Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Masz rację, monter zamówiony - dam znać jak się sprawa rozwinęła.

A twoje wskazania jakości w zakresie 70-90, to coś jak u mnie 38-70, ale masz większą antenę i może lepszy konwerter...

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Jak mam być szczery to każdy dekoder może pokazywać inne parametry duży wpływ ma jakość użytego kabla tez sam wiek pod tą sama instalacje można podłączy inny dekoder i będą inne wskazania co do dekoderów od Orange to potrafią zszarpać nerwy podczas podłączenia. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

No i był monter. Niestety nie mogłem być przy tym, ale z tego się dowiedziałem to:

- miernik i dekoder montera (nie wiem jakie) potwierdziły z grubsza wartości odczytu dekodera Orange (WHD80), czyli odczyty z tego dekodera można uznać za miarodajne

- wymiana konwertera na nowy współczesny nie dała żadnej poprawy, został więc ten co był (jakiś Sharp, z zestawu instalacyjnego Orange z około 2010 roku)

Istotnym okazało się poprawienie ustawienia anteny! Po korekcji odczyty na programach TVN (Transponder: 119?) to: siła ~80%, jakość 54-58% (pochmurne niebo, bez deszczu). Przypomnę, że przed korektą ustawienia anteny było: siła ~70%, jakość 30-40%.

Co do innych programów z innych transponderów, to niektóre pozostały na poprzednich wartościach a niektóre mają wyższe, np. dla grupy programów Polsat siła z 76% wzrosła do 88% i mają nieco wyższą jakość niż była, czyli powyżej 70%.

Końcowy komentarz montera był taki, że z tej anteny (Corab 700) nie da się już więcej wycisnąć, ale ten dekoder Orange przy wskazaniach jakości powyżej 50% daje radę i można oglądać bez widocznych zniekształceń.

Mam też taką teorię, że antena mogła już dużo wcześniej stracić optymalne ustawienie (poprzedniego roku były tu niezłe wichury), ale dopiero zmiana transpondera programów tvn jesienią 2017 to pokazała w postaci zakłóceń w odbiorze tych programów. Ciągle bardzo mnie ciekawi, dlaczego akurat ten jeden transponder jest tak marnie odbierany i to jak mówił monter nie tylko przeze mnie. Zresztą, może nie tylko ten transponder: w aktualnym ustawieniu najsłabszy jakościowo odbiór jaki znalazłem (a wybór programu w opcji podglądu siły i jakości sygnału jest w WHD80 bardzo niekomfortowy) to France 24: siła 66%, jakość 48% - może ktoś sprawdzi jak to jest u was?

Ostatecznie na dziś jest całkiem OK i pewnie tylko jakaś bardzo gruba warstwa chmur burzowych może zakłócić mi odbiór. Przynajmniej dopóki znowu jakaś wichura nie rozkalibruje mi anteny 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Wszystko co wyżej napisałem to prawda, ale... cuda dzieją się w godzinach porannych (7-10). Jakość sygnału dla transpondera 119 (10892/H) spada wtedy prawie do zera! I to nie był przypadek, tak sprawdziłem w 4 dni w ciągu tygodnia. A potem włączam po południu i wszystko wraca do (mojej: 80/54%) normy. Pozostałe kanały bardzo lekki spadek jakości (np. z 80 na 74%). A wszystko to przy pięknej słonecznej pogodzie...

Monter i kogo nie podpytam obstawiają, że jednak za mała antena, która na dodatek zamontowana na skraju dachu, przy rynnie, nawet kawałeczek anteny jest przesłonięty. Ja to rozumiem i nawet teorie o odblaskach słonecznych i będę zmieniał mocowanie i antenę (na 80cm), ale czy ktoś to racjonalnie potrafi wytłumaczyć?

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakJak nie zobaczę jak jest zamontowana u Ciebie antena to ciężko jest podpowiedzieć czy wieksza antena 80cm coś poprawi chyba nie wiele.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

A proszę bardzo:

4570941f1d520a49gen

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakI wszystko jasne kto tak montuje antenę gdzie nie tylko zasłania kawałek rynny ale tez druga cześć budynku nie wiele da nawet antena 120 cm trzeba przenieś wyżej lub oddalić od budynku przynajmniej około 1.5 m.   


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Spokojnie, nie krzycz! Wyższa część domu nie zasłania a było tak montowane, żeby wstrzelić się między drzewa, które rosły na kierunku do satelity. To było 8 lat temu, drzew już nie ma, a cuda zaczęły się niedawno... Jak pisałem - będę zmieniał, ale może jakiś znachor/paranormalny wyjaśni mi, co się u mnie dzieje w słoneczne poranki?

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Ja to ludzi nie rozumiem, dlaczego został stary konwerter?
Po co pisać o procentach to żaden punkt odniesienia.
Jaki jest MER i BER z anteny, no nie wiadomo.
Jeszcze biały kabel dany na fotce widać. Biały przeważnie tańszy od czarnego to się takie kładzie, tylko biały to kabel wewnętrzny.

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakTak dziwne zachowania są dwa razy w roku na wiosnę i na jesieni chcesz wiedzie więcej mogę Ciebie zapisać na szkolenie?