Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 7
  • 0

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....

Witam od paru dni zacina mi się parę kanałów nie wiem co robić Orange nie pomogło chodzi mi o kanały,TTV,TVN turbo,zoom i parę innych

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10702
  • 94

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....

Cześć @Yakuza1140 

W jakiej technologii masz Orange TV kablowej czy satelitarnej? Jeśli  masz problem z kanałami TV w technologii satelitarnej to może być to spowodowane niewystarczającą jakością sygnału. Zmiana jakości sygnału może być spowodowana zmianą ustawień anteny wynikającej np. z działania bardzo silnego wiatru lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi np padającym obficie deszczem, lub warstwą mokrego śniegu pokrywająca antenę. Jakość sygnału może sprawdzić  w menu  ustawieniach swojego dekoderach. W tym linku w pkt 4 masz jak ustawić antenę satelitarną https://www.orange.pl/omnibook/montaz-i-ustawienie-anteny-satelitarnej# @Yakuza1140 jeśli masz Orange TV w technologii kablowej i masz podłączony dekoder z modemem  poprzez WIFI to też mogą inne urządzenia powodować zakłócenia w odbiorze kanałów. Jeśli masz Orange TV podłączone poprzez WiFi to spróbuj podłączyć poprze kabel Ethernet będzie lepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5817
  • 23679
  • 198

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....

Jeśli tylko te się zacinają to oglądaj inne.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....

@Yakuza1140  kluczowe pytanie, jaka to technologia odbioru DTH (sat) czy IPTV (internet)? 

Jeśli ta pierwsza to można spróbować skorygować ustawienia anteny, sprawdzić połączenie (koncentryk => złącze F, złącze F => konwenter, złącze F => dekoder), jeśli zaś ta druga to nic nie zrobisz ani Ty, ani Orange gdyż Orange daje to co uzyska od nadawcy danych kanałów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13733
  • 56489
  • 667

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....

@Yakuza1140  jeśli to satelita, w menu dekodera powinien być pomiar mocy sygnału odbieranego i jego jakość. 

To wskazuje na dobre lub źle ustawienie anteny i od tego zacznij 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 2024
  • 1

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....


@j131napisał(-a)

Jeśli tylko te się zacinają to oglądaj inne.


Pomagasz jak wspomniany Orange... 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10702
  • 94

Zacinają mi się kanały TTV, TVN turbo, ZOOM....

Cześć @Yakuza1140 

W jakiej technologii masz Orange TV kablowej czy satelitarnej? Jeśli  masz problem z kanałami TV w technologii satelitarnej to może być to spowodowane niewystarczającą jakością sygnału. Zmiana jakości sygnału może być spowodowana zmianą ustawień anteny wynikającej np. z działania bardzo silnego wiatru lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi np padającym obficie deszczem, lub warstwą mokrego śniegu pokrywająca antenę. Jakość sygnału może sprawdzić  w menu  ustawieniach swojego dekoderach. W tym linku w pkt 4 masz jak ustawić antenę satelitarną https://www.orange.pl/omnibook/montaz-i-ustawienie-anteny-satelitarnej# @Yakuza1140 jeśli masz Orange TV w technologii kablowej i masz podłączony dekoder z modemem  poprzez WIFI to też mogą inne urządzenia powodować zakłócenia w odbiorze kanałów. Jeśli masz Orange TV podłączone poprzez WiFi to spróbuj podłączyć poprze kabel Ethernet będzie lepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam 🙂