Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

Pytanie do użytkowników IPTV: czy zauważyliście znaczne pogorszenie jakości nadawania ww. kanałów? Obraz jest poddany jakiejś kompresji, niepłynny, w dynamicznych scenach poszarpany i rozpikselowany o widocznym niskim bitrate. Dzieje się tak od ok 2 tygodni. Jakość kanałów TVN i TTV w naziemnej DVBT2 w porównaniu z Orange jest rewelacyjna. Przywrócenie dekodera ICU100 do ustawień fabrycznych nie poprawiło jakości kanałów.

17 ODPOW. 17

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

Jak masz podłączony dekoder ICU100?

Jak po wi-fi, to połącz kablem LAN i zobaczy czy się jakość kanałów poprawi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

Dekoder podłączony po kablu. Z innymi kanałami oglądanymi przeze mnie nie ma aż takich problemów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

U mnie to samo. We wczorajszym Mam Talent na TVN to gorzej niz jakość SD przy występach uczestników.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

Dokładnie. I niech mi ktoś nie mówi, że Orange nie ingeruje w sygnał. Bo oprócz niskiego bitrate  jest jeszcze jakaś dziwna kompresja. Chyba, że ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

Coś z dosyłem musiało być. Czy nadal jest źle?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

Jest źle od ok. 2 tygodni. Nie to, że nie da się oglądać, bo w większości jest ok, ale jak dochodzi większy ruch i dynamiczne sceny to już nie jest dobrze. Przykładowo w TVN24 przekaz ze studia jest ok, ale jak jest transmisja z terenu czy nawet dynamiczne zmienianie się belki/paska z informacjami to już widać pikselozę/szarpanie obrazu i obwódki przy postaciach, przedmiotach, napisach itp. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

@w4ld  trzeba by to zgłosić Orange, poprzez czat też można, może jakaś usterka techniczna jest, bo łącze masz na światłowodzie zgaduję i te działa jak trzeba.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 213
  • 945
  • 0

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

Zgłaszanie jest zawsze dobre najlepiej czat bo przynajmniej  za polaczenie telefoniczne sie nie zaplaci i w orange będą wiedzieć że coś jest nie tak i niech interweniują i sprawdzaja w końcu się płaci za tv i klienci chcieliby mieć w miarę w porządku przekaz bez takich atrakcji. Chociaż dzisiaj nie zauważyłem takiego problemu z ciekawości oglądałem wymienione kanaly żeby sprawdzić chociaż nie kiedy  przez poprzednie dni widziałem że jakościowo obraz nie taki był momentami te dynamiczne albo na żywo np  laczenie że studia w terenie z dziennikarzem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Pogorszenie jakości kanałów TVN, TTV i TVN24 w IPTV.

@Luki555 Dziś w ciągu dnia było w miarę ok, ale pooglądaj sobie teraz Master Chef na TVN.