Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Test obrazu i dźwięku


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test obrazu i dźwięku

@JaroooJa jeżeli dalej masz problemy z dekoderem, to po sugestiach @ss_sobie proponuję wymienić sprzęt w salonie, dekoder + router. Możliwe, że faktycznie masz uszkodzony sprzęt, dlatego test kończy się negatywnie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Test obrazu i dźwięku

@ss_sobie dekoder IWU 200. Jeśli jest coś uszkodzonego to musi być to wada fabryczna, bo od czasu podłączenia sprzętu jest taka wada... Jakieś 2 miesiące. Nie mam kompletnie czasu, żeby się tym zająć....


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Test obrazu i dźwięku

Ok. Zadzwoniłem... Pan powiedzial, że jeśli obraz w tv jest (nie ma czarnego tla), a test obrazu i dźwięku zakończył się niepowodzeniem to nic nie szkodzi - tak bywa. Teraz wrocilem od mamy, która ma taki sam router, lecz starszy dekoder i test u Niej wychodzi pozytywnie. Szanowny Pan umożliwił mi wymianę routera, także przez 2 tyg mogę podejść do punktu i wymienia mi na nowy. Nie wiem czy ma to sens. Znając moje szczęście wymienię i będzie gorzej 😉

A powiedzcie mi jeszcze czy w odległości ok 8m od routera (sypialnia), za dwoma scianami wifi w tel Internet powinien śmigać normalnie czy zamulac tak jak mi? Tel samsung Galaxy a70(nowy)...

Anonim

Nie dotyczy

Test obrazu i dźwięku

@JaroooJa  odległość 8 metrów to sporo, potrzeba routera z dobrymi antenami i sekcją wi-fi, FunBox niestety tak dobry nie jest, moja rada to dokupić wzmacniacz sygnału wi-fi i za pierwszą ścianą bo zamontować, lub router z trybem Punktu Dostępu (coś koło 100zł).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Test obrazu i dźwięku

Nie wiem niestety, co znaczy kod 3012-0202 i jak wpływa na pracę silnika, ale na pozostałe pytania spróbuję odpowiedzieć:

 

  1.  jeśli chodzi o wyniki pomiaru Wi-Fi to masz dobre parametry:
  • moc sygnału (czyli RSSI) =  -42dBm - sygnał Wi-Fi jest silny (czyli, że stoisz niedaleko od modemu).
  • jakość sygnału (czyli SNR)  = 31dB -  jest trochę zakłóceń w otoczeniu (inne sieci? kable blisko modemu czy dekodera ?) ale generalnie usługa TV po Wi-Fi przy takich parametrach powinna wg mnie działać poprawnie.
  1. czy w odległości ok 8m od routera (sypialnia), za dwoma ścianami wifi w tel Internet powinien śmigać normalnie czy zamulać?

Dopóki sam nie sprawdzisz, to nikt Ci na to pytanie nie odpowie w sposób wiarygodny ;-).  Generalnie diabeł tkwi w szczegółach, bo to jak będzie działać Wi-Fi zależy m.in:

- z czego są te ściany (inaczej tłumi sygnał ścianka działowa, inaczej ściana zbrojona) – i od tego, jak w stosunku do tych ścian ustawisz ruter,

- od samego telefonu. S.Galaxy A70 jest dwuzakresowy i obsługuje standard 802.11ac – to dobrze, ale tylko to połowa sukcesu. Niestety telefony mające takie same parametry mogą zupełnie różnie performować pod kątem Wi-Fi. Mam 3 telefony ac dual band w domu – każdy działa inaczej i osiąga bardzo różne wyniki. Musisz sprawdzić organoleptycznie.

- od modemu. Nie wiem, dlaczego @Anonim ma tak złą opinię o FB3. U mnie ten modem sprawdza się bardzo dobrze. Mam lokal 90m2. W pokoju 8 m od modemu (+dwie ściany, w tym jedna nośna, obecność 10 innych sieci) – sygnał mam dla 5 GHz: od -68 do -74 dBm + wynik speedtestu na telefonie 180 Mb/s a dla 2.4 GHz: -63 dBm.

-od zakłóceń ze strony innych sieci Wi-Fi - bloki mają gorzej 😉

 

  1. Jeśli chodzi o ew. wzmacniacz Wi-Fi

….to zanim wydasz kasę przetestuj – np.: wypożycz Smart Wi-Fi Box od Orange i zobacz, czy coś się poprawiło. Ryzykujesz 10zł/mc – zyskujesz sprzęt kompatybilny z FB3, dualband AC, z funkcją automatycznej optymalizacji sygnału, który w dodatku możesz oddać w dowolnym momencie, jeśli Cię rozczaruje. Niestety z tego, co się orientuję jest do zamówienia tylko w stacjonarnych sklepach Orange, co w dobie korona może być skomplikowane….

U mnie fajnie to śmigało, jako karta sieciowa do starego kompa, ale mam już nowy, więc sprzęt oddany 😉

 

i to by było na tyle - trochę długo wyszło, sorry

Anonim

Nie dotyczy

Test obrazu i dźwięku

@MruMru  nie mam przekonania do routerów z antenami wbudowanymi, zresztą to w realu jest do zaobserwowania, router musi mieć anteny zewnętrzne i dobą sekcję wi-fi, coś takiego jest w topowych routerach (ceny 1k zł i więcej), 2 ściany dla 5GHz to już duża przeszkoda i nawet jak zestawisz połączenie, to szybkość będzie gorsza/ mniejsza niż na 2,4GHz.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Test obrazu i dźwięku

@Anonim no właśnie jest taka powszechna opinia, że anteny wewnętrzne są be. I marzy mi się zrobić taki test i sprawdzić tę opinie naukowo - porównać w tym samym pomieszczeniu dwa sprzęty 😉 niestety w necie nie widzę, żeby ktoś coś takiego zrobił. Jakbyś coś miał - podziel się 😉

 

Jeśli chodzi o różnice w prędkościach - to w tym pomieszczeniu 8m od modemu, o którym była mowa w moim poście powyżej na 5GHz było 180 Mb/s - raczej takiej prędkości na 2.4 GHz nie uświadczysz...

 

Anonim

Nie dotyczy

Test obrazu i dźwięku

@MruMru  ostatnio zmodernizowałem sieć w domu i jako główny router mam TP-Link Archer-c5400x, 

porobię testy w wolnej chwili, ale jedno gwarantuję na takim sprzęcie, 2,4Ghz mam w piwnicy/ parter/ pierwsze piętro, 5GHz cały parter obejmuje i sygnał na max, jeśli FunBox 3.0 jest tak dobry, czy inny router z wbudowanymi antenami, to tego oddam za darmo ci, tak poza tym buduje w domach sieci, więc trochę routerów przetestowałem, testy w necie traktuję tak średnio poważnie, bo pomiary można zafałszować, wtedy wyjdzie że tani routerek za 150zł ogarnia 3 kondygnacje w domu i jeszcze ogródek.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test obrazu i dźwięku

Ja u siebie zamontowałem CPE 210 i prócz głównego routera do światełka rozsiewam sygnał przez CPE 210 na całą chałupkę, piwnica, parter, piętro, strych, ogródek i kawałek drogi 😁 i wystarcza w zupełności do użytku domowego na WiFi 2,4 GHz. Ma w dodatku największe pokrycie.

 

@Anonim ładny routerek. Ten to i na 5 GHz pewnie ma spore pokrycie terenu 😉

Anonim

Nie dotyczy

Test obrazu i dźwięku

@ketrasaArtur  mieszkam na parterze i tam mam jak trzeba na 5GHz, resztę pokrywa 2,4Ghz, po zmianie oferty na 1GB musiałem podmienić router, bo poprzedni był dużo słabszy i pokrycie po wi-fi było nie zadawalające, bez problemów dostałem ONT, ter router od dostawcy zdałem, zresztą konfigurację miał zdalną, po co komu taki sprzęt.