Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

W umowie nie ma zapisu, ze w każdym miejscu w domu musi być zasięg Wi-Fi. Tak się możemy przekomażać. Jednakże Orange nie ma wpływu na to, tym bardziej jak mówisz o spejcalnym przypadku, który u Ciebie wystąpił.

Anonim

Nie dotyczy

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Jak dla mnie to dziwne działa tej usługi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Panowie, gdybyście znali zasady działania telewizji satelitarnej w zakresie kodowania kanałów wiedzielibyście,że nadawca bardzo często sprawdza uprawnienia abonenta  czy to na karcie kodowej czy na terminalu abonenckim podłączonym do internetu. Połączenie do internetu zastępuje kartę kodową plus odpowiedni soft.  Sprawdzanie uprawnień może być co godzina, co minuta, a niektórzy providerzy  ze względu na piractwo sprawdzają nawet częściej. Nadawca wysyła także uaktualnienia softu i kluczy kodowe do odbiornika w wiązce satelitarnej. Dlatego odbiornik i internet powinny być odpowiednio w standby i podłączony. Wyłączenie internetu spowoduje za chwilę zanik obrazu i dźwięku, rzadziej samego obrazu ( zależy od systemy kodowania).


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

mam tv satelitarna a nie mam internetu. tv dziala normalnie 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Mam tv-sat orange i też nie zawsze podłączam internet i działa (choć daje komunikat o braku podłączenia). Uprawnienia są łapane przez sat, więc też nie ma problemu. Internet tak naprawdę potrzebny tylko do aktualizacji dekodera.

U kolegi najwyraźniej ten strop zawalił sprawę, ale czy można za to pociągnąć Orange do odpowiedzialności? Śliska sprawa...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 10
  • 0

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Ciekawe, więc jednak sie da...
Nie rozumiem, dlaczego dla Orange byłby to problem też nam to wszystko tak ustawić, żeby uprawnienia brano przez sat, jeśli przez wifi sie nie da. Mniej by zarobili, bo nie dałoby sie wkręcić klientowi dodatkowego urządzenia czy jak?

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

W regulaminie jest wpisane, że nie możemy zagwarantować działania telewizji, jeżeli dekoder nie jest połączony z routerem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy


s_a_t_a_n napisał(-a):
62 306

Ale masz kartę kodową. To różnica.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

@bluesmanniak, to ze Orange sprawdza Twoje uprawnienia bardzo rzadko, to ich problem. BSBSky jeszcze niedawno sprawdzało uprawnienia co 30 sek.Od niedawna sparowało odbiorniki z kartami kodowymi.Uprawnienia muszą być sprawdzane, ale ich częstotliwość zależy od nadawcy. Ale kto chciałby shakować TV Orange, skoro można cały NC+ i Polsat razem wzięte?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Ja też mam kartę. Sugerujesz, że @anszad nie ma karty i stąd ta konieczność permanentnego podłączenia do netu? Jeśli tak, to nawet nie wiedziałem, że Orange stosuje takie rozwiązanie...