Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak zasilania w konwerterze TV SAT


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

Witam, 

zabrałem się ostatnio do montażu anteny satelitarnej Orange. Podłączyłem dekoder, wykonałem wszystkie polecenia jak w instrukcji i zamontowałem na balkonie antenę do odbioru sygnału satelitarnego. Niestety z jakichś powodów nie otrzymuję najmniejszego sygnału z satelity. Szukałem przyczyn i doszedłem do wniosku, iż musi to być zepsuty konwerter. Kupiłem nowy lecz problem dalej istnieje, dekoder nie odbiera konwertera, jakby nie miał zasilania. Co może być problemem, dla którego dekoder nie zasila konwertera? Pozdrawiam

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

@LuqassA czy sprawdziłeś na końcu kabla miernikiem że nie ma zasilania ? Może jedna źle zarobiłeś kabel antenowy lub masz zwarcie  ? Jeszcze jedno czy dobrze podpiąłeś kabel do gniazda SAT?

Anonim

Nie dotyczy

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

@Luqass  Jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma na balkonie antenę na tej stronie ? 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

Kabel sprawdzony miernikiem, prąd przewodzi. Specjalnie dla tego "eksperymentu" wydobyłem więcej kabla miedzianego, żeby mieć pewność, iż będzie miał styk z zasilaniem, brak efektu. Kabel podpięty do 1 wejścia SAT. Ma jedna osoba w innym miejscu teoretycznie zakrytym przez blok, mimo to talerz jest. Kupiłem długi maszt także zasięg nie powinien być problemem. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

@LuqassMożesz pokazać zdjęcia jak jest zamontowana antena u innej osoby i u ciebie ? 

Jeszcze jedno czy posiadasz miernik do ustawienia anten SAT ? 

Anonim

Nie dotyczy

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

Jak jest tuner włączony to powinno być napięcie na kablu 13V -18V. Może lepiej fachowca wezwać będzie szybciej.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

@Anonim niestety ta osoba mieszka na 4 piętrze, spróbuję zrobić zdjęcie z dołu. Aktualnie zdemontowałem antenę gdyż szukam gdzie leży problem, antena była tak zamontowana, że nie dosięgnąłbym ręką do konwertera by go zmienić i się nim bawić. Nie, nie posiadam. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

@LuqassJak nie masz miernika to szkoda twojej zabawy z ustawieniem chyba że masz doświadczenie, koszt ustawienia jest od 50 do 100 zł przez fachowca może warto zainwestować te kilka złotych .


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

Póki co to mam problem z samym podłączeniem dekodera do konwertera, reszta to inna bajka. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak zasilania w konwerterze TV SAT

@LuqassJaki to problem że nie możesz podłączyć dekodera do konwertera ?