Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange IPTV jakość telewizji

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Orange IPTV jakość telewizji

@AnonimJakość IPTV w Orange jest słaba. Większość kanałów HD nawet nie ma 8mbit/s. Słaby bitrate, słaba kompresja, pikseloza przy dynamicznych scenach. Aż dalej jestem w szoku, że w temacie o takim tytule na samej górze jestem pierwszym który zwrócił na to uwagę. Nie ma się co dziwić - każdy pod pojęciem "dobry" rozumie co innego. 🙂 Patrząc po tym co pisałeś raczej nie będziesz zadowolony, ale może warto dać szansę kilka dni potestować 😉 Ja jakoś z tym żyję, człowiek się przyzwyczaja z czasem. Jak bym więcej oglądał TV to na pewno bym brał ponownie kablówkę zamiast tego co oferuje Orange (TV).

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV jakość telewizji

Iptv  taka technika nie powinna być lepsza od kablówki( UPC)?Rekompresja jest gorsza niż w telewizji kablowej ?

Waham się tez na wyborem Cyfry+..

Czekam na kolejne podpowiedzi i z góry dziękuję za sugestie.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Orange IPTV jakość telewizji

@Flocc  mów za siebie u mnie jest super jakość odbioru na światłowodzie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV jakość telewizji

@Citi2017 

Weź pod uwagę,  że zależy mi na dobrej jakości obrazie na 55 calach w telewizorze.

Oczywiście może nie na takiej jak Netflix,  ale takiej że jest czysty i ostry obraz.A mecze da się oglądać nie tylko na Eleven 4K.

A przy y okazji czy ten kanał pokazuje spotkania w aktywnej rozdzielczości? To samo tyczy 2 pozostałych kanałów z UHD.

Niestety Horizon jest o kilka lat do tyłu , o 4K można zapomnieć itd.

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV jakość telewizji

Czy ktorys z dekoderow ma wsparcie dla HDR?

Przy ICU obok mulinagrywarki Orange oferuje dysk do nagrywania?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange IPTV jakość telewizji

@Anonim  według mojej wiedzy dekodery nie obsługują HDR.

Do ICU100 możesz podpiąć własny dysk do nagrywania. Nie mam wiedzy, czy Orange jeszcze sprzedaje dyski.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Orange IPTV jakość telewizji


@Anonimnapisał(-a)

Czy ktorys z dekoderow ma wsparcie dla HDR?

Przy ICU obok mulinagrywarki Orange oferuje dysk do nagrywania?


Dekodery z Orange nie mają wsparcia HDR.
Do Samsunga ICU 100 możesz podłączyć w zasadzie dowolny dysk zewnętrzny na USB 3.0 o pojemności większej niż 128 GB. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

Orange IPTV jakość telewizji

Ale akurat to, że większość nie ma 8mbit/s to nie tyle wina Orange, co wina samych nadawców że nadają w pseudoHD z niskim bitrate. Nadal pozostaje otwarte pytanie czy Orange faktycznie obcina bitrate do 8mbit/s czy nie w porównaniu z satelitą, wówczas najbardziej cierpią kanały Canal+ i Polsaty Sport Premium.

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV jakość telewizji

Niski bitrate, do tego 1080i.. na UPC np FOX wygląda dość słabo 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Orange IPTV jakość telewizji

Jakość na satelicie rzeczywiście obcinają do max ok. 8Mbps  na kanał, na jednym "muxie satelitarnym"  (mającym od ~30 do 60mbps) jest kilka kanałów. W końcu satelita jest jak naziemna telewizja, tylko inaczej się komunikujesz.

 

To niestety znaczy, że wielu nadawców od razu obcina do 8Mbps i Orange, UPC, NC+ I inne otrzymują od razu słabą jakość - więc niektóre kanały będą pixelowate niezależnie od tego którego operatora wybierzesz. FOX nigdy nie miał dobrej jakości, niezależnie od tego gdzie, przez co i u kogo oglądałem.

 

Pixelizacja przy IPTV  Orange na razie jest przeze mnie niedostrzegalna na 55" OLED ( z wyłączonym upscalingiem, wygładzaniem, etc. - celowałem w jakość oryginalną jaką dostaję) 

 

Dla porównania (niezbyt dobrego, ale wskazującego na jakość jaką możesz dostać) : HBO HD - Harry Potter  jest ostrzejszy od najlepszych 1080p z internetu i w zasadzie niepixelowaty na ruchu, chociaż oczywiście odrobinę mniej ostry od Blu Ray 4k

 

Co do kanałów 4K - to zależy od nadawców kiedy to będzie - przejście na 4K bez treści w 4K oznacza tylko że będzie zrobiony upscaling(czyli to co może odrobinę gorzej zrobić Twój telewizor) a wymiana całego systemu do prawdziwej produkcji 4K kosztuje - 4K Netflix's to 20-25Mbps, więc 3-4razy tyle danych do przesłania na kanał co HD. Przy tym co jest dostępne obecnie w 4K (2-3 kanały) - rzeczywiście widać tą jakość.

 

Dekoder 4K to Samsung ICU 100. PVR działa wg mnie świetnie- bez dysku(Orange wykorzystuje swoje serwery do trzymania plików, czyli u źródła, przez bodajże 30 dni). Nie porównywałem jakości PVR tej i nagrywanej lokalnie(na podłączony dysk)