Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 256
  • 1629
  • 0

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?

W "Pomysły" znalazłem temat, by dodać pewne stacje internetowe do iptv. Nie mam iptv ale zaciekawiło mnie to - można w ogóle w iptv dodać radia internetowe? Jak to wygląda od strony technicznej i formalnej?

8 ODPOW. 8

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 83

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?

Cześć @bluesmanniaki 

W dekoderach  ICU 100 i IWU 200 są dostępne stacje radiowe na nr 990 takie jak: RMF FM,  Polskie Radio Jedynka, Polskie Radio Dwójka, Polskie Radio Trójka, Polskie Radio 24, Radio Maryja, Radio Zet, Radio dla Ciebie. W marcu podczas AMA- oferta telewizyjna zadałem pytanie o poszerzenie/dodanie kanału radiowych Dodanie RMF Maxx do stacji radiowych Orange IPTV  https://nasz.orange.pl/t5/AMA-oferta-telewizyjna/Dodanie-RMF-Maxx-do-stacji-radiowych-Orange-IPTV/m-...  Otrzymałem informację, że Orange nie planuje poszerzenia oferty kanałów radiowych w Orange IPTV, ale zawsze można ściągnąć aplikację RMF na dekoderze 4K Stream. Na dekoderze 4K Stream jest możliwość poszerzenia stacji radiowych poprzez ściągniecie aplikacji.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 256
  • 1629
  • 0

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?

Chodziło mi stricte o stacje internetowe...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?

@bluesmanniaki  z tego co wiem, to operator nie ma w planach powiększenia oferty. Wiąże się to z opłatami za dystrybucję i licencjami. Operator jest nastawiony głównie na kanały TV i to atrakcyjne, bądź takie, które są ogólnie dostępne. Radio to temat zupełnie poboczny. Tym bardziej internetowe. 

Chodzi też o wysokie koszty pozyskania w stosunku do popytu...Tak więc, nie ma szans...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 256
  • 1629
  • 0

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?

Ojejej... mnie wcale nie interesuje, czy wejdą te radia czy nie do iptv, którego jak pisałem nie mam. Ja tylko pytam jak to jest/mogłoby być zrealizowane od strony technicznej i formalnej 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?

@bluesmanniaki  od strony technicznej i formalnej, powiadasz? 

Dostawca, właściciel stacji podpisuje umowę z operatorem i ustala warunki techniczne  i finansowo-licencyjne dostarczenia sygnału i miejsce w którym będzie ta stacja do odbioru. Tak jak dotychczasowe kanały są dostarczane do serwerów TV operatora i retransmitowane..

Myślę, że więcej szczegółów tu nie znajdziesz...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?


@bluesmanniakinapisał(-a)

Chodziło mi stricte o stacje internetowe...


zaciąga stream i wpuszcza w kanał. O ile zechce.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?

@bluesmanniaki raczej stawiam, że to mała ilość użytkowników korzystających z radia przez dekoder telewizyjny. Obecnie dużo prościej i wygodniej korzystać z radia przez aplikacje internetowe, gdzie możesz że sobą zabrać na smartfonie. Obecnie nawet tradycyjnego radia z nadajników naziemnych sporadycznie słucham.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 256
  • 1629
  • 0

Stacje radiowe w iptv - jak to jest realizowane?


@pirenejnapisał(-a)

@bluesmanniakinapisał(-a)

Chodziło mi stricte o stacje internetowe...


zaciąga stream i wpuszcza w kanał. O ile zechce.


No właśnie chyba nie tak hop hop... Jak pisał kolega wyżej trzeba może jakąś umowę podpisać i ustalić jaki stream i jak dosyłać? W przypadku stacji internetowej streamy (może być kilka różnej jakości) niby gotowe i tylko czekają na wykorzystanie 🙂

Są w ogóle już w iptv jakieś radia internetowe?