Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

Post wydzielony z tematu "Lista Kanałów Orange IPTV" - moderator Wojciech.

 

Skoro nikt nie odpowiedział na moje poprzednie pytanie, zadam następne. Być może łatwiejsze.

 

Dlaczego po włączeniu tunera zawsze mam na ekranie kafelki a nie ekran z ostatnim programem. Często po naciśnięciu OK mam miniaturkę obrazu w lewym górnym rogu a przełączanie kanałów nic nie pomaga, jedynie ponowne włączenie.

9 ODPOW. 9

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

Tez mnie itrytuje to wyświetlane menu po włączeniu dekodera, no ale to tak to już jest...może to po to aby klient widział te teoretyczna multum funkcji dekodera (niektóre są spoko, ale wiele jest ubogich i wymaga dopracowania). Także tez tak mam. 
Natomiast po wciśnięciu exit lub +- kanał znika, nie obserwuje miniaturki o której piszesz. W ogóle jak już mam miniaturkę w przypadku np wejscia w mój program to mam ja w prawym dolnym rogu, nigdy w lewym.  

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

@Tob  gro dekoderów ma taki ekran startowy, ja akurat to lubię, ale mam tuner sat na Linux 😉

@adzia1  jak chcesz mieć wpływ na zmiany, to wypada Pomysł z uwagami zrobić, Operator zmodyfikuje oprogramowanie dekodera.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?


@Anonimnapisał(-a)

@Tob  gro dekoderów ma taki ekran startowy, ja akurat to lubię, ale mam tuner sat na Linux 😉

@adzia1  jak chcesz mieć wpływ na zmiany, to wypada Pomysł z uwagami zrobić, Operator zmodyfikuje oprogramowanie dekodera.


Kyrie. @Anonim  co Wy macie z tym pisaniem „wypada”. Co wypada a co nie to może mi mama mówić i to tez do 18 r. Życia. Kolega na B tez tak pisał. 

I nie działa to tak ze operator zmodyfikuje oprogramowanie tylko rozważy co najwyzsj. O ile ktoś podsunie te „pomysły”. 

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

Tyle już czasu jesteś na NO, chyba wiesz że zmiany idą od Pomysłu @Tob  😉

Pisanie tematów spok, ale to nie rozwiązuje problemów, czy nie ma wpływu na zmiany (usług/oprogramowania).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

Mam wiele innych błędów, oglądam przez Amp. Yamaha po HDMI. Trudno mi się przełącza akurat ten tuner Orangew gniazdach HDMI, inne Blurey lub tuner SAT przełączają się właściwie. Trudność polega na tym że Amp. Yamaha często nie widzi tunera Orange, muszę więc ponownie tuner Orange włączyć. Kiedy chcę wyłączyć urządzenia  muszę rozpocząć od TV i zakończyć na Tuner Orange, odwrotnie nie wyłączy mi się Amp. Yamaha. Przy innych odbiornikach nie zauważyłem takich anomalii.

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

@adzia1  ten problem z HDMI znany, ale u ciebie jakoś sterowanie po HDMI działa, innym to nie działa wcale 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

W menu powinna być opcja wyświetlania strony startowej

1 - program ostatnio oglądany 

2 - program pierwszy z listy "ulubione"

3 - kafelki, czyli wszystko na jednej stronie

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

@adzia1  najlepiej jakby stronę startową można konfigurować, dodawać i odejmować kafelki, ale to by trzeba przemodelować oprogramowanie, czy Operator się tego podejmie, trudno zgadnąć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Dlaczego po ponownym włączeniu dekodera jest lista kafelków, a nie ostatni program?

Są zmiany w kafelkach, ale tuner nie jest w Stand-By tylko ma wyłączoną wizję z głosem oraz wyświetlany jest zegar, pobiera dużo prądu. Za to nie ma znaczenia czy jako pierwsze wyłączę TV czy tuner, Radioamplifier Yamaha się zawsze wyłączy, kiedyś po wyłączeniu tunera Orange Yamaha się nie wyłączała.