Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość Eleven Sports


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Jakość Eleven Sports

Chciałbym zwrócić uwagę na tragiczną wręcz ostatnio jakość kanałów Eleven Sports w HD. Oglądając mecze różnych lig obserwuje częste spadki rozdzielczości i rozmydlenie obrazu, co wskazuje nie na problem w dosyle konkretnego meczu lecz na szerszy problem dosyłu Eleven Sports- Orange.

 

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Jakość Eleven Sports

Potwierdzam, u mnie problem również występuje na kanałach Eleven Sports 1 i 2, o dziwo na 3 jest w miarę okej. 

 

Po krótkiej weryfikacji, z innych źródeł jest okej więc jest to problem na linii Orange - Polsat. 

 

Widać, że w bardziej dynamicznych momentach jest mocna kompresja i obraz wygląda tragicznie, gorzej jak w SD.

 

Może pora zwiększyć bitrate do 10 Mbit/s? Ja rozumiem, że dla większości kanałów to nic nie da, ale duża część nadaje około 8-9 Mbps i więcej, a przy technologii światłowodowej nie powinno być problemu z puszczeniem większego bitrate... 

 

Dla sporej części kanałów HD na Orange bitrate wygląda jak 5-6 Mbps... Satelita i kablówki mają o wiele lepsza jakość, o transmisji przez internet nie wspomnę. Dlaczego Orange nie jest w stanie puścić więcej na światłowodzie? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakość Eleven Sports

@1pietrek1 tu zauważę tylko, że Operator jest dystrybutorem treści jakie dostaje od nadawców. Jeśli te problemy dotyczyłyby większej ilości kanałów czy serwisów, to można by się doszukiwać problemów operatora. Tu jednak wydaje mi się, że niedomaganiem wybiórcze jest niemożliwe...

Anonim

Nie dotyczy

Jakość Eleven Sports

Agat, masz rację. Ale jeśli problem nie występuje w UPC i na stronach internetowych elevenu, to dlaczego doszukiwać się winy u nich? Coś jest sknocone w Orange. Nie wierzę, że UPC dostaje inną transmisję niż Orange, po prostu dostarczają do klienta sygnał z większym pasmem.

 

Z kolei w Orange lepiej odbierają Polsat Sport, Polsat News i ogólnie reszta Polsatów, niestety Eleveny mają problem pomimo że też są od Polsatu. 

 

Co ciekawe, Eleven 4K nawet przy meczu w FullHD wygląda normalnie - ale tam jest bitrate właśnie bodajże 25 Mbps, w zwykłym Eleven przy niskim bitrate obraz wygląda lekko mówiąc kiepsko.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakość Eleven Sports

@Anonim czyli sugerujesz problem na styku dostawca- dystrybutor? Może i tak być..

Anonim

Nie dotyczy

Jakość Eleven Sports

Dokładnie. Nie narzekam na jakość telewizji od Orange, bo te kanały które oglądam to albo filmy, które nie potrzebują dużego bitrate (24fps), albo seriale w 50, co daje bardzo dobrą jakość nawet przy 7-8M, TVP Sport ma jakość taką samą jak UPC, nie mniej jednak te Eleveny to jest ostatnio dramat. 

 

Mógłby ktoś z Orange się temu przyjrzeć i zwiększyć bitrate, jeśli to nic nie da to wtedy można mówić o winie Eleven, chociaż ja cały czas będę to wykluczał bo u innych opów wygląda to lepiej. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakość Eleven Sports

@Anonim zasygnalizowałeś,  a ja myślę, że ktoś się temu przyjrzy..😉 po to to forum jest


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakość Eleven Sports

@Anonim a podpytam... Dla jakiej opcji usługi i tv to ma taką słabą jakość?

Anonim

Nie dotyczy

Jakość Eleven Sports

Orange Love Extra 1G, problem jest na dekoderze UHD88, na ICU100 oglądam wyłącznie 4K jeśli chodzi o Eleveny, jest dobrze - aczkolwiek przy zwykłym jest praktycznie tak samo jak UHD.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jakość Eleven Sports

To ja też wtrącę swoje "5 groszy" w temacie, a więc kanały sportowe aby dobrze się je oglądało i by był widoczny efekt płynności ruchu i ostrości obrazu powinny być nadawane w 1080p/50FPS/8Mb/s .