Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

Przeniosłem sobie internet i telewizję z Orange z siostry na mnie, bo zmieniła mieszkanie, gdzie nie ma FTTH Orange. Prędkość 300Mb/s jak na umowie jest, routing jak to routing, taki sobie, ale na razie wszystko śmiga.

Ale zrobiłem sobie porównanie telewizji, posiadam UPC po module CI+ i teraz jeszcze Orange Samsung ICU100, obraz UPC w porównaniu do Orange jest przepaścią na tym samym telewizorze na korzyść UPC, kanały HD w UPC wyglądają lepiej jak 4K w Orange - niestety, w Orange jest ziarno w obrazie. Myślałem, że to lepiej będzie wyglądać, trochę się zawiodłem. Ale za to bardzo płynnie działa ten dekoder.

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Pogaduchy 2.0 - Wiktor

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pogaduchy 2.0

@-brtk- jak menu na dekoderze po włączeniu, dalej jest dziwny ekran z opcjami i żeby oglądać pełny obraz trzeba klikać ok?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

Trzeba klikać ok, jakoś na razie na tyle się nie bawiłem, by patrzeć czy jest opcja by od razu na kanał przeskakiwało przy włączeniu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pogaduchy 2.0

@-brtk- czyli dalej jest te irytujące i mało intuicyjne menu. Szukałem potwierdzenia, bo sam nie mam dostępu do TV Orange, ale pamiętam jak trudno jest nauczyć starsze osoby obsługi.

Dzięki bardzo za informację.

 

edit:

Co do obrazu i ziarna, sprawdź jeszcze na innym gnieździe HDMI, czy też będzie występowało ziarno w obrazie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

Sprawdzalem różne gniazda, nawet zmieniałem kabel. Dla osób co nie mają porównania z lepszym obrazem jest to do przyzwyczajenia, z dalszej odległości od telewizora nie widać tego tak mocno.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Pogaduchy 2.0

@-brtk- 

Zaintrygowałeś mnie tą opinią. Zapewne masz znacznie lepszy TV od mnie, możesz napisać jaki?

Czy da się różnicę jakości udokumentować zdjęciami? Czy to nie jest na tyle wyraźne żeby wyłapać?

 

@ketrasaArtur 

Menu dalej jest, nieugięcie. Nie ma opcji wyłączenia. Jedyna możliwość żeby go nie oglądać na starcie, to nie wyłączać dekodera. To się nie zmieniło od premiery. Pogrilujemy o to eksperta na AMA, oj pogrilujemy...

Acha, jeszcze a propos pozbywania się menu, to nie trzeba wciskać czegoś konkretnego żeby menu zniknęło, prawie każdy klawisz je wyłącza.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

@j131 w 2009 roku wpadł mi w ręce pierwszy dekoder Orange. Od tamtego czasu menu dekodera zaczęło mnie irytować. Ponieważ to była wersja satelitarna jeszcze z kartą Viaccess 3, problem rozwiązałem po przez zakup własnego dekodera. Wybór padł na na Ferguson-a. Po przełożeniu karty kodującej i wyszukaniu kanałów wszystko fajnie śmigało. Niestety nastąpiła zmiana karty kodującej na Viaccess 4. Takiej karty już Ferguson nie czytał i jak dobrze pamiętam to wprowadzono jeszcze parowanie karty z dekoderem. Od tamtego czasu pożegnałem się z TV od Orange. Potem kilka razy miałem do czynienia z dekoderami i irytującym menu u znajomych i sąsiadów.

Jest jeszcze rozwiązanie, aby można było wrócić do oglądania TV od Orange. Kilka razy nawet na NO wspominałem o uwolnieniu apki telewizyjnej i wprowadzenie do oferty jako osobny produkt. Konkurencja wprowadziła taka możliwość. Może kupić każdy, nawet nie będący abonentem operatora. Oczywiście niższa cena jest z ofertą abonamentu komórkowego. Da się zrobić, a Orange brnie w zamkniętą wiązana ofertę. No cóż, taka polityka firmy.

Uważam, że zmiana menu dekodera na dużo prostszą i intuicyjną + uwolnienie apki TV przyczyniło by się do większej ilości klientów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

@j131 jak wrócę do domu i nie zapomnę to spróbuję zrobić zdjęcia, ale nie wiem czy telefon dobrze uchwyci to, najlepiej na żywo to zobaczyć. Tak jak pisałem, jak ktoś nie ma porównania to może być dla niego to naturalne.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

@-brtk- 

Ej no nie zapomnij... 🙏


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

Nie zapomnę, jutro wrzucę.