Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pikselizacja przycinanie obrazu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

TV Orange, tego się nie da oglądać, Orange nie potrafi nic z tym zrobić od początku umowy. Nadmienię że umowa była zawierana na światłowód, który jak się okazało pod adresem świadczenia usługi jest niestety niewykonalny i zaczęło się stopniowe obniżanie prędkości świadczonej usługi, co i tak nie poprawiło jakości świadczonej przez Orange usługi. Potrafią wcisnąć wszystko klientowi nie dbając o to że jest to niezgodne z warunkami umowy którą świadczą. Wizyta technika średnio raz w tygodniu. Dekoder WHD80, połączony z tv poprzez przewód i także przez przewód połączony z FunBoxem, gdyż bezprzewodowo już dawno wyrzuciłbym to na ulicę. Moja cierpliwość się kończy i zapewne sprawa oprze się o sąd jak zerwę umowe i może wtedy, dotrze do Orange że podpisanie umowy to nie wszystko, trzeba się z niej jeszcze wywiązać. Ktoś, coś, jakiś pomysł

30 ODPOW. 30

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Pikselizacja przycinanie obrazu

Z tego co czytam to umowa na 100% nie była podpisana na światłowód tylko ADSL/VDSL.
Na jaką prędkość podpisałeś umowę? 
Wyłącz WiFi w routerze i dekoder z prądu, a potem zrób pomiar na speedtest.pl to zobaczymy jaka jest przepustowość łącza. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

Umowa była zawarta na światłowód, w momencie pojawienia się technika okazało się dopiero, że światłowód w tej lokalizacji jest niemożliwy i był aneks do umowy na kabel na najwyższą możliwą prędkość, a że ciągle robiła się stopklatka, stopniowo schodzili z prędkości w dół obecnie opcja 12-20Mb. 


IMG_20191111_121930.jpg

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu


Screenshot_20191111_132819_pl.speedtest.android.jpg

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Pikselizacja przycinanie obrazu

Czyli korzystasz z Neo 10-20 Mbit/s z czego masz około 12 Mbit/s. Telewizja wymaga 8 Mbit/s więc jak obciążasz łącze internetowe powyżej 4 Mbit/s to nie starcza transferu na telewizję i dlatego może być pikselizacja. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

Wszyscy korzystają z danych komórkowych by nie obciążać TV, ale to i tak niczego nie zmienia. Jedyne rozwiązanie to zmienić operatora, rozwiązując umowę z obecnym z powodu niedotrzymania warunków umowy, co akurat nie będzie trudne, gdyż posiadam wszystkie rozmowy i ustalenia z BOK Orange. 

Anonim

Nie dotyczy

Pikselizacja przycinanie obrazu

@Drakula  przy tak wolnym łączu, telewizja Orange odpada, te piksele są tego dowodem, włączenie komputera zamrozi obraz na dekoderze, może zmiana dekodera na IWU 200 coś by wniosła, ale ja w to raczej wątpię.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

Miałem piksalizację (co 40-45 minut się pojawiało i pomagała zmiana kanału na inny i powrót na wcześniejszy) na światłowodzie 300 Mbit/s, 3 razy wymiana dekodera UHD88, 2 razy wymiana routera Livebox 2. Nie pomagło nic, wszyscy zdziwieni o co chodzi. Przeszedłem na pakiet Love (akurat kończyła mi się umowa w Play na telefon) i wziąłem dekoder ICU 100 - pikselizacji już nie ma (nadal na Livebox 2).

 

Pikselizacji wyglądała tak:

https://youtu.be/uCxXWohmgc8 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

Witajcie, często wymieniałem dekodery. Teraz mam ICU 100. Było długo dobrze ale od jakiegoś czasu znowu obraz pikselizuje. Nie jest to usterka tak dotkliwa aby uniemożliwiała oglądanie ale denerwuje. Zgłosiłem na infolinii. Przyszełd technik. Pogrzebał, włączał, wyłączał, zrestartował i nic się nie zmieniło. Czy ktoś ma pomysł jaki jest powód tej usterki: dekoder? funbox? liveplugi wpięte do gniazdek?

Anonim

Nie dotyczy

Pikselizacja przycinanie obrazu

@gayczak  czasem taki przekaz od nadawcy jest, nie oczekuj idealnego obrazu, bo to nie idzie z odtwarzacza, jeśli takowy masz w domu 😉

Tak poza tym inni operatorzy mają tak samo, nie spotkałem się z idealny obrazem, ba nawet z orbity i zagraniczne kanały czasem pikselują.