moze cos wymysli chociaz juz byli 3 razy 🙂

ewentualnie pozostaje poczekac do pierwszego kwartalu 2017 kiedy to maja pojawic sie nowe dekodery :d

 

a moze  ktos z podpowie co moge zrobic aby rozwiazac problem? 🙂

Anonim

Nie dotyczy

wina dekodera?

@robriot77 Nie robią, problemu z wymianą na inny model kiedyś to przerabiałem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5431
  • 17867
  • 186

wina dekodera?


robriot77 napisał(-a):

@vdsl2  dla ftth dekoderem dedykowanym jest uhd88 a na szarpanie sie z konsultantem z bok`u  szkoda czasu. podpytam montera moze cos wymysli chociaz juz byli 3 razy 🙂

ewentualnie pozostaje poczekac do pierwszego kwartalu 2017 kiedy to maja pojawic sie nowe dekodery :d

 

a moze  ktos z podpowie co moge zrobic aby rozwiazac problem? 🙂


@robriot77  monterzy w kwestii wymiany dekodera, przynajmniej u mnie, mówią taK: jeżeli w zleceniu będzie wyraźnie napisane "wymienić" to my wymienimy, inaczej robimy procedurę "sprawdzania" łacza, urządzenia. Oznacza to najczęściej, że dekoder poprawnie przechodzi testy. Co prawda ja mam łącze do 80 Mb (Vdsl) i dekoder whd80... ale to według mnie nie zmienia podejścia służb technicznych.

Anonim

Nie dotyczy

wina dekodera?

@robriot77Może warto wymienić kabel hdmi, jeśli tak jest podłączony. A jak masz TV LCD to sprawdź czy niema do niego nowego softu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

wina dekodera?

Jeżeli chodzi o kabel hdmi to też miałem taki pomysł przy czym wymyśliłem aby klientka podłączyła dekoder przez eurozlacze.
Efekt był ten sam. Jutro będę u niej to pokombinuje z tym softem jak się da 🙂