Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tuner IPTV innej firmy

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 87
  • 1

Tuner IPTV innej firmy

Może ktoś się orientuje, czy IPTV od Orange można odbiera poprzez inny tuner ? Np. Panasonic w swoich TV oferuje coś takiego:

"Tuner Penta. Odbiór telewizji razy pięć: Oprócz sygnału satelitarnego, kablowego i antenowego, tuner Penta obsługuje dwie inne ścieżki sygnału. Dzięki możliwości odbioru przez Internet (IPTV) i sieć domową (TV>IP) można wybrać lokalizację telewizora niezależnie od gniazda antenowego. Dzięki temu można oglądać program telewizyjny w każdym pomieszczeniu — bez dodatkowego połączenia telewizora."

Czyli, w teorii, podpinam Funboxa pod  TV i odbieram kanały w telewizorze bez zewnętrznej skrzynki.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55213
  • 659

Tuner IPTV innej firmy

@Marcin_ zdecydowanie nie. Dekodery są obecnie  kodowane,  bez kart ( mówię o nowszych) I nie będzie działała tv na  innym niż z Orange 

Zgłaszają się odpowiednio do serwera autoryzacyjnego, zaciągają soft i są widoczne w systemie...nie słyszałem o przypadku obejścia tego  schematu  działania 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55213
  • 659

Tuner IPTV innej firmy

@Marcin_ zdecydowanie nie. Dekodery są obecnie  kodowane,  bez kart ( mówię o nowszych) I nie będzie działała tv na  innym niż z Orange 

Zgłaszają się odpowiednio do serwera autoryzacyjnego, zaciągają soft i są widoczne w systemie...nie słyszałem o przypadku obejścia tego  schematu  działania 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 87
  • 1

Tuner IPTV innej firmy

Może w przyszłości operatorzy otworzą się na takie rozwiązania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55213
  • 659

Tuner IPTV innej firmy

@Marcin_  były pomysły, aby np same karty do IPTV wkładać w slot tv w karcie przystosowanej do dekodowania, ale z tego co wiem, niestety pomysł nie przeszedł 

Gdzieś na AMA było o tym...chyba 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 87
  • 1

Tuner IPTV innej firmy

... a tyle się mówi o ekologii.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55213
  • 659

Tuner IPTV innej firmy

@Marcin_  to jedno, a drugie,  to aspekt uruchomienia, diagnostyki i reklamacji...Przy obcym sprzęcie to skomplikowane.

Inni operatorzy też mają własne dekodery i w tą stronę nie poszli


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 329
  • 1378
  • 3

Tuner IPTV innej firmy

Trzeba brać też pod uwagę to, że operatorzy nie są przychylni takim rozwiązaniom dlatego żeby zminimalizować "piracenie" sygnału poprzez np ingerencję w soft własnego dekodera, żeby mieć dostęp do kanałów i je odblokować (nie wiem na ile w tym dokładnie przypadku by to wyglądało bo nie jestem ekspertem, ale są takie przypadki, że co nie którzy kombinują żeby mieć dostęp ale i zarazem nie płacić na dekoderach "własnych" a nie od tych firm, które oferują oferty tv). Dlatego w każdej firmie dają własny sprzęt i kartę dekodującą realną albo wirtualną jak w przypadku orange i iptv i nikt nie pójdzie na rękę takiemu użytkownikowi.