Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

No niestety - tutaj (UHD86) przytrzymanie przycisku INFO powoduje po prostu włączanie i wyłączanie paska z informacjami o programie...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Witam.

Odgrzeje temat, bo mam problem z paczka TVN. Co jakiś czas występują na tych kanałach zakłócenia. Antenę satelitarna ustawiałem już wiele razy, łącznie z konwerterem. Naczytałem sie na różnych fora na temat ustawień np. że dbm ma być w granicach -35 do -40. moc minimum 60% Dodatkowo co  jakiś czas  na kanalach grupy TVN wyskakuje brak sygnału. Antena przymocowana tak że nawet niedrgnie. Doradzicie coś?  bo juz opadam z sił

 


IMG_20200321_001803.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@Rafalak1  jaki rozmiar anteny?

Dokładnie ustawi ją tylko instalator, jest też kwestia przewodów, muszą być dobrej jakości i stosunkowo nowe, jak najkrótsze bo będzie spadek sygnału 😎


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Antena 80, przewody nowe, około 5 m długości. Czyli co dalej sie bawić z ustawianiem?

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@Rafalak1  konwerter też nowy i markowy?

Jeśli tak to pozostaje kwestia ustawienia anteny i skręcenia konwertera, bo jego ustawienie ma wpływ na słabe transpondery, jak to wszystko ustawić jest w sieci, parametry uzależnione są od lokalizacji 😎


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Konwerter nowy z zestawu orange

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)


@Rafalak1napisał(-a)

Antena 80, przewody nowe, około 5 m długości. Czyli co dalej sie bawić z ustawianiem?


Przy kiepskiej lokalizacji antena może być za mała, ja mam 90 i zero problemów ze słabymi transpondera mi, ale instalację robił instalator i nie oszczędzałem, wyszło drogo ale było warto.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Ale jakieś pół roku temu wszystko ładnie śmigało, teraz po tych wiatrach tak się porobiło i już nie mam sil

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)


@Rafalak1napisał(-a)

Konwerter nowy z zestawu orange


Jakość tego zestawu nie jest zła, kwestia ustawień, ale jak pisałem wcześniej, kiepska lokalizacja, może wymagać większej anteny.

Jeśli po wichurach tak kiepsko, to antena się przestawiła, wystarczy trochę a słabe transpondery, mogą tracić sygnał 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@Rafalak1 samemu bez miernika ciężko będzie ustawić. Nawet przy najmniejszym ruchu anteny, sygnał może ulec dużemu osłabieniu. Nawet jak na dekoderze wyświetlisz jakość i siłę sygnału, to przy ruszeniu anteny te parametry odświeżają się z opóźnieniem.

Alntena 80 cm jest wystarczająca i na transponderach TVN-u da się ustawić sygnał z zapasem, aby przy deszczu nie zginął.

Kolejność wykonywania ustawienia:

  1. Antenę delikatnie przekręcić lewo - prawo i obserwować sygnał na dekoderze. Następnie skręcić mocowanie dokręcając wszystkie śrubki po kawałku, nie tylko jedną.
  2. Regulacja anteny góra - dół i też obserwować najmocniejszy sygnał.
  3. Kąt skręcenia konwertera.

Bez miernika będzie trudno, ze wskaźnikiem na dekoderze trzeba posiłkować się drugą osobą i chwilę odczekać, aż sygnał się zaktualizuje. Obserwować głównie jakość sygnału. Ten parametr odpowiada za precyzyjne dostrojenie anteny do satelity. W razie potrzeby powtórzyć.