Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kanały tvn


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Kanały tvn

Witam. Od ponad tygodnia nie mam żadnego kanału tvn, tvn7 turbo itd czy tylko u mnie taki problem czy o co chodzi? Jest tylko komunikat że nie wykryto sygnału 

12 ODPOW. 12

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kanały tvn

@2211kaziu1122  musisz poprawić ustawienia anteny/konwentera, po ostatnich wichurach mogło coś się poprzestawiać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Kanały tvn

Tylko poza TVN-em inne kanały odbierają bez żadnych problemów.. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kanały tvn

@2211kaziu1122  dlatego należy poprawiać ustawienia delikatnie, kanały grupy TVN mają słabszy sygnał od innych z satelity i lekkie przestawienie anteny/konwentera powinno poprawić odbiór.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Kanały tvn

@2211kaziu1122 sprawa że słabym sygnałem kanałów TVN ciągnie się od czasów n-ki. Wykupili słaby transporter i teraz na klienta spada kombinowania, aby dobrać dobre ustawienie anteny i konwertera.

Dodam jeszcze to co @slav72 radzi. Jeżeli masz antenę o średnicy poniżej 80 cm, to warto wymienić na przynajmniej 80-tkę. Konertrmer trzeba delikatnie przekręcić w uchwycie. Nie może być w pozycji zero, tylko około 10 do 15 stopni skręcony. Najlepiej takie ustawienia robić, ustawiając na dekoderze wskaźnik jakości sygnału. Doprecyzowanie ustawień i większa czasza zapewni zapas sygnału przy słabych transponderach. Oczywiście przed anteną nie może być żadnych zabudowań, drzew, krzaków.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kanały tvn

@2211kaziu1122  to ja dodam jeszcze to tego, jeżeli będziesz kręcił konwenterem to patrząc w lustro czaszy kręcisz odwrotnie do ruchu wskazówek zegara (bardzo delikatnie), ale najpierw spróbuj poruszać całą czaszą (patrząc na konwenter delikatnie w lewo lub prawo w poziomie).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Kanały tvn

@2211kaziu1122  najlepiej to jednak zostawić fachowcom i Miernikowi sygnału Sat. Próbowałem przy kiepskim uchwycie anteny wyregulować " na oko" i byli oględnie mówiąc ciężko. Potwierdzam, że im większą średnica czaszy, tym lepszy odbiór, ale jeśli nie robiłeś nigdy sam regulacji, a jeszcze masz stelaż anteny regulowany do ciągiem śrub, lepiej odpuść. Dopiero uchwyt  np Triaxa, gdzie samo mocowanie do szycy jest niezależne od mocowania talerza i pozwala na swobodną regulację, co do mm daje szanse powodzenia w dość krótkim czasie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kanały tvn

@agat13  z tym że jeśli inne kanały działają to lekki ruch całą czaszą w lewo lub prawo w poziomie może pomóc w odzyskaniu sygnału na kanałach grupy TVN.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Kanały tvn

Tylko podczas regulacji trzeba śruby poluzować. Znam osoby regulujące anteny bez luzowania śrub. Niestety po takiej regulacji antena nadawała się tylko do wymiany.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kanały tvn

Miejmy nadzieję że jak kolega @2211kaziu1122  zdecyduje się na korektę ustawień to poluzuje śruby mocujące antenę do uchwytu 😉 i da znać czy to pomogło.