Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego powstają duble kanałów?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 64
  • 0

Dlaczego powstają duble kanałów?

Przeczytałem chyba (co wyraźnie zaznaczam 🙂 ) cały post. I choć pytanie było, to odpowiedzi nie znalazłem. Dla znawców, może być to pytanie głupie, ale ja nie jestem znawcą i je zadam. 🙂

 

Czemu powstają i są utrzymywane duble kanałów? 

 

I co jeśli np. kanał X mam na pozycji 55 i 555.

Do ulubionych dodam tylko pozycję 55

Za pół roku Orange decyduje o usunięciu dubla kanału X z pozycji 55 i pozostawia go tylko na pozycji 555.

Co wtedy z kanałem X na liście "Ulubionych"? 

 

Dziękuję z góry za pomoc i rozwianie wątpliwości. 🙂

 

 

_________________

*Post wydzielony z tematu "Lista Kanałów Orange IPTV" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dlaczego powstają duble kanałów?

@tgidelski  tak jak napisał @j131  bardziej do listy ulubionych dodajesz "kanał o nazwie..." niż numerek. Co do dublowania kanałów, to wielu operatorów nie tylko Orange tak ma (np. drugi francuz) według mnie to też bez sensu, ale tak będzie nadal i nic na to nie poradzimy, a nazywa się to "pozycjonowanie", czyli nadawca może sobie wynegocjować u operatora na jakiś czas wyższą pozycję na liście (po jakimś czasie może to się zmienić i pozostanie ta dalsza).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 173

Dlaczego powstają duble kanałów?

@tgidelski: o ile istnieje jakaś logika w oprogramowaniu tych dekoderów to podwójna numeracja nie ma znaczenia z punktu widzenia dodawania do listy ulubionych. Oba "numery" są połączone - nie możesz do listy dodać tylko jednego z nich, kiedy dodasz jeden drugi dodaje się sam, kiedy zdejmiesz jeden, drugi również zdejmuje się sam. Spekuluję że wewnętrznie kanały nie są identyfikowane po prezentowanych użytkownikowi numerkach. Numerki to bardziej marketingowy ukłon do nadawców niż ułatwienie dla jusera.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dlaczego powstają duble kanałów?

@tgidelski  tak jak napisał @j131  bardziej do listy ulubionych dodajesz "kanał o nazwie..." niż numerek. Co do dublowania kanałów, to wielu operatorów nie tylko Orange tak ma (np. drugi francuz) według mnie to też bez sensu, ale tak będzie nadal i nic na to nie poradzimy, a nazywa się to "pozycjonowanie", czyli nadawca może sobie wynegocjować u operatora na jakiś czas wyższą pozycję na liście (po jakimś czasie może to się zmienić i pozostanie ta dalsza).