Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 66
  • 0

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Obawiam się że zanim coś z tym zrobi Orange , ja zmienię już operatora.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10847
  • 100

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@Malouda15  I @Dziubuhehe  w ramach  wydarzenia AMA- oferta telewizyjna  w tym roku było zadane pytanie na temat jakości kanałów  Eleven Sport w IPTV  poprawy jakości tych kanałów Jakość kanałów Eleven https://nasz.orange.pl/t5/AMA-oferta-telewizyjna/Jako%C5%9B%C4%87-kana%C5%82%C3%B3w-Eleven/m-p/35195...

Dla zainteresowanych tutaj jest więcej pytań w sprawie oferty telewizyjnej  AMA - oferta telewizyjna

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-oferta-telewizyjna/bd-p/ama-oferta-telewizyjna

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 42
  • 0

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Fajnie, tylko że to było w Marcu, trochę czasu już upłynęło od tego czasu. Od tego czasu, co prawda jakość na Eleven się nie poprawiła, za to na innych kanałach się popsuła. 😉 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?


@agat13napisał(-a)

@j131  nie przesadzaj. Przy synchronizacji powyżej 60Mb/sek i dekoderze po kablu nie zauważysz różnicy na IaoTV mając w miere szybki net przy oglądaniu TV


Co to jest laoTV? A różnica jak najbardziej będzie, jeśli gdzieś po drodze będzie np. switch i inni w LAN zechcą robić coś umierekowanie poważniejszego w internecie. Nie mam też absolutnej pewności, ani możliwości sprawdzenia, czy i jak FB2 radzi sobie z QoS w takiej sytuacji. Spodziewam się, że priorytetyzuje IP TV, ale przecież wszystko ma swoje granice, w którymś momencie pasma dla TV zabraknie, bo ktoś sobie np. speedtest puści.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@j131  pisałem na smartfonie, stąd przekłamanie. Miało być IPTV. 

Jeśli linia ma odpowiednią synchronizację i parametry tv pracuje tak samo jak na FTTH. Różnica jest pozostały do dyspozycji net. Tylko to...

Wierz mi, prorytet dla TV jest i FB sobie radzi...speedtest wtedy skłamie i nie zakłóci IPTV bo zmierzy to, co zostanie po wycięciu transmisji TV. Tego jestem pewien


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?


@agat13napisał(-a)

...

Wierz mi, prorytet dla TV jest i FB sobie radzi...speedtest wtedy skłamie i nie zakłóci IPTV bo zmierzy to, co zostanie po wycięciu transmisji TV. Tego jestem pewien


Wierzę, ale przy bardziej rozbudowanym LAN, jeśli dekoder nie będzie bezpośrednio kabelkiem do modemu podpięty to QoS może nie mieć szans zadziałać. Koniec końców łatwiej wy-dzielić nawet te marne 25Mbps z łącza gigowego niż z łącza 60Mbps. A wszyscy "oglądacze TV" mają apetyty na więcej - materiały w 8k im się marzą, i jednoczesne oglądanie na kilku telewizorach różnych filmów z różnych źródeł. Na takie zabawy vDSL się po prostu nie nadaje.

Oczywiście że masz rację co do tego, że IP TV ma prawo, a nawet obowiązek, w tym konkretnym wypadku działać dobrze. Ale ja bym w to nie szedł.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@j131  dobrze, że nasze zrozwazania są hipotetyczne...ktoś to wymyślił, określił ramy i to działa. Zgodzę się z tym, że po FTTH prościej, bo jest czym rządzić...i IPTV jest poza pasmem netu...ale gdy się nie ma co się lubi...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10847
  • 100

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@Dziubuheheodświeżam temat dotyczący kanału Promo TV na kanale 999. Zauważyłem, że po ostatniej aktualizacji listy kanałów na dekoderze IWU 200 a także na WHD 80 kanał Promo TV został podniesiony do jakości HD. Dla potwierdzenia załączam zdjęcia podniesionej jakości tego kanału na dekoderze IWU 200

Pozdrawiam 🙂


Podniesienie jakości kanału Promo TV do HD.jpg

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 66
  • 0

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Chyba 720 p.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Jedyne co jest pewne, to fakt pojawienia się literek HD. Dekodery nie raportują rozdzielczości, niestety. A na wyjściu podają to co się ustawi w menu serwisowym (domyślnie to, co TV chce widzieć).