Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

Witam.

Wraz z wymianą TV powstał problem.

Odtwarzacz DVD nie ma złącza HDMI, a  łączył się z odbiornikiem TV, za pomocą Eurozłącza (SCART). Nowy telewizot takiegoż nie posiada  i łączy się z dekoderem FB 50001 za pomocą przewodu HDMI, ale posiada on gniazda SCART.

Czy jest więc możliwe podanie sygnału przez te złącze tak, aby sygnał dotarł do TV przewodem hdmi?

Przy probie takiego połączenia , na wyświetlaczu widnieje info. Ucr.

Obraz na TV jest, ale z ustawionego kanału dekodera. Grzebanie po przyciskach pilota, bez rezultatu.

Jakieś sugestie?

 Tylko nie piszcie, zmień odtwarzacz .. Serce 

  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

Witaj @com_et, musisz zaopatrzyć się w konwerter hdmi/scart...koszt ok 60pln...jako że jest to sprzęt elektroniczny, nie dam 100% gwarancji na działanie w Twojej konfiguracji, więc warto zakupić ten konwerter w miejscu zamieszkania w jakimkolwiek sklepie oferującym osprzęt RTV z możliwością zwrotu. (daję 75% na to że pójdzie 😉 ) Daj znać po uruchomieniu, o efektach.

 

Ważne info! Nie licz na tym połączeniu na jakość HD a w wypadku zwykłej przejściówki kablowej jakość może być kiepska.

 

4873397200_1456958797.jpg

 

Jeżeli jesteś zwolennikiem jakości, bez względu na cenę polecam konwerter aktywny, którego cena waha się pomiędzy 250 a 300pln. Na pewno ilość szumów jest znacznie mniejsza, lecz również bez pełnego wsparcia HD...

 

$_3.jpg

 

 

W tym przypadku pamiętaj o oznaczeniach gniazd...scart jako in, hdmi jako out...

 

 

 

 

Pozdrawiam 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

Witaj @com_et, musisz zaopatrzyć się w konwerter hdmi/scart...koszt ok 60pln...jako że jest to sprzęt elektroniczny, nie dam 100% gwarancji na działanie w Twojej konfiguracji, więc warto zakupić ten konwerter w miejscu zamieszkania w jakimkolwiek sklepie oferującym osprzęt RTV z możliwością zwrotu. (daję 75% na to że pójdzie 😉 ) Daj znać po uruchomieniu, o efektach.

 

Ważne info! Nie licz na tym połączeniu na jakość HD a w wypadku zwykłej przejściówki kablowej jakość może być kiepska.

 

4873397200_1456958797.jpg

 

Jeżeli jesteś zwolennikiem jakości, bez względu na cenę polecam konwerter aktywny, którego cena waha się pomiędzy 250 a 300pln. Na pewno ilość szumów jest znacznie mniejsza, lecz również bez pełnego wsparcia HD...

 

$_3.jpg

 

 

W tym przypadku pamiętaj o oznaczeniach gniazd...scart jako in, hdmi jako out...

 

 

 

 

Pozdrawiam 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

@com_et A jaki to TV ?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

Czyli nie można przejść sygnałem, przez dekoder na wyjscie HDMI, tylko bezpośrednio?

Co w takim razie oznacza informacja Ucr? W necie znalazłem, co prawda info o błędach, w oprogramowaniu, czy też konfiguracji, ale dotyczyły innego urządzenia.

Ale patrząc na wyjścia, to podłącza się do dekodera odbiornik TV, również za pomocą SCART-a. Czyli sygnał przechodzina przez te wyjście, z otwarzacza, ale nie jest zmieniany - konwertowany, na cyfrowy, tak?

 Mam jeszcze możliwość podania sygnału na TV, przez wejście sgn. compnent, ale to onacza dodatkowe przewody na ścianie, szkoda.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

Gniazdo SCART dekodera jest tylko gniazdem wyjściowym do odbiornika - typ in. Nie przetwarza ono sygnału z urzadzeń zewnętrznych. Jeżeli dekoder miałby taką funkcję, posiadał by dwa gniazda SCART in i out lub oba typu uniwersalnego in/out. Uważaj na komunikat "UCr". Oznacza on błąd dekodera. W taki sposób można uszkodzić sprzęt. SCART nie jest gniazdem cyfrowym, tylko analogowym 🙂


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?


mabud73 napisał(-a):

Gniazdo SCART dekodera jest tylko gniazdem wyjściowym do odbiornika - typ in. Nie przetwarza ono sygnału z urzadzeń zewnętrznych. Jeżeli dekoder miałby taką funkcję, posiadał by dwa gniazda SCART in i out lub oba typu uniwersalnego in/out. Uważaj na komunikat "UCr". Oznacza on błąd dekodera. W taki sposób można uszkodzić sprzęt. SCART nie jest gniazdem cyfrowym, tylko analogowym 🙂


Hej. W w CS 50001 są dwa gniazda tego typu. Jedno oznaczone symbolem dwu szpulek i taśmy, drugie odbiornika. 

Wiem, że Scart jest przeznaczone do sygnałów analogowych, ale jężeli sygnał by przechodził przez te dwa gniazda, to domniemałem, że może jest też obrabiany cyfrowo i trafia na HDMI. Dobrze by było, ale widać tak nie jest.

Wyszła z tego totalna bzdura, bo jeżeli mam komunikat Ucr, przy odtwarzaniu VCD, to gnniazdo oznaczone szpulkami jest tylko wyjściowe dla nagrywarki, a symbolem odbiornika tv, wyjsciowe dla tegoż odbiornika.

Muszę poszukać gdzieś opisu, dla tego dekodera.

Sfrustrowany robot

  Jaki to TV?

Płaski , duży, czarny:

Samsung UE55KU6450S


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?


com_et napisał(-a):


Hej. W w CS 50001 są dwa gniazda tego typu. Jedno oznaczone symbolem dwu szpulek i taśmy, drugie odbiornika. 

 


Zgadza się. Może posiadać gniazda SCART, jak podałeś do nagrywania i sygnałowe do odbiornika. Niestety żaden dekoder nie jest konwerterem HDMI. Sygnał ze SCART nie może być "awansowany" do typu HDMI z powodów technicznych.  

 



com_et napisał(-a):

Wiem, że Scart jest przeznaczone do sygnałów analogowych, ale jężeli sygnał by przechodził przez te dwa gniazda, to domniemałem, że może jest też obrabiany cyfrowo i trafia na HDMI. Dobrze by było, ale widać tak nie jest.

No niestety tak nie jest, a szkoda 🙂

 


com_et napisał(-a):

Wyszła z tego totalna bzdura, bo jeżeli mam komunikat Ucr, przy odtwarzaniu VCD, to gnniazdo oznaczone szpulkami jest tylko wyjściowe dla nagrywarki, a symbolem odbiornika tv, wyjsciowe dla tegoż odbiornika.

Muszę poszukać gdzieś opisu, dla tego dekodera.

Sfrustrowany robot

  Jaki to TV?

Płaski , duży, czarny:

Samsung UE55KU6450S


Może ktoś coś jeszcze wniesie do tematu. Moje zasoby wiedzy przedstawiłem, mam nadzieję w miarę czytelny sposób, który wyjaśnił Ci chociaż część wątpliwości. Nie ukrywam, ciekawą opcją w dekoderach, było by generowanie sygnału analogowego na lepszej jakości, chociaż "pseudo HDMI". Jak na razie nie spotkałem się osobiście z takim rozwiązaniem a bynajmniej nie miałem w rękach takiego sprzętu poza dodatkowymi, zewnętrznymi "niby konwerterami" aktywnymi 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Czy jest możliwe podłączenie odtwarzacza DVD przez dekoder FB, z TV?

hej @com_et Emotikon: Szczęśliwy

Przypominam trochę ten temat, bo chciałem Cię zachęcić do oznaczenia posta za pomocą opcji │→ Zaakceptuj jako rozwiązanie│, który Twoim zdaniem okazał się najbardziej przydatny. Dzięki temu innym łatwiej będzie go odnaleźć. Bardzo szczęśliwy kot