Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 18, Komentator
  • 76
  • 31
  • 0

Orange IPTV jakość telewizji

@LukimannJakość IPTV w Orange jest słaba. Większość kanałów HD nawet nie ma 8mbit/s. Słaby bitrate, słaba kompresja, pikseloza przy dynamicznych scenach. Aż dalej jestem w szoku, że w temacie o takim tytule na samej górze jestem pierwszym który zwrócił na to uwagę. Nie ma się co dziwić - każdy pod pojęciem "dobry" rozumie co innego. Emotikon: Szczęśliwy Patrząc po tym co pisałeś raczej nie będziesz zadowolony, ale może warto dać szansę kilka dni potestować Emotikon: Mrugający Ja jakoś z tym żyję, człowiek się przyzwyczaja z czasem. Jak bym więcej oglądał TV to na pewno bym brał ponownie kablówkę zamiast tego co oferuje Orange (TV).

Poziom 14, Recenzent
  • 26
  • 3
  • 0

Iptv  taka technika nie powinna być lepsza od kablówki( UPC)?Rekompresja jest gorsza niż w telewizji kablowej ?

Waham się tez na wyborem Cyfry+..

Czekam na kolejne podpowiedzi i z góry dziękuję za sugestie.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 25, Specjalista
  • 3047
  • 1413
  • 26

@Flocc  mów za siebie u mnie jest super jakość odbioru na światłowodzie Emotikon: Szczęśliwy

Mój wpis był dla Ciebie przydatny? Kliknij rozwiązanie

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 14, Recenzent
  • 26
  • 3
  • 0

@Citi2017 

Weź pod uwagę,  że zależy mi na dobrej jakości obrazie na 55 calach w telewizorze.

Oczywiście może nie na takiej jak Netflix,  ale takiej że jest czysty i ostry obraz.A mecze da się oglądać nie tylko na Eleven 4K.

A przy y okazji czy ten kanał pokazuje spotkania w aktywnej rozdzielczości? To samo tyczy 2 pozostałych kanałów z UHD.

Niestety Horizon jest o kilka lat do tyłu , o 4K można zapomnieć itd.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 14, Recenzent
  • 26
  • 3
  • 0

Czy ktorys z dekoderow ma wsparcie dla HDR?

Przy ICU obok mulinagrywarki Orange oferuje dysk do nagrywania?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1664
  • 1580
  • 95

@Lukimann  według mojej wiedzy dekodery nie obsługują HDR.

Do ICU100 możesz podpiąć własny dysk do nagrywania. Nie mam wiedzy, czy Orange jeszcze sprzedaje dyski.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 20, Pasjonat
  • 140
  • 91
  • 3

@Lukimannnapisał(-a)

Czy ktorys z dekoderow ma wsparcie dla HDR?

Przy ICU obok mulinagrywarki Orange oferuje dysk do nagrywania?

Dekodery z Orange nie mają wsparcia HDR.
Do Samsunga ICU 100 możesz podłączyć w zasadzie dowolny dysk zewnętrzny na USB 3.0 o pojemności większej niż 128 GB. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 13, Recenzent
  • 17
  • 10
  • 0

Ale akurat to, że większość nie ma 8mbit/s to nie tyle wina Orange, co wina samych nadawców że nadają w pseudoHD z niskim bitrate. Nadal pozostaje otwarte pytanie czy Orange faktycznie obcina bitrate do 8mbit/s czy nie w porównaniu z satelitą, wówczas najbardziej cierpią kanały Canal+ i Polsaty Sport Premium.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 14, Recenzent
  • 26
  • 3
  • 0

Niski bitrate, do tego 1080i.. na UPC np FOX wygląda dość słabo 

0 Lubię to
Odpowiedz