Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom po WIFI


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Multiroom po WIFI

Witam,

 

chcę założyć internet z multiroomem na 2 tv. Mam mieszkanie po remoncie, toteż chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli od routera do 2 dekoderów (brak swiatlowodu w kamienicy).

Niestety na infolinii oraz w 1 punkcie powiedziano, że takie połączenie nie zawsze jest dobre i nie daja gwarancji czy u mnie bedzie dzialać tv poprawnie. (w innym punkcie o tym w ogóle nie wspominano, stąd moje zdenerwowanie, bo płyty karton gips sa juz położone...)

 

Teoretycznie- odległość 1 dekodera do routera to ok 2 m (sciana karton gips), a 2 dekodera do routera to ok 5-6 m sciana z cegiel, ok 30cm gr z drzwiami (jeśli to ma jakoś pomoc...)

 

Do sedna- czy multiroom po wifi daje rade? Jakie sa Wasze doświadczenia/opinie...

 

Pozdrawiam

 

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Multiroom po WIFI

To zależy od tak wielu czynników że ciężko generalizować. Jeśli nie masz netu, spróbuj użyć dwóch smartfonów. Jeden ustaw w miejscu na router o włącz w nim hotspot wifi (o ile jest tam mobilny zasięg). Drugi ustaw tam gdzie będzie miał być dekoder. Najpierw potestuj jakiś serwis VOD z jakością HD+ pobierz ze sklepu jakąś aplikację do analizy wifi.

Jeśli nie masz tam zasięgu mobilnego, to spróbuj przesłać jakiś duży plik po sieci wifi hotspota z jednego smartfonów.

 

Ew. zamów umowę z opcją na odstąpienie (na konsumenta, poza salonem lub w kanale zdalnym).


Zespół Nasz Orange
  • 1103
  • 7715
  • 79

Multiroom po WIFI

@walerian Czy udało się problem rozwiązać i czy podpowiedź Piotrka okazała się pomocna? Jeżeli tak, to zachęcam Cię do oznaczenia jej jako rozwiązanie. Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienie właśnie Twojego tematu i szybsze rozwiązanie problemu Emotikon: Szczęśliwy