Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange TV Go i zrootowane urządzenie

Anonim

Nie dotyczy

Orange TV Go i zrootowane urządzenie


@Floccnapisał(-a)

@Anonimnapisał(-a)

@pawel__b  aplikacja widać zaszyte ma jakieś zabezpieczenia, przeciw piractwu czy inne, wyłączyć dostęp do Roota, jakiś głośnik na BT kupić, będzie głośniejszy dżwięk 😉


Gwoli ścisłości, bo różne osoby mogą to inaczej zrozumieć, rootwanie nie oznacza piractwa.

Jeszcze miesiąc temu (teraz nie wiem) Orange TV GO działało bez problemu na moim zrootowanym telefonie oraz tablecie.

Gorzej jest z Netflixem 🙂


Piractwa może nie oznacza, ale daje możliwości udostępniania i dostęp to funkcji, niedostępnych normalnie bez Roota 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange TV Go i zrootowane urządzenie

@Anonim 

 

funkcje do których jest dostęp po uzyskaniu roota to jedno piractwo to drugie!

są różne przyczyny dla których wykonuje się tę czynność i zazwyczaj nie ma ona nic wspólnego z piractwem!

i tak jak mówiłem, nie ma też żadnej informacji na stronie Orange o takim ograniczeniu!

musiałem to zrobić ze względu na możliwość podniesienia głośności tabletu a nie z powodu piractwa 😞

powinna być jakaś możliwość albo dodatkowej autoryzacji urządzenia albo jakoś inaczej rozwiązane, fakt jest taki że nie działa

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Orange TV Go i zrootowane urządzenie

@pawel__bpozwól że odkopię ten antyczny temat i zapytam czy nadal jest jakiś problem z działaniem usługi na zrootowanym tablecie? Czym się ten problem objawia? Nie da się aplikacji zainstalować czy uruchomić czy też da się uruchomić ale nie odtwarza TV?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange TV Go i zrootowane urządzenie

@j131 

musiałem usunąć roota z tabletu, to nie był mój tablet tylko mojej mamy

nie pamiętam czy objawiało się to jakimś komunikatem czy nie wyświetlał się obraz, potem dowiedziałem się że Orange TV Go nie działa na zrootowanym urządzeniu, dalej podtrzymuję że w przypadku takiej aplikacji to bez sensu, rozumiem że nie działa aplikacja bankowa na zrootowanym telefonie ale TV ? 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Orange TV Go i zrootowane urządzenie

@pawel__bdzieki za info. Mam zamiar trochę temat podrążyć i jestem przekonany, że to ograniczenie jest tylko nominalne, mając uprawnienia administratora można praktycznie zrobić wszystko - trzeba tylko wiedzieć jak. Co do zasady to tak jak ekspert opowiadał na AMA, przy Orange GO TV chodzi im o DRM, które można złamać tylko jeśli ma się odpowiednie uprawnienia. Ale to chyba jednak trochę nie tak jest bo z samego faktu że coś można zrobić jeszcze nie wynika że się to zrobi. Na tej zasadzie na każdym komputerze (mając uprawnienia administratora) także można DRM obchodzić a jakoś nie ma zakazu używania legalnych aplikacji do odbioru streamingu na komputerach (z definicji zawsze "zrootowanych"). Stosunkowo niewielkim nakładem sił i środków można obejść zabezpieczenia HDCP nawet w dekoderach operatora - to nie znaczy że chciałoby mi się w to bawić, w końcu to jest nielegalne. Nie niemożliwe, ale nielegane. Tymczasem korzystanie z serwisu Orange TV Go na zrootowanym telefonie nie jest nielegalne ale jest niemożliwe - przynajmniej wg. eksperta i zgodnie z Twoim pytaniem.

Stąd moje pytanie: zanim cokolwiek zrobię chciałbym znać punkt wyjścia. Ale skoro już nie amsz jak tego sprawdzić to trudno, tak czy owak dzięki za odpowiedź.

BTW: argument przy aplikacjach bankowych jest inny - tam chodzi o to żeby czasem nam ktoś się nie włamał a nie żebyśmy my się nie włamali. W jednym i drugim pzrypadku założenie jest takie, że jesteśmy za głupi i zbyt skorumpowani by nam zaufać. OK, może czasem to nawet jest słuszne założenie, ale żeby od razu uogólniać na wszystkich?

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange TV Go i zrootowane urządzenie

@j131 

Zgadzam się w pełni, pisząc o aplikacji bankowej nie miałem na myśli że użytkownik będzie chciał nabroić ale właśnie że inne oprogramowanie nie wykorzysta luki na urządzeniu z systemem Android, pamiętam też że inne aplikacje VOD działały bez problemu, nie sprawdzałem tylko Netfliksa z tych największych, może Orange w ten sposób chciał się zabezpieczyć przed możliwością nagrywania jakiś treści przy pomocy zewnętrznego oprogramowania na zrootowanym telefonie, nie wiem ale jak mówiłem większość aplikacji działała na zrootowanym tablecie wiec to chyba jakaś nadgorliwość ze strony Orange lub warunki narzucone przez podmioty zewnętrzne