Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 52
  • 0

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

Cześć,

 

Mam światłowód 600 mega, dekoder ICU100, funbox 6.

 

Podczas meczu otwarcia euro 2020 na kanale TVP 4K transmisja przycinała się, spowalniala video i wyciszala audio, nastepnie przyśpieszala (nadganiala laga), momentami pojawial sie czarny ekran.

 

Czy cos mogę poprawić czy też tak mieliście?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

@Hu5tler  skontaktuj się jeszcze raz z infolinią i poproś aby zresetowali/odnowili Ci uprawnienia do odbioru kanałów, może to coś da 🤔

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

@Hu5tler  chyba masz wszystko dobrze ustawione, koledzy @fenomen  i @Windowv2  też zgłaszali problemy, więc chyba coś nie tak z przekazem 🤔 (zdaje się że trzeba cisnąć operatora).

Ja nie mam pomarańczowej tv, a na C+ przez sat i OTT tego typu problemów nie było.

Anonim

Nie dotyczy

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

Miałem to samo. Resetowalem dekoder i nic. Kabel, Wi-Fi - to samo. 

 

Telefon na infolinię załatwił sprawę, zresetowali coś od swojej strony w dekoderze i już było idealnie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

@Hu5tler  czyli tak jak mówiłem - cisnąć operatora (u Ciebie wszystko gra).

Anonim

Nie dotyczy

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

Dokładnie. Co ciekawe - konsultant dał znać, że to nie pierwsze zgłoszenie a dział "informatyczny" (IT po prostu... ) dało konsultantom instrukcje, co robić w takiej sytuacji. Czyli raczej wiedzą o problemie. 

 

Ale samo TVP też się nie popisało - oglądałem na telefonie transmisje 180° i w pewnym momencie padły serwery. Kolejny turniej gdzie sobie nie poradzili na starcie 😂😂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

W innych sieciach (oraz w DVBT) problem stwarzała ścieżka dźwiękowa ustawiona na źródłową, zmiana na Polski rozwiązywała problem, może tutaj też jest to problemem, a po resecie "czegoś" w dekoderze właśnie ona się zmienia.

Anonim

Nie dotyczy

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

Tak jak pisałem w swoim komentarzu w jednym z wątków o tym kanale - miałem ten problem i zrobiłem tak, to dźwięk się poprawił ale obraz dalej ciął. Po resecie uprawnień - nie było możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej - wszystko jednak działało. I działa 😉 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 52
  • 0

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

A wiadomo co Orange restartuje, że wszystko wraca do normy? Jak to się fachowo nazywa?

 

Czasami internet mi zaczyna mulić - prędkość spada do kilku mega, wtedy po kontakcie z orange restartują coś w piwnicy (mieszkam w bloku, infrastruktura: światłowód do piwnicy, do mieszkań skrętka, w każdym mieszkaniu zewnętrzne ont). Co mogą w tym przypadku restartować?

 

Może warto dać możliwość użytkownikom zdalnego restartu tego urządzenia w piwnicy?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

@Hu5tler  to są prawdopodobnie błędy po stronie operatora i tylko operator może je usunąć.

PS.

Mała poprawka w piwnicy jest skrzynka główna do której wchodzi główne włókno światłowodowe,  stamtąd rozdzielone ale dalej światłowodowe idzie do mieszkań i jest wpięte w zewnętrzne ONT i stąd wychodzi już kabelek ethernet na mieszkanie.

Anonim

Nie dotyczy

TVP 4K EURO2020 kiepska jakość transmisji

Z tego co pamiętam to resetowali mi uprawnienia do kanałów, bo coś się źle pobrało @Hu5tler 

Infrastruktura nie ma tu nic do rzeczy - problem jest pewnie na serwerze, który tym zarządza. Nie wiem czy każdy tak ma, czy tylko pewna część klientów - ale niestety problem jest dość masowy. Albo i był - nie wiem, czy już to poprawili.