Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Witam.

Czy ktoś z was kto korzysta z telewizji z gniazdka ma problem pikselozy podczas obciażenia łącza na komputerze?

Gdy siedze na kompie a żona oglada TV i włacze np. film na youtubie strzasznie zanika obraz. Technicy siedzieli u mnie chyba ze 2 godziny i nic nie wymyślili.

Ciekawi mnie czy jeszcze ktoś ma taki problem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Naprawione. Wczoraj jakiś gostek dzwonił abym sprawdził telewizję. Łącze obciażyłem MAX i zero pikselizacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Mówisz o światłowodzie czy VDSL? Czy dekoder łączy się z routerem poprzez WiFi?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

VDSL które zapina się na około 42000. Czy to wifi czy kabel i tak pikseloza.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Nie ma na routerze żadnej możliwości ograniczenia prędkości dla innych urządzeń niż dekoder?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Z tego co wiem to działa tak że gdy włączmy dekoder to on sam rezerwuje z naszego łacza do 8mbit na telewizje.  Do tej pory mozna było maksymalnie obciązyć łącze a telewizja działała dobrze. Teraz niby też dekoder rezerwuje sobie przepustowośc bo widac to po testach prędkości łacza, ale niestety coś jest nie tak bo podczas obciążenia łącza filmikiem z youtuba w 1080p telewizja strasznie przerywa.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Wiem, ale myślałem, że można zastosować jeszcze jedno ograniczenie. Technicy podłączali inny router dla sprawdzenia? Możliwe też, że była ostatnio jakaś aktualizacja routera i coś poknociła.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Naprawione. Wczoraj jakiś gostek dzwonił abym sprawdził telewizję. Łącze obciażyłem MAX i zero pikselizacji.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

No i fajnie 🙂

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.

Mógłbym prosić o szczegóły rozwiązania? Od kilku/kilkunastu dni mam ten sam problem. A na infolini tylko słyszę aby zresetować dekoder albo restartować urządzenia. W innym wypadku potrzebny będzie technik ale nie chcę aby przyszedł i również nic nie zdziałał.

Anonim

Nie dotyczy

Pikseloza TV podczas korzystania z internetu na komputerze.


bastek1988 napisał(-a):

Mógłbym prosić o szczegóły rozwiązania? Od kilku/kilkunastu dni mam ten sam problem. A na infolini tylko słyszę aby zresetować dekoder albo restartować urządzenia. W innym wypadku potrzebny będzie technik ale nie chcę aby przyszedł i również nic nie zdziałał.


@bastek1988 A TV jest IPTV czy SAT ? A dlaczego nie chcesz żeby zobaczył technik co się dzieje u ciebie?