Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

Witam. 

W dniu dzisiejszym podłączyłem satelitę. Ustawiłem ją, ustawiłem dekoder. Sprawdzając połączenie z satelitą pokazuje "1lnb_1fe_hotbird" na częstotliwości 11278. Czy nie powinna być to inna częstotliwość? Jak mam złapać inną?

Wychodząc z menu głównego dekoder nie może znaleźć kanałów i powiadamia o znalezieniu ich w "Moje konto" - nigdzie takiej opcji wyszukiwania nie widzę. Czy powinny one się same znaleźć?

 

Z góry dziękuję za pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy
14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

Jest to normalne jak podłączasz pierwszy raz. Zajrzyj tu http://www.orange.pl/kid,4004242099,id,4004243019,title,Jak-zamontowac-i-ustawic-antene-satelitarna,... do zakładki "Ustawienie".

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

Aktualnie moja moc wynosi 91% czyli ok. -26dBm, a jakość 100%. Technik na czacie powiadomił mnie, że powinienem mieć -35dBm do -42dBm czyli 50-60% mocy. Czy jest to w ogóle logiczne jeśli przedziałka min max wynosi ok. 50%-100%? Czy w tym przypadku 50% jest lepsze niż 90%?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

Wg mnie ważna jest jakość. Możesz mieć wysoki sygnał, ale jakość niską - to nic nie obejrzysz.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

Jakość wynosi 100%


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

A to nadal masz problem z brakiem kanałów?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

Dopiero trzeci konsultant powiadomił mnie, aby zresetować dekoder, aby zmusić do pobrania listy kanałów. Teraz posiadając listę kanałów mogę chociaż ustawić tak, aby kanały odbierały ponieważ tak jak Pani konsultant mi powiedziała "Posiadam za dobrą jakość i powinienem ją ustawić w zakresie 75%-90%".

Anonim

Nie dotyczy

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.


Darthenn napisał(-a):

Dopiero trzeci konsultant powiadomił mnie, aby zresetować dekoder, aby zmusić do pobrania listy kanałów. Teraz posiadając listę kanałów mogę chociaż ustawić tak, aby kanały odbierały ponieważ tak jak Pani konsultant mi powiedziała "Posiadam za dobrą jakość i powinienem ją ustawić w zakresie 75%-90%".


@DarthennA co powie 4 konsultanci w tej sprawie zero pojenia w instalacji anten niech zadzwoni do mnie a im wytłumacze o co chodzi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Orange TV. Brak możliwości znalezienia kanałów. Połączenie z inną częstotliwością.

Ja po prostu nie rozumiem jak technicy mogą tłumaczyć, że przedziałki min max w dekoderze nie są precyzyjne i oni wiedzą lepiej, że moc powinna być bliżej strony min a jakość nie może wynosić 100%. To nie ma dla mnie sensu. I jeszcze te komunikaty błędów odwołujące się do opcji, która już dawno nie istnieje. (Manualne wyszukiwanie kanałów)