Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z upc do Orange

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z upc do Orange

Cześć wszystkim - to tak na początku, gdyż to mój pierwszy post ;]

 

Przychodzę do was z pytaniem - otóż 25 lipca tego roku kończy mi się umowa z UPC na telewizję i internet. 

Chciałbym przenieść to wszystko do Orange. Po krótkim przeczesaniu oferty - pakiet Optymalny z internetem 100 Mbps by mi wystarczył. Jednak na forum jest cała masa wątków o multiroom - i tu pojawia mi się żółte światełko niestety - mam w domu więcej niż 2 telewizory. Po przeanalizowaniu informacji z tego forum - nie zanosi się na żadną zmianę w Orange w tym kierunku. 

 

Czy może jednak się mylę i do tego czasu jest duża szansa, że Orange wdrąży rozwiązanie na więcej niż 2 telewizory? Wiadomo, że upc będzie dzwonić z ofertą dość wcześniej - znając ich zaproponują mi dobrą ofertę - bo już raz przedłużałem u nich umowę. No jednak internet od nich to jakaś porażka i po prostu muszę zmienić dostawcę - znajomy pokazał że ten internet światłowodowy działa na prawdę dobrze, a Orange przyszło ze światłowodem również i do mnie no i poważnie nad tym myślę.

 

Co w takiej sytuacji zrobić? czytałem o jakimś Orange Go TV czy jakoś tak - ale niestety nie mam zdolnego do tego telewizora ;d 

 

Bardzo mi na tym zależy 😕 

16 ODPOW. 16

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Przejście z upc do Orange

Na chwilę obecną niestety nie ma informacji na temat wdrożenia multiroomu na więcej niż 2 TV.

 

Orange TV Go jest w takim przypadku dobrym rozwiązaniem alternatywnym, bo nie potrzebujesz tak naprawdę dekodera, tylko połączenie z internetem. Jeśli nie masz telewizora z funkcją Smart TV, możesz skorzystać z urządzeń typu Android TV, dostępne są w elektro marketach za 200-400zł. Możesz wtedy też dobrać Smart Wi-Fi Box, który nie tylko wzmocni Ci sygnał wi-fi w domu ale pozwoli podłączyć trzeci TV bez ciągnięcia kabli po mieszkaniu.

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z upc do Orange

Okej, w UPC mam też coś takiego - Horizon Go. Tam, jakość tej telewizji jest - powiedzmy szczerze - dość słaba. 

Jak wygląda taka transmisja w Orange TV Go? 

 

Np. w Ipli - kanały LM mam w 1080p i 60 klatkach na sekundę - taka jest transmisja. 

A jak to wygląda w przypadku Orange TV Go? 

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z upc do Orange

@Anonim sam byłbym zainteresowany, jednak Orange od dłuższego czasu nic w tym kierunku nie robi i jest to tak naprawdę jedyna rzecz, która w Orange mnie irytuje - tyle ludzi chce multiroom na 3 dekodery albo i więcej, ale oni nic sobie z tego nie robią, wolą jak klient weźmie kablówkę u konkurencji. Bo nie chce mi się wierzyć, że od kilku lat testują i nie mogą nic zrobić. A pracownicy Orange - w tej kwestii - leją wodę. Przejrzyj moje poprzednie wątki, jest w nim coś takiego. Oni pewnie dalej "testują" - jest to BARDZO IRYTUJĄCE, ale cóż. Nie chcą zarabiać - wydam je na TV u konkurencji. Ich strata. I w ten sposób tracą dziesiątki tysięcy klientów - a Orange TV nie ma ich za dużo.. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z upc do Orange

Nie wszystkie kablówki mają multiroom na 3 dekoder.
Anonim

Nie dotyczy

Przejście z upc do Orange

Racja, jednak wtedy alternatywą jest satelita. Coraz więcej jednak dostawców TV się na to decyduje, bo to się po prostu opłaca. 

Już wcześniej pisałem, że to po prostu dodatkowe - myślę, że nie będzie dużym nadużyciem ta liczba - kilkaset tysięcy klientów dla Orange. Gdyby wykorzystać skalę dostępności światłowodu Orange i spojrzeć na obecną liczbę klientów TV - to na prawdę można wycisnąć z tego więcej, o wiele więcej kasy i tu powinno Orange pojawić się żółte światło 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z upc do Orange

Nie zgodzę się do końca że sat jest alternatywą dla każdego (ja nie mogę mieć anteny na bloku), dla mnie realną alternatywną "na dziś" jest branie drugiej usługi pod ten sam adres (wiem że posiadanie telewizora w kuchni jest "wydziwianiem" ale ja chcę tam go mieć). Niestety w Orange nie każdy sprzedawca (mimo wysokich prowizji za nowe instalacje) wprowadzi na takie coś, tym bardziej że w Orange TV solo nie jest w normalnej sprzedaży, trzeba brać jakiś pakiet z internetem.

UPC ma więcej sprzętów w multiroom, ale nie pozwala mieć dwóch usług pod jednym adresem (nawet po znajomości), co jeśli ktoś potrzebuje czasem dwóch routerów nie jest możliwe. Vectra pozwala dokupić ze zniżką tv solo, co ważne w większości miejscowości ze zmodernizowaną siecią nie trzeba dublować instalacji i można zrobić jedynie rozgałęzienie obecnej.

Jakość też przy wielokrotnym multiroomie w Polsce też nie jest zadowalająca. Nie wszędzie też jest połączenie wifi między modemo-routerem a dekoderem.
Anonim

Nie dotyczy

Przejście z upc do Orange

Fakt, nie wszędzie - o tym zapomniałem, że w niektórych blokach nie można mieć anteny - zwracam honor. Ale np. tu sam zauważyłeś - nie każdy ma taką alternatywę. Przyjmijmy, że ktoś mieszka w bloku, gdzie dostępny jest tylko światłowód od Orange. No i ktoś, tu tak jak ja - ma 3 pokoje + kuchnia - w kuchni idzie odbiór naziemnej cyfrówki, a w 3 pokojach każdy ma telewizor. I potrzeba multiroom'u, aby te telewizory podpiąć. W moim przypadku jest jeden ze Smart TV, więc może ratować tę sytuację Orange TV Go, tak jak wyżej polecił pracownik Orange (swoją drogą, ja wcześniej również zadawałem pytanie o jakość obrazu w TV Go, ale nie doczekałem się odpowiedzi ;-;) - niemniej jednak, nie każdy ma taki TV i nie każdego stać na wydatek 300 zł na Smart TV Box'a, gdyż za tyle ktoś może sobie kupić telewizor np. 25-30" i do tego po prostu dekoder. 

No niemniej jednak, nie przyznasz mi, że to nie byłby zysk dla Orange - gdyby pospieszyli się trochę z tymi "testami" ;] 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z upc do Orange

A ja nie wiem czy testy dla herosów na forum nie są przygotowaniem dla większych testów. To przyszłość pokaże.
Anonim

Nie dotyczy

Przejście z upc do Orange

Miejmy nadzieję, że coś w tym kierunku ruszy 🙂 No nic, teraz możemy tylko gdybać.