Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

@majol listwę zasilającą z filtrem jak nie masz to kup, takie cuda jak opisujesz to wina instalacji elektrycznej, być może dekoder ma jakąś usterkę, bo po HDMI nie może zniekształceń przy starcie puszczać.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

@majol, może głupio to zabrzmi, ale jeżeli masz możliwość (rodzina, znajomi) załatw gdzieś drugi telewizor i podepnij na próbę. Wg mnie, wina leży po stronie TV. Jedynymi zakłóceniami od strony operatora jest tzw pikselizacja, czyli "kostki" pojawiające się na ekranie, ale to najczęściej przy wolniejszych łączach. W Twoim przypadku stawiam na błąd dekodera w samym telewizorze. Próbowałeś tv przywrócić do ustawień fabrycznych?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie


@majolnapisał(-a)

Na full hd właśnie wystąpiły zakłócenia, więc zmiana rozdzielczości też nie pomogła. Już nawet rozpoznaję kiedy to nastąpi, wyłaczając dekoder następuje "strzał" jak wyładowanie elektryczne. Po włączeniu obraz jest z tymi przebarwieniami, jak na załączonym wcześniej zdjęciu.

 


Czyli w momencie wyłączania dekodera robi się jakieś przepięcie, które robi telewizorowi jakieś kuku. Następnym razem w przypadku zaistnienia zakłóceń zrestartuj telewizor - zobaczymy czy efekt ustąpi.

Ale tak jak pisał kolega wyżej - coś się dzieje z elektryką i tv szaleje. Można listwę a możne jeszcze, na początek, włożyć wtyczkę od dekodera "odwrotnie", jeśli tam jest jakieś przebicie to taki manewr czasami pomaga 😉


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Po kolei:

1. Listwę porządną posiadam. Wtyczki co prawda nie przekręcałem, ale próbowałem podłączać inny dekoder - bez efektu.

2. Innego telewizora nie muszę pożyczać i ustawiać, bo w tym miejscu i na takich podłączeniach telewizor był. Kupiłem nowy i wtedy zaczęła się "zabawa".

2. telewizor przywracałem do ustawień fabrycznych dwukrotnie.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie


@majolnapisał(-a)

Po kolei:

1. Listwę porządną posiadam. Wtyczki co prawda nie przekręcałem, ale próbowałem podłączać inny dekoder - bez efektu.

2. Innego telewizora nie muszę pożyczać i ustawiać, bo w tym miejscu i na takich podłączeniach telewizor był. Kupiłem nowy i wtedy zaczęła się "zabawa".

2. telewizor przywracałem do ustawień fabrycznych dwukrotnie.


To TV widać na HDMI ma usterkę, jak gwarancja jest to serwisować, HDMI jest bardzo awaryjne, jak kto jeszcze podpina/odpina kable na włączonym sprzęcie to usterka gwarantowana.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Próbowałem na 2 wejściach hdmi bez odpinania ich od telewizora, na wyłączonych sprzętach. Zamiennie blu ray i dekoder. Właśnie przekręciłem wtyczkę i ustawiłem w dekoderze tryb rozdzielczości AUTO wtedy dekoder zaliczył zawieszenie 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Serwis Panasonica po kolejnym monicie przyznał wreszcie, że to wada telewizora. Zgłoszona naprawa gwarancyjna.


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

O? Szczęśliwy mężczyzna

Dzięki @majol, że podzieliłeś się z nami tą końcową informacją. Na pewno dla innych użytkowników, którzy napotkali lub napotkają na podobne objawy, stanie się ona pomocna 🙂