Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z tv sat na IPTV

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 15
  • 0

Przejście z tv sat na IPTV

Witam.

Moja sytuacja polega na tym mam obecnie do końca roku internet do 80Mb (w rzeczywistości jest ok 40Mb) z Tv i telefonem stacjonarnym wraz z pakietem comfort+ (do 05.09.2020), chciałabym przejść na telewizję po kablu telefonicznym z względu na słaby odbiór sygnału podczas byle jakiej pogody (choć antena jest ustawiona ok). Dowiadywałam się w salonie orange czy jest to możliwe, pani stwierdziła (konsultowała się tel. z kimś wyżej), że najprościej będzie rozwiązać umowę na TV z końcem roku, na początku roku podpisać nową na IPTV, tylko zastanawiam się czy przypadkiem niepotrzebnie zostanę obciążona dodatkowymi kosztami tj opłatą aktywacyjną oraz zastanawia mnie ten pakiet comfort+, czy rozwiązanie umowy na tv nie będzie równoznaczne z rozwiązaniem tej umowy przez co zostanie naliczona kara. Pani w salonie powiedziała, że nie będzie z tą umową problemu (podpisze się nową na IPTV). Z doświadczenia z pracownikami orange zwłaszcza konsultantami telefonicznym, jestem bardzo ostrożna do tego co mówią i wolę poszukać potwierdzenia bądź nie do tego co pani mówiła. Czy ktoś w orientuje bądź miał podobną sytuację? Proszę o radę.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z tv sat na IPTV

1. Jeśli umowa na tzw. usługę główną (funpack) jest do końca roku, to umowa na pakiet tv z oferty nc+ "wygasa" po usunięciu usługi głównej. W regulaminie znajdzie odpowiedni zapis. "Wygaśnięcie" umowy w języku potocznym oznacza, że nastąpi rezygnacja z usługi bez kary. Ważne, by wypowiedzenia nie składać z umowy na pakiet, a jedynie na usługę główną tzw. funpacka (a pakiet comfort+ ulegnie "wygaśnięciu").
2. Standardowo zapłacisz aktywację wg aktualnych zasad promocji, które będą dostępne na początku roku. Okresowo są promocje pozwalające wyzerować opłatę za aktywację, ale trzeba liczyć się z taką opłatą. Ale teraz ciężko gwarantować co będzie w styczniu.
3. Pakietu Comfort+ aktualnie nie ma w bieżącej sprzedaży. Będzie można wybrać jedynie to co będzie w ofercie dla nowych klientów.
4. Nie poruszyłaś jeszcze jednej kwestii, nie wiem na ile istotnej dla Ciebie. Zachowanie numeru stacjonarnego (o ile to dla Ciebie istotne) będzie możliwe tylko i wyłączenie pod dwoma warunkami:
a) numer telefonu jest tzw. geograficzny czyli rozpoczyna się od tzw. kierunkowego np. 22 dla Warszawy (jeśli numer jest tzw. internetowy - zaczyna się od 399 - to zachowanie nie jest możliwe)
b) numer telefonu był kiedyś jako telefon analogowy (mogło to być wiele lat temu).
Proces zachowania numeru nie jest automatyczny i wymaga jego pilnowania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z tv sat na IPTV

1. Jeśli umowa na tzw. usługę główną (funpack) jest do końca roku, to umowa na pakiet tv z oferty nc+ "wygasa" po usunięciu usługi głównej. W regulaminie znajdzie odpowiedni zapis. "Wygaśnięcie" umowy w języku potocznym oznacza, że nastąpi rezygnacja z usługi bez kary. Ważne, by wypowiedzenia nie składać z umowy na pakiet, a jedynie na usługę główną tzw. funpacka (a pakiet comfort+ ulegnie "wygaśnięciu").
2. Standardowo zapłacisz aktywację wg aktualnych zasad promocji, które będą dostępne na początku roku. Okresowo są promocje pozwalające wyzerować opłatę za aktywację, ale trzeba liczyć się z taką opłatą. Ale teraz ciężko gwarantować co będzie w styczniu.
3. Pakietu Comfort+ aktualnie nie ma w bieżącej sprzedaży. Będzie można wybrać jedynie to co będzie w ofercie dla nowych klientów.
4. Nie poruszyłaś jeszcze jednej kwestii, nie wiem na ile istotnej dla Ciebie. Zachowanie numeru stacjonarnego (o ile to dla Ciebie istotne) będzie możliwe tylko i wyłączenie pod dwoma warunkami:
a) numer telefonu jest tzw. geograficzny czyli rozpoczyna się od tzw. kierunkowego np. 22 dla Warszawy (jeśli numer jest tzw. internetowy - zaczyna się od 399 - to zachowanie nie jest możliwe)
b) numer telefonu był kiedyś jako telefon analogowy (mogło to być wiele lat temu).
Proces zachowania numeru nie jest automatyczny i wymaga jego pilnowania.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 15
  • 0

Przejście z tv sat na IPTV

Ja wciąż mam telefon stacjonarny analogowy, i nie zamierzam z niego zrezygnować (mieszkam z rodzicami i to dla nich - zwłaszcza dla ojca ma być tradycyjny). Dziękuję, że mi Pan tak wszystko wyklarował, jednak pani z salonu była rzetelna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z tv sat na IPTV

To jeśli obecny telefon jest analogowy, to sprzedawcy będą proponować migrację do internetowego. To nie jest "obowiązkowe". Jednak obecnie nie ma pakietu Neostrady z tv bez telefonu internetowego. Można jednak wziąć nowy losowy numer internetowy i go nie podłączać wcale jak nie chcesz korzystać. A telefon analogowy zostaje bez zmian wtedy.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przejście z tv sat na IPTV

@mszyszka01  a pani z salonu powiedziala ile dni bedziesz bez telewizji?
jezeli bedzie chciala zamowienie robic na telefonie stacjonarnym to troche jej zejdzie (zwolnienie zasobów z linii i na nowo skorsowanie).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z tv sat na IPTV

@PARANOJA: a nie można 2W (neo z tv) zmigrowac do samej neo (1p), a potem domówić 3P(neo+iptv+voip) jednego dnia? Kwestia chyba tylko odhaczenia zwrotu sprzętu od tv (kiedyś to było możliwe).

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przejście z tv sat na IPTV

@Piotrekk85  mozna przejsc na 1P.
w jeden dzien to nie ale w jeden tydzien to mysle ze sie da 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 15
  • 0

Przejście z tv sat na IPTV

Niestety nie powiedziała, a ja również się nie dopytywałam. Mam nadzieję, że w tydzień się wyrobią, będzie trzeba się przemęczyć z tylko naziemną. Ogólnie z tej jej gadki wychodziło, że rezygnacja ma być z tv, a telefon i neostrada ma zostać na czas tej migracji.