Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 64
  • 0

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

Czy ktoś pokusił się o sprawdzenie/porównanie birate kanału HBO na dekoderze ICU100 z FTTH i HBO GO na TV?

Czy w zamyśle jakość transmisji ma być ta sama z poziomu tych 2 źródeł?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

Jakość obrazu powinna być taka sama, jeśli jest inaczej, to winna ustawień sprzętu, lub kiepskiego TV, inna sprawa to materiał HD słabo wygląda na TV 4K, więc jeśli TV ma jakieś ulepszacze, to bezpośrednio z niego HBO GO będzie lepiej wypadać, choć bitrate będzie takie samo sygnału HBO.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 64
  • 0

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

No właśnie, powinna być taka sama. Ciekaw jestem jak jest w praktyce, tylko nie wiem czy i jak można zmierzyć bitrate w tych 2 przypadkach.

Anonim

Nie dotyczy

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

@leszek109  niestety bitrate sprzęt nie pokazuje, jedynie tunery sat, co do jakości sygnału i finalnie obrazu na TV, to wszystko zależy od TV prawie, pośrednio od dekodera, im lepszy TV tym obraz lepszy na super marketowym TV 50" za 1,4k zł obraz będzie mierny i co tam nie puścisz, różnice będą znikome, temat rzeka i można dyskutować miesiącami 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

@leszek109 "Nie bądźmy Pewexami, nie mieszajmy dwóch systemów walutowych" jak mówi klasyk..

W usłudze IPTV bitrate jest stały i jeśli idzie o HBO to jest odpowiedni do jakości HD. Gwarantowany przez dostarczenie usługi. Nawet jeśli dostarczany do dekodera po wifi, to jeśli owo źródło transmisji zawodzi, to i TV zawodzi, czyli musi mieć odpowiedni transfer, aby działało w porządku i zgodnie z jakością...Jakość czy prędkość usługi są drugoplanowe, bo transmisja TV ma priorytet. Nawet z Neo 20Mb/sek wydzielane jest pasmo dla TV, a reszta dopiero dostępna dla pozostałych użytkowników.

Jeśli zaś idzie o TV GO (bez względu na operatora) to są playery, które negocjują transmisję ze źródłem sygnału (bez względu na to czy kabel czy wifi) i walczą o pasmo dostępne na necie...Adaptują swoją jakość do max przepustowości dostarczanej przez usługę. Tym bardziej jeśli chodzi o wifi...Tu liczy się również jakość dekodera, czyli sprzętu zastosowanego do odtwarzania strumienia. 

Jak mi się zdaje temat jest złożony i trudno porównywać tak z marszu...


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

Jak miło czytać rzeczowe wypowiedzi. Z moich obserwacji wynika, że na IPTV jakość jest lepsza. ale to może być tylko takie odczucie. trzeba takie rzeczy porównać na tym samym filmie, na identycznych ekranach ustawionych obok siebie 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 64
  • 0

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

Dzięki za opinie. Miałem nadzieję, że jest jakaś opcja w dekoderze/apce, może ukryta, dzięki której można ten parametr podejrzeć 🙂

Zobaczymy po 8 marca, jak wejdzie HBO Max, może tam będzie możliwość na bieżąco podglądania bitrate.

Anonim

Nie dotyczy

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

@leszek109   nie podejrzysz bitrate w HBO MAX 😉

Tak na poważnie po co to komu?

Ja na TV czy 2 metrowym ekranie projektora, widzę jaka jest jakość, bitrate nie jest mi potrzebne 😎


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

No właśnie. Co zmieni znajomość jakichś tam danych, które "nie mają wpływu na doświadczenie użytkownika"?

Anonim

Nie dotyczy

HBO - porównanie jakości obrazu z dekodera i HBO GO

@pirenej  można dosadniej... Znając Bitrate i tak nic się nie zmieni, ba można się wkurzyć, bo u nas Netflix i HBO, nadaje z kiepskim Bitrate, gdzie indziej w Europie dbają o klienta, u nas jest kiepsko i ramówka okrojona.