Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Dzisiaj rano zauważyłem, ledwo łapie a nawet całkowicie zrywa i kończy się komunikatem o źle ustawionej antenie. Cała reszta kilkuset programów działa OK. Ktoś, coś?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Kolego @Gatts, życie (nawet satelitarne) nie jest takie proste jak ci się wydaje 😉

Przy próbie zmiany uchwytu anteny, na taki by była odsunięta od rynny i by nic jej nie zasłaniało okazało się, że w miejscu w którym dotykała rynny (i uchwytu!) powstało poważne odkształcenie krawędzi anteny. Monter stwierdził, że kombinowanie z tą anteną (Corab70) nie ma sensu, bo na pewno utraciła swoja sprawność. Zgodziłem się z tym, a że przywiózł ze sobą 80-tkę to taką zainstalował, na nowym uchwycie - nic jej teraz nie zasłania i jest kilkanaście centymetrów nad rynną. Konwerter (Sharp) i kabel (biały) zostały stare, sprzed 8-miu lat.

Aktualne wartości siły/jakości sygnału wahają się w granicach 74-100/86-100. Transpondery TVN'u: 97/100 i 88/97. Zmierzone zarówno przed południem w słońcu jak i wieczorem, różnice nieistotne (2-3%).

Wnioski końcowe:

Twardych dowodów nie mam, ale prawdopodobnie nieco uszkodzona krawędź anteny plus styk z rynną powodowały, że przy silnym nasłonecznieniu w wyniku nagrzewania powstawały odkształcenia czaszy powodujące bardzo wyraźny spadek sprawności anteny. A dlaczego akurat szczególnie dla transpondera tvn? Widocznie odkształcenia akurat największy wpływ miały na odbiór tej częstotliwości, to podobno całkiem normalny objaw. Podobno... bo może to polityczna sprawa albo jakiś kosmiczny  szum 😉

 

I dziękuję wszystkim za głosy w dyskusji!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

83 ODPOW. 83

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Może to chwilowy problem. Sygnał tv masz z kabla (światłowodu) czy talerza?? Wyłącz wszystko, tj. dekoder, router i zaloguj się do sieci ponownie. Może to rozwiąże Twój problem.

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakA czy nie masz śniegu na konwerterze?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@Anonimniech raczej sprawdzi , czy talerz anteny jest w śniegu. Jeśli nie ma innych przeszkód na trasie czasza-satelita.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Z satelity oczywiście 🙂 Śniegu u nas (Olsztyn) zero, słońce że hej!!! Włączyłem po 15-tej - wszystko działa, ciekawe... czyżby mieli jakąś awarię, czy może słońce mi przeszkadzało?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Wracam do tematu, bo jednak problem się powtarza: odbiór (z satelity) programów z "paczki" tvn często jest u mnie niemożliwy z komunikatem "brak sygnału, sprawdź ustawienie anteny" itd. Programy tvp, eurosporty i setki innych zawsze działają a tych kilkanaście często nie, niezależnie od pogody.

Czy może być jakaś inna przyczyna niż złe ustawienie anteny lub coś innego z konwerterem? Pytam żeby się upewnić zanim wezwę fachowca z miernikiem, sam raczej nie mam szans, żeby to dobrze ustawić...

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakJeśli chcesz wiedzieć co może być przyczyna przed przyjściem fachowca to po co go wzywać sam to przecież naprawisz. Możesz sobie kupić coś Miernik-sygnalu

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@Anonim ten miernik z linka ok, ale trzeba by okolicę obsłużyć by się zwrócił, na jedną antenę sat taniej będzie fachowca wezwać, tak na marginesie samo ustawienie anteny sat to pestka, konwerter też trzeba odpowiednio skręcić, by te słabe transpondery łapać.

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@AnonimTo wiem ale jak ktoś się zajmuje zawodowo tak  jak ja to już dawno mi się zwróciłEmotikon: Bardzo szczęśliwy Niema możliwości diagnozy na odległość co może być.

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@Anonim dobrze piszesz, w ciemno nic się nie doradzi, fachowiec z dobrym miernikiem ogarnie to szybko i będzie spokój na lata, ja zamontowałem z jesieni Konwerter QUAD INVERTO UNICABLE + TWIN, montaż i regulacja anteny/konwertera zamknęło się w 70 zł, ale to znajomy robił, 100zł też bym dał, obraz na wszystkich transponderach silny, nawet te słabe przy złej pogodzie się nie tracą.