Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

Witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem na kanałach canal + opóźnienie video względem dźwięku. W ustawieniach dekodera i mojego Tv nie znalazłem żadnej opcji która to by mogła wyregulować wiec czy mam to zgłosić jako awaria tunera czy aplikacji i czy tuner był by do wymiany? Dodam ze mam na dekoderze zainstalowaną aplikacje od Canal + online ze sklepu play i tam mam te same kanały i działają dobrze na tym dekoderze więc moim zdaniem jest to wina aplikacji orange ktora daje dostęp do tv.

Tuner mam podpięty kablem lan ale po wifi jest to samo. Sprawdzałem tez na innych tv jest ten sam problem.

Więc co w takiej sytuacji mam zrobić? I jak zgłośić problem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 508
  • 2102
  • 4

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

Jeśli w aplikacji C+ online wszystko jest ok to problem z dekoderem i internetem możesz spokojnie wykluczyć, tak jak piszesz problem jest raczej po stronie orange w aplikacji tv lub w samym dosyle kanałów TV a ma innych kanałach spoza paczki c+wszystko jest ok? 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 508
  • 2102
  • 4

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

Jeśli w aplikacji C+ online wszystko jest ok to problem z dekoderem i internetem możesz spokojnie wykluczyć, tak jak piszesz problem jest raczej po stronie orange w aplikacji tv lub w samym dosyle kanałów TV a ma innych kanałach spoza paczki c+wszystko jest ok? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53892
  • 632

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

@arte_k88  pozostaje zgłosić do operatora na infolinię. To problem stricte techniczny. 

Poinformuj co powiedzą 

Dopytam: na jakich kanałach to się dzieje? Może od dostawcy dostają juz taki bubel?

Dla pewności redetnij dekoder i sprawdź HDMI ( by uniknąć głupich pytań konsultanta)

Apka i sam program z dekodera to dwie różne transmisje


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

@arte_k88  znajdź w aplikacji C+ lub/i telewizora coś takiego jak "Tunelowanie audio" i zaznacz jako aktywne, to powinno pomóc w poprawie synchronizacji głosu/obrazu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

Co to znaczy "redetnij dekoder" Chodzi o restart do ustawień fabrycznych?

HDMI Zmieniałem i bez zmian. W opcjach dało sie też odinstalować aktualizacje aplikacji orange i też nic nie pomogło. odinstalowałem też cała aplikacje i ze sklepu ponownie ja wgrałem.

Wyłączałem dekoder na pare minut restartowałem router i ONT. Nic nie pomogło. Nie robiłem tylko restartu do ustawień fabrycznych. Największe opóżnienie widoczne jest na C+ 4k ultra HD, Następny kanał to Canal + Film. A dzisiaj zauważyłem na Canal+ sport 3 jak było studio i było widać rozmowę po za tym na kanale sportowym ciężko wyczuć jak są komentarze i leci mecz. Na innych kanałach nie zauważyłem problemu. Na wszystkich elevenach jest ok razem z 4K, polsat sport tez. TVP 1, 2 , info, polsat  TVN, TVN turbo są ok. Nie ogladam bajek kanałów filmowych przyrodniczych i naukowych wiec tam nie wiem jak jest.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV


@agat13napisał(-a)

Dla pewności redetnij dekoder i sprawdź HDMI ( by uniknąć głupich pytań konsultanta)


to nie ma znaczenia. Konsulantowi potwierdza się głupio wszystko, o co pyta.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 508
  • 2102
  • 4

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

Szukałbym problemu po stronie dosyłu kanałów c+ przez orange. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

Zacznijmy od tego czy kanały z portfolio C+ są dostępne na tym dekoderze Stream z poziomu apki C+ Online czy bezpośrednio od Orange? to jest zasadnicze pytanie. Bo jeśli z poziomu apki to tak jak pisałem, wchodzimy w ustawienia aplikacji => ustawienia C+ =>  tunelowanie audio => aktywne, podobne ustawienia można znaleźć w smart tv.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53892
  • 632

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

@arte_k88  jak nic wina dostawców... Sam nic nie zrobisz, zgłaszaj

Daj znać o efektach reklamacji. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 508
  • 2102
  • 4

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kanałach C+ - Smart 4k stream Android TV

Pisał że z poziomu aplikacji c+ online wszystko jest ok problem zaczyna się po uruchomieniu kanałów c+ przez aplikacje orange TV.