Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przycinanie TV

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

Przycinanie TV

Witam, ekran co jakiś czas przycina i "kratkuje" jak na zdjęciu, odległość między modemem i dekoderem to około ~4m (drugi koniec tego samego pokoju), prędkość ~45mb/s. Postąpiłem już według porad w "pytania i odpowiedzi na najczęściej zgłaszane problemy" lecz nic to nie dało. Posiadam modem Funbox 2.0 (5 diod z lewej i 2 z prawej).

 

20160924_081605_1_Moment.jpg


20160924_081605_1_Moment.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Przycinanie TV


Misiek62 napisał(-a):

... widocznie nie mam sąsiadów co zakłócają bez przerwy.


Wystarczy że ktoś ma zasilacz jakiś felerny noname  w komputerze i będzie siał zakłóceniami po okolicy. 😞

 Nie było tego problemu dawniej , kiedy zasilaczy impulsowych nie było tylko na ciężkich transformatorach.

   Ale problem zakłóceń radioelektrycznych  to temat-rzeka   i.... morze problemów.

Dlatego doradzam koledze kabel odpowiedniej długości, nawet końcówki w niektórych sklepach zakładają.

Pozostaje wetknąć wtyczki  do gniazdek i ułożyć kabel, np. pod dywanem lub pod listwą

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Przycinanie TV

  Połączenie kablem czy jakimś innym "wynalazkiem"?

Jeżeli kablem to sprawdź go , podłącz na próbę inny.

 

 4 metry kabla to niewiele, u mnie jest prawie 15 metrów


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

Przycinanie TV

Wi-fi

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Przycinanie TV


Mateusz7 napisał(-a):
Wi-fi

Też się z tym męczyłem... 😞 

Na bezprzewodówce niestety występują okresowe zakłócenia od wszelkich urządzeń elektrycznych takich jak kuchenki indukcyjne, mikrofalówki i setki innych rzeczy których ludziska mają w domach coraz więcej.

  Są dni że jest idealnie ale są też takie że nie da się oglądać.

Ja w końcu się wkurzyłem, przewierciłem dziurkę 8mm  w ścianie i przeciągnąłem skrętkę - mam święty spokój!

   Tobie radzę zrobić to samo! 😄


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

Przycinanie TV

Jeszcze bym rozumiał w burzę ale nie w słoneczny dzień gdy jedynym urządzeniem na prąd w mieszkaniu jest lodówka i to nie na "drodze".
Ahh szkoda 😕

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Przycinanie TV

Hehe... A po sąsiedzku?

  Np spawarka, silnik odkurzacza, miksera czy mikrofala itp potrafi siać zakłóceniami na niemal kilometr, szczególnie tania chińszczyzna.

A koszt "skrętki" w przybliżeniu?

    >  1pln/mb + dwa wtyki po 1 pln, no i oczywiście niecałą godzinkę zabawy   😄


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

Przycinanie TV

No chyba będę musiał spróbować 😕
Tylko moje doświadczenie informatyczne mówi mi że nic nie ma prawa robić w tym pokoju/mieszkaniu/bloku zakłuceń 24h na dobę 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Przycinanie TV

Możesz zrobić jeszcze jedną próbę: zmiana kanału wifi może pomóc

Choć szansa mała -  w bloku  tych wifi  pewnikiem masa jest .....


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

Przycinanie TV

1-5 sprawdzane i nic nie zmienione a od 6-12 tłok, po kilka sieci na kanale w tym przedziale (słabo wykrywalne ale są 😉 )

Anonim

Nie dotyczy

Przycinanie TV

@Mateusz7 wystarczy u sąsiada odkurzacz, inny router, lodówka, etc.......i będzie siało zakłócenia. Po kablu czasem klatkuje, sporadycznie, ale po wifi chyba raczej nigdy bym nie wymagał płynnego przepływu obrazu. Tak więc trzeba pomyśleć o kablu i tak go poprowadzić by był jak najmniej widoczny.