Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

ROZWIĄZANE

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Mam Polsat i taka sama sytuacja z tym TVN. Z tego co słyszę to wielu ludzi po sat ma ten problem. Mimo że reszta kanałów jest ok to w przypadku TVN trzeba delikatnie antenę przekręcić.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@Anonim, weź mnie nie osłabiaj z tym miernikiem za 1500... Jak niektórzy piszą, coś jest na rzeczy z tym słabszym transponderem na którym jest tvn, ale trudno liczyć na to że poprawią moc, więc trzeba będzie poprawić antenę/konweter. Miałem montowane 8 lat temu, to już miało prawo się trochę odstroić. Fachowiec weźmie stówkę i zrobi mi to w 10 minut, mam nadzieję 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakU mojego znajomego na NC+ i Polsacie tego problemu nie mam tak samo u mnie na NC+

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Warto podmienić konwerter zaraz przy tej usłudze regulacji, firmy co dałem link, po 8 latach konwerter traci parametry, może to być przyczyną, antena jak dobrze przykręcona sama się nie przestawi, jeśli masz antenę mniejszą niż 80cm to wypada coś większego kupić, ja mam 90cm, nie ma transpondera co bym nie odebrał z dobrym sygnałem, paczka TVN też nawet w średni deszcz się nie traci.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Montera jeszcze nie załatwiłem (mieszkam pod miastem, to nie takie proste), za to szperanie w sieci jest bardzo kształcące - słyszeliście o takich "efektach" ubocznych telefonii:

https://forum.satkurier.pl/topic/22187-problem-z-transponderem-11508-na-satelicie-hotbird-13e/

Telefon z LTE to raczej nie mój problem, ale telefon DECT to mam metr od dekodera i kabli, ...czyżby? 😉

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakTylko ze tvn i inne kanały są nadawane na

 

Satelita: Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
Transponder: 119
Częstotliwość: 10,892 GHz
Polaryzacja: H (pozioma)
Symbol Rate: 27500 ksymb/s
FEC: 3/4


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

W momencie, gdy opisywano ten problem tvn był na tamtym transponderze, zmiana nastąpiła później:

http://satkurier.pl/news/162068/kanaly-tvn-w-sd-zmienia-tp-w-pazdzierniku.html

Ale nieważne, ważne, że mogą wystąpić przyczyny inne niż tylko złe ustawienie anteny/konwertera!

Zanim monter to jeszcze sprawdziłem w dekoderze (WHD80), jakie są wskaźniki mocy i jakości sygnału. Oto wyniki przy pochmurnym niebie dzisiaj około godz. 18-tej

- dla większości programów mam siłę i jakość rzędu 70% (choć zdarzają się wyjątki o dużej większych wartościach)

- dla grupy tvn: siła podobna (68%) ale jakość 35-40%

No to już wiemy, że te kanały mogą czasami zanikać przy takiej jakości, ale co jest przyczyną? Złe ustawienie anteny, konwertera czy jeszcze coś innego?

 

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakZnane problem jest, to źle ustawienie anteny tez trzeba sprawdzić  kąt konwertera  rzadko się zdarza, uszkodzony konwerter jest jeszcze utlenione końcówki kabli lub uszkodzony kabel. Są, miejsca w Warszawie gdzie trzeba się nabiegać z anteną po dachu, żeby, znaleźć odpowiednie miejsce mimo ze sygnał jest OK . Jeszcze, żeby, stłumić sygnał zakłada, się na konwerter zwykłą reklamówkę tego pewnie nie słyszałeś, ja instaluje anteny od 1995 roku.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Siła sygnału wydaje się być taka sama dla wszystkich tp (o ile ten pomiar w dekoderze WHD można  uznać za miarodajny). Pozostaje albo jakaś wada konwertera, że dla tego pasma obcina/źle przenosi sygnał albo po prostu sygnał z tego tp jest słaby i trzeba albo dokłądniej ustawić antenę/konweter albo zmienić czaszę na większą?

A ciekawe jak u was wypada takie porównanie siły i jakości dla powiedzmy tvp1 vs tvn?

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Ja mam siła sygnału 90% na wszystkich transponderach, wskazania z miernika, tunery sat różnie pokazują, nawet 98%, jakość od 70% na słabszych Transponderach do 90% na tych silnych, te wskazania też z miernika, na tunerach to 76% do 96%, na wskazaniach dekodera nie można się opierać, antenę mam 90" i dobry konwerter, instalacja też nowa (kable złącza), tak w ciemno to nic się nie doradzi, może instalacja lipna, lub konwerter, monter na mierniku obada.