Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iptv na łączach Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Iptv na łączach Orange

Rozwiązania nie ma komercyjnie. Nie jestem upoważniony do przekazywania informacji. 🤐

To nie zmienia faktu że można brać dwa funpacki.
Anonim

Nie dotyczy

Iptv na łączach Orange

Dwa funpacki to dla mnie bezsensowne rozwiązanie, wolałbym jak najmniej takich kombinacji. 

Mówisz, o rozwiązaniu w sprawie Multiroom na 1+2?

To chociaż powiedz, czy bliżej czy dalej.. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Iptv na łączach Orange

zdecydowanie blizej 😉
nawet nie uwierzysz jak blisko 😛


Zespół Nasz Orange
  • 2889
  • 10771
  • 64

Iptv na łączach Orange

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/konkurent-wchodzi-w-iptv-ale-jakos-dziwnie/ - ciekawe. Czyli Orange w sumie nic daje w tym zestawie. Także pewnie jest to OTT z prawdziwego zdarzenia i na łączach innych operatorów zapewne zadziała?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Iptv na łączach Orange

Ja widzę małą nieścisłość. Totalnie nie mogę zrozumieć zasad iptv od strony technicznej w Orange. Też we wpisie jest mowa o wydzielone paśmie na iptv w Orange, z drugiej strony często i gęsto w necie jest info o tym że pasmo internetu domowego jest współdzielone na tzw 3P.

Zespół Nasz Orange
  • 2889
  • 10771
  • 64

Iptv na łączach Orange

https://www.telko.in/szatan-nalozyl-czapke-i-wdzial-kozuszek - kolejny głos w tej sprawie. Nie powiem, uśmiałem się przy czytaniu Emotikon: LOL


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Iptv na łączach Orange

@Piotrekk85  To wygląda tak, że w Orange Internet i TV mają swoje oddzielne kanały logiczne.

Link z centralą jest zestawiony na daną prędkość i jest jeden np. pełne 20 Mbit/s(nazwijmy to kanał fizyczny).

W tym kanale fizycznym muszą się zmieścić wszystkie dane transmitowane w kierunku klienta z wszystkich dostępnych dla niego kanałów logicznych - VLANów.

Po uruchomieniu dekodera i połączeniu z platformą zajmowana jest przepustowość ok. 8Mbit/s w kanale fizycznym, a reszta jest przeznaczona na Internet.

Priorytet TV to QoS, ponieważ to nie jest streaming i nie zejdzie z jakością gdy pojawi się niedobór przepustowości, a pojawią się makrobloki.

Jeżeli sprzedawane pakiety byłyby np. zamiast  do 20 Mbit/s  - do 12 Mbit/s , to przy "pełnych liniach" nikt nie zauważyłby spadku prędkości internetu.

Ale chyba lepiej mieć do 20 jak do 12 prawda ? 🙂 

 

Na światłowodzie coś takiego nie występuje, ponieważ nawet w najwyższym pakiecie 1 Gb/s pasmo do klientów fizyczne to 2,5Gbit/s. Jest mega spory zapas. Więc w ogromnej większości przypadków nawet z działającym multiroomem będzie full na speedteście.


Te IPTV z Polsatu to pewnie streaming, tak samo jak w Play. Serio - różnie to działa, ponieważ dane transmitowane niczym nie różnią się od innych via Internet 😉 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Iptv na łączach Orange

@Anonimjak Cie to nadal interesuje to wlasciwie juz mozesz brać dekoder + multiroom (max 3 sztuki).

Anonim

Nie dotyczy

Iptv na łączach Orange

@s_a_t_a_n w Orange? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Iptv na łączach Orange

Tak, podobno w przyszłym tyg. ma być już oficjalnie.