Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zacinanie się tv


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zacinanie się tv

Dzień dobry chciałbym się zapytać czy może ktoś wie gdzie może być problem...

 

Jakiś czas temu oglądając tv zauważyłem że obraz zacinał się, zatrzymywał i po sekundzie dwóch wracało do normy. Myślałem że to jakieś przejściowe problemy ale trwa to do dziś np podczas oglądania Faktów potrafi się z 10 razy zaciąć na panelu informacyjnym informacja Brak dostępu do tego kanału, 

po kontakcie z konsultantem na czacie wymieniłem dekoder ale nic się nie zmieniło . Oglądanie yt czy filmów jest bezproblemowe.

 

Jeśli chodzi o dane łącza i sprzętu -- światłowód 100mb funbox 2.0 i dekoder samsung.Światłowód "ze ściany" do i-010g-u, stąd kablem do Funbox 2, dalej do dekodera Samsung a HDMI do TV (samsung ue43mu6172).

Jeśli chodzi o kable kupiłem Unitek Y-C139RGY przewód LUX HDMI 2.0 oplot, rj też miałem w oplocie, ale jak się zaczęło zacinać zmieniłem na te dołączone do zestawu ale bez zmian. 

 

Może ktoś wie co może być przyczyną ?

 

14 ODPOW. 14

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Zacinanie się tv

Mam podobny objaw ale dzieje się to tylko po około 1 minucie od włączeniu dekodera ICU100 i trwa parę sekund . Po tym ; fochu ; dalej działa już bez problemów , a zapomniałem dodać że mam trochę inną konfigurację sprzętu od Ciebie  bo z ICU 100 działa FunBox 3 . Może modem jest przyczyną Twoich problemów?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zacinanie się tv

proponowałem że wymienię Funbox na własny koszt ale się nie da,  zobaczę dziś jak będzie i zgłoszę najwyżej do konsultanta i zobaczę co będzie dalej. Też myślałem że to może będzie najlepsze rozwiązanie ale może się nie znam ... 🙂 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Zacinanie się tv

Po konsultacji na czacie i wykonaniu jeszcze raz wszystkich zalecanych czynności mogących naprawić tą usterkę które jednak nie przyniosły oczekiwanego rezultatu  doszliśmy do wniosku że wymienię dekoder . Mam już numer zlecenia i na dniach dokonam wymiany która mam nadzieję wyeliminuje tą przypadłość dekodera. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zacinanie się tv

Jutro będą technicy, zobaczymy co powiedza. Prinr screen robię bo nie uwierzą


IMG_20181113_190423.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Zacinanie się tv

Pytałeś się o możliwość ewentualnej wymiany funBox 2 na F.B 3 ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zacinanie się tv

Witam, byli technicy pokazałem screen, przy okazji zacięło się, także zobaczył jeden pan na żywo. Wymienili ONT na jakieś nowsze. Protokół i poszli, nic nie płaciłem....ale dziś zacięło się dalej, rzadziej o wiele rzadziej ale jednak. Nie wiem co teraz, chwilowo testuję i oglądam tv,  zrobię jeszcze reset dekodera i routera i zobaczymy.

 

Tak pytałem o wymianę fb2 na fb3 ale podobno się nie da. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

Zacinanie się tv

@Hathorwymiana raczej nie pomoze bo to problem lezy nie po stronie sprzetu ktory klient ma a po stronie operatora na jego platformie. generalnie orange chwali sie ftth i co z tego skoro uslugi sa swiadczone na bardzo slabym poziomie.

na dzien dzisiejszy sprzedaz ratuje haslo "światlowód" bo nic innego. oferta slaba, jakosc slaba. ale ludzie nie sa glupi .... 😉

mozna wymienic fb2 na fb3.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zacinanie się tv

@Hathor Fundamentalne pytanie, dekoder podłączony po Wi-Fi czy po kablu ethernet ?


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Zacinanie się tv

Druga część fundamentalnego pytania to jakość i długość kabla ETH ( jeżeli to nim podpięty jest dekoder )