Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obraz przycina, pikselizacja


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Obraz przycina, pikselizacja

Witam,

 

mam następujący problem. W ostatnim czasie jest u mnie problem z obrazem z pikselizacją. Byli technicy orange problemu nie naprawili. Zaproponowano zmianę dekodera. Dekoder wymieniłem. Problem dalej występuję. Telewizor mam podłączone z ruterem kablem. Zrobiłem test i podłączyłem orange tv z laptopa (laptop WIFI) do telewizora i obraz działał wręcz idealnie. Telewizor także więc jest sprawny. Kabel także sprawdziłem - na innym także obraz zacina. Czy ktoś wie w czym może być problem? Chyba najlepszym rozwiązaniem przejście na satelitę.

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Obraz przycina, pikselizacja

@faza58  Czy możesz wyjaśnić "podłączyłem orange tv z laptopa (laptop WIFI) do telewizora i obraz działał wręcz idealnie." ? 

 

Czy problem dotyczy telewizji kablowej ? 

Wejdź w modem 192.168.1.1 i sprawdź w zakładce Wsparcie -> Informacje systemowe -> DSL jaką masz prędkość synchronizacji.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Obraz przycina, pikselizacja

  • status linii DSL
  • 2.1
    stan połączenia DSL
    włączone
  • 2.2
    tryb synchronizacji DSL
    VDSL
  • 2.3
    ostatnia synchronizacja DSL
    24 marca 2019, 12:04
  • 2.4
    czas połączenia DSL
    00 d 03 g 38 m 59 s
  • prędkość i margines szumu
  • 2.5
    prędkość synchronizacji DSL w górę
    8567 Kb/s
  • 2.6
    prędkość synchronizacji DSL w dół
    53352 Kb/s
  • 2.7
    margines szumu w dół
    8.9 dB
  • jakość linii (błędy)
  • 2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    3
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0

Wklejam na wszelki wypadek całość.

Co do laptopa - to podłączyłem go kablem HDMI z telewizorem. Laptop - internet bezprzewodowy. (Nie połączony kablem z ruterem) 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Obraz przycina, pikselizacja

@faza58  Prędkość jest dobra. Telewizja Orange nie działa z laptopem.  Czy masz na myśli aplikację Orange TV Go ? czy typowo telewizję kablową przez dekoder?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Obraz przycina, pikselizacja

Mam na myśli orange tv go - oczywiście. Dlatego nie rozumiem, że orange tv go śmiga, a telewizja naziemna przycina skoro - sygnał idzie z tego samego miejsca.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Obraz przycina, pikselizacja

@faza58  Wszystko mieszasz 🙂

 

Orange TV Go dociera do Ciebie przez internet, a telewizja naziemna(DVB-T) przez kabel antenowy z anteny takiej np. 

d053ff0a8f1300fc63a3f1cae27eb624

 

 

Natomiast telewizja Orange w technologii kablowej dociera przez modem do dekodera. Dekoder powinien być podłączony przewodem ethernet z modemem.

22318

 

Czy dekoder stoi przy modemie? W pierwszej kolejności proponuję podłączenie komputera do przewodu ethernet którym podłączony jest dekoder i sprawdzenie czy internet funkcjonuje poprawnie.

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Obraz przycina, pikselizacja

Postaram sie uporzadkowac.

1 Mam orange tv -kabel.

2. Laptop - wifi.

3. Przerywa mi obraz na polaczeniu kablowym.

4. Gdy wlaczam orange tv go na laptopie smiga bez problemu.

5. Polaczylem laptop z wlaczonym orange tv go pod telewizor i nie bylo zadnego problemu z obrazem.

6. Jestem zdziwiony ze orange tv go dziala bez problemu, gdy orange tv ma problemy.

7. Telewizor jest sprawny. Kabel z rutera idacy do telewizora tez.

8. Bez sensu uzylem pojecie tv naziemnej, bo mam polaczeniu ruter - kabel- tv.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Obraz przycina, pikselizacja

@faza58  Jeżeli jesteś pewny kabla sieciowego pomiędzy routerem a dekoderem to sprawa w dalszym ciągu dla techników.

Czy resetowałeś router do ustawień fabrycznych ?