Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?

Czy jakość kanałów na tym dekoderze jest inna (lepsza / gorsza) od ICU 100 / IWU 200? Gdzieś na forum czytałem, że różnią się one sposobem w kwestii działania strumienia wideo (unicast / multicast). Stąd moje pytanie 😉 

 

Jak wygląda kwestia działania samego dekodera? Przymula? 

 

Mógłby ktoś nagrać filmik pokazowy jak szybko zmieniają się kanały? 

 

 

 

________________

*Post wydzielony z tematu "Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..' - moderator Wojciech.

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?

@shevchenko_1987  nie powinno być dużych różnic w jakości obrazu, dekodery wspierają wysoką jakość obrazu i efekt finalny, zależy od TV, ja brałbym na Android 4K Stream, Android dostaje więcej aktualizacji, niż dekodery ICU100 i IWU200, tak na koniec, sporo psuje kiepski kabel HDMI, więc warto się zaopatrzyć w markowy, taki ~ 60zł.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?

Nie mam jakoś zbytnio przekonania do androidowych boxów o takiej specyfikacji, dlatego stąd moja prośba o jakiś filmik pokazowy bym mógł zobaczyć jak to działa w praktyce 😉 

 

Ten nagrany przez Orange jest bardzo krótki i niczego praktycznie nie pokazuje. 

 

Miałem kiedyś Mi Box S to przynajmniej raz w tygodniu trzeba odciąć go od zasilania, bo miał problem z uwalnianiem RAM'u i mulił na potęgę.  


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?


@shevchenko_1987napisał(-a)

Nie mam jakoś zbytnio przekonania do androidowych boxów o takiej specyfikacji, dlatego stąd moja prośba o jakiś filmik pokazowy bym mógł zobaczyć jak to działa w praktyce


jak nie masz przekonania, to w jaki sposób taki filmik Cię przekona? I co taki filmik może powiedzieć o stabilności działania w dłuższej perspektywie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?

Chcę zobaczyć jak działa poruszanie po menu, przełączanie pomiędzy aplikacjami, kanałami i jak są odtwarzane, itd. 

 

Oczywiście nie da mi to żadnej odpowiedzi jeśli chodzi o stabilność. Tutaj liczę na opinie osób, które posiadają ten sprzęt od dłuższego czasu. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?

@shevchenko_1987  ten tak krytykowany przez ciebie Android, to po trochu Linux, bardziej stabilny niż te Windowsy od Microsoft, więc dziwię się mocno z twoich obaw, ale każdy ma inne spostrzeżenia.

Tak na marginesie, większość sprzętów w domu mam na Android (TV/ Dekoder) i aplikacje przełączają się szybko, ba działają jak trzeba i aktualizacje częste są, co nie jest takie oczywiste w innych sprzętach na systemie producenta czy operatora.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?

Ale ja sobie doskonale zdaje z tego sprawę czym jest Android. Linux też nie jest mi obcy. 🙂

 

Mam obawy jedynie po swoich nienajlepszych doświadczeniach ze sprzętem w podobnej specyfikacji. Gdy wymieniłem go na coś konkretnego (tj. Nvidia Shield) zobaczyłem przepaść w działaniu i jak w zasadzie powinien działać dobrze skrojony sprzęt.

 

Obecnie korzystam z Apple TV 4K, więc stąd moje obawy, że wpakuje się w urządzenie, które powinno mieć 2x więcej RAM'u, bo optymalizacja na Androidzie nigdy nie stała na dobrym poziomie.

 

Przeglądałem również forum, czytałem komentarze w sieci i pojawiają się różne opinie co do tego sprzętu. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Dekoder 4K Stream - czy jest lepsza jakość kanałów niż na ICU100 i IWU200?

@shevchenko_1987  ten dekoder na Android, to sprzęt operatora, nie wymagaj cudów, do oglądania TV wystarczy, jakość obrazu dobra i co więcej można chcieć 😉 

każdy z dekoderów Orange, ma plusy i minusy, ale jeśli ktoś upiera się przy telewizji operatora, to musi iść na kompromis, ja kompromisów nie uznaję i tylko na TV telewizję mam, naziemna TV/ Canal+ i Netflix, żadnego dodatkowego dekodera, bo TV z Android ma wszystko.