Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPTV a opóźnienie sygnału (wzgłedem DVB-T)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

IPTV a opóźnienie sygnału (wzgłedem DVB-T)

Dobry wieczór,

Czy ktoś mógłby podzielić się wiedzą jakiego rzędu jest opóźnienie sygnału TV w IPTV Orange (na łączu światłowodowym 100/300 Mbps) względem DVB-T? W tym momencie korzystam z oferty konkurencji i do szału doprowadzało mnie opóźnienie ponad 1 minutę! Nie ma to znaczenia podczas oglądania np. filmu, ale przy transmisjach sportowych (zwłaszcza w trakcie np. Euro, gdzie całe osiedle "głośno" reaguje) jest to nieakceptowalne...

Pozdrawiam,

Marek

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

IPTV a opóźnienie sygnału (wzgłedem DVB-T)

Ciekawe pytanie, ja niestety odpowiedzi nie znam, ale u siebie zauważam różnicę - przesunięcie, między TV naziemną a satelitarną. Niestety nie dokonywałem pomiaru, z tym że swobodnie mozna przejść około 10 metrów z pokoju do pokoju i usłyszeć to samo zdanie.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

IPTV a opóźnienie sygnału (wzgłedem DVB-T)

Ja mam to samo jak oglądam transmisję na ipli/tvp vod, a w drugim pokoju jest włączony telewizor z telewizją satelitarną. Opóźnienie 1,5 minuty. Natomiast radio FM, a aplikacja w telefonie po internecie to różnica 10-15 sekund. Oba przypadki na niekorzyść dostępu internetowego.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 5
  • 2

IPTV a opóźnienie sygnału (wzgłedem DVB-T)

Cześć,

 

Z moich obserwacji przy światłowodzie (100Mb/s) nie odczuwa się żadnych niechcianych efektów. Przy uruchomionym tv iptv nie spada prędkość i nie rośnie opóźnienie. Poniżej mój wynik z jednocesnym oglądaniem tv.

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/2181661550

 

Tutaj bardziej dotyczy opóźnień internetu, a co do dvbt to ciekawe pytanie.

Anonim

Nie dotyczy

IPTV a opóźnienie sygnału (wzgłedem DVB-T)

@muddy Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.